Országos utánpótlás-bajnokság: tovább száguld a csabai trió

Szatmári Levente a serdülők meccsén hétszer, az ifjúságiak találkozóján háromszor volt eredményes – fotó: T. Petka Anita

Az országos utánpótlás-bajnokságban a harmadik fordulóhoz érkeztek a csapatok. Fiataljaink a két idegenbeli kör után immár hazai környezetben, a békéscsabai Árpád fürdőben ugrottak vízbe az újabb pontok reményében. A korábbi képletet lemásolta a három egylet, ugyanis mindhárom korosztályos csapatunk legyőzte ellenfelét.

Swietelsky-Békéscsaba–Szegedi Vízipóló Suli 20–2 (8–0, 3–1, 5–1, 4–0)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, gyermek korcsoport, Békéscsaba. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Kabai – Korcsok N. 2, Suhajda Z. 3 (1), Orosz R. 2, Such 1 (1), Zimbran 1, Nánási 2. Cs.: Gyuricza (kapus), Czupper 2 (1), Hajdu Á. 1, Orosz B. 1, Machlik 1, Puha, Plavecz 3, Uhrin Zs 1. Edző: Fodor Ádám. Szeged: Czakó-Korom – Lehmann, Mód 1, Tóth V., Labbancz, Rakonczai, Nyilas 1. Cs.: Pávlicz (kapus), Vér, Tárkány, Varró, Bodnár, Kis V., Csányi. Edző: Páll Bence. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 6/1. Büntetők: 3/3, ill. 0/0. Kipontozódott: Puha Z.

Az első félidőben kőkemény iramot diktáló csapatunk nyomatékosította, hogy ezen a napon csakis az övéké lehet a három pont. Végül egy gólgazdag találkozón stabilan hozták az elvárt három egységet.

Fodor Ádám: – Az első negyedben csak „csipegetve” cseréltem, mert szerettem volna, hogy tekintélyes és biztonságos előnybe kerüljünk. Ez jócskán sikerült, ezért a második negyedtől a kezdők már kevesebbet voltak vízben, főleg azért, mert a következő, serdülők elleni találkozón is számítottunk játékukra. Persze az is tény, hogy a szegediek tartalékosan jöttek, ráadásul egy nagyon fiatal csapattal. Végül egy jó edzőmeccs kerekedett a nap első találkozójából, amelyen minden fiatalunk sok percet, illetve játéklehetőséget kapott.

További eredmények. Gyermek korcsoport: PannErgy MVSC Miskolc–Polo Academy SC Budapest 24–1. Hódmezővásárhely VSC–Váci VSE 13–6. Ceglédi VSE–Legrand Szentesi VK 7–11. Oázis SC Budapest–Aqua SE Nyíregyháza 8–9. Angyalföldi Sportiskola DSE–Budafóka XXII. ker. SE 17–9.

Az állás három forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Legrand Szentesi VK 9, 2. Angyalföldi Sportiskola DSE 9, 3. Swietelsky-Békéscsaba 9, 4. PannErgy MVSC Miskolc 6, 5. Ceglédi VSE 6, 6. Hódmezővásárhely VSC 6, 7. Oázis SC Budapest 3, 8. Budafóka XXII. ker. SE 3, 9. Aqua SE Nyíregyháza 3, 10. Váci VSE 0, 11. Szegedi Vízilabda Suli 0, 12. Polo Academy SC Budapest 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség dönt.)

Swietelsky-Békéscsaba–Szegedi Vízipóló Suli 13–6 (2–2, 3–2, 1–1, 7–1)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, serdülők, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Szabó Xénia. Békéscsaba: Beregszászi – Szatmári L. 7 (1), Bazsó, Pojendán, Pónya O., Pallag 4 (2), Csüllög. Cs.: Krizsán (kapus), Zimbran, Korcsok N., Suhajda Z. 1, Szathmáry Zs. 1, Nagy Á., Fölker. Edző: Zsilák László. Szeged: Fülöp-Peregi – Óvári, Mayer, Nagy K. 2, Arnold 2, Darvasi, Gombos 2. Cs.: Meszlényi, Török, Seres. Edző: Éles Vilmos. Gól emberelőnyből: 4/3, ill. 7/1. Büntetők: 3/3, ill. 0/0. Kipontozódott: Pónya O.

Három negyeden át jól tartotta magát a szegedi alakulat, a kezdetben még vezettek is, csapatunk nem igazán tudott fordítani, majd később jelentősebb előnyre szert tenni. Az utolsó negyedben azonban ellenállhatatlanak bizonyult a gárda, és megszerezte idei harmadik győzelmét.

Zsilák László: – Az első három negyedben mintha az öltözőben maradt volna a csapat. Beleálltunk az ellenfél lassú, álmos ritmusába, gyenge volt az emberelőnyös helyzetek és a ziccerek kihasználása. Úgy láttam, a koncentráció is hiányzott. Az utolsó negyedben egy csapásra minden megváltozott, az ebben az etapban nyújtott 7–1 már szép teljesítmény. Viszont a következő fordulókban nem engedhetünk meg magunknak ilyen első három negyedet.

További eredmények. Serdülők: Ceglédi VSE–Legrand Szentesi VK 12–9. PannErgy MVSC Miskolc–Polo Academy SC Budapest 35–1. Hódmezővásárhely VSC–Váci VSE 12–21. Oázis SC Budapest–Aqua SE Nyíregyháza 7–11. Angyalföldi Sportiskola DSE–Budafóka XXII. ker. SE 18–2.

Az állás három forduló után. Serdülők: 1. PannErgy MVSC Miskolc 9, 2. Ceglédi VSE 9, 3. Swietelsky-Békéscsaba 9, 4. Oázis SC Budapest 6, 5. Váci VSE 6, 6. Legrand Szentesi VK 3, 7. Aqua SE Nyíregyháza 3, 8. Angyalföldi Sportiskola DSE 3, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 10. Szegedi Vízipóló Suli 3, 11. Budafóka XXII. ker. SE 0, 12. Polo Academy Sport Club Budapest 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség dönt.)

Swietelsky-Békéscsaba–Szegedi Vízipóló Suli 17–10 (5–3, 6–1, 4–2, 2–4)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, ifjúságiak, Békéscsaba. V.: Szabó Xénia, Berki András. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai 2, Szanyi 3, Fodor Zs. 2, Lisztes, Hajdu A 3 (1), Tasnádi 1 (1). Cs.: Beregszászi (kapus), Szathmáry Zs., Pónya O., Szatmári L. 3, Pojendán, Pallag 3 (1), Surányi. Edző: Ajtai Miklós. Szeged: Fülöp-Peregi – Moore, Tremmel 5, Molnár 3 (1), Óvári 1, Harmat, Gombos. Cs.: Nagy K., Arnold 1, Darvasi, Adányi, Nagy Á. Edző: Éles Vilmos. Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 8/3. Büntetők: 3/3, ill. 1/1.

Hazai háromgólos vezetés után még egálra hozta a mérkőzést a szegedi alakulat, majd 6–4-es állás után a találkozó közepén egy kilenc gólos csabai gólsorozat végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Ajtai Miklós: – Végig domináltunk a mérkőzésen, és aminek különösen örülök: amit megbeszéltünk, és egész héten gyakoroltunk, mindent viszontláttam a medencében. Győzelmünk megérdemelt, bár az is tény, egy kicsit visszahatottak a hétközi garabonciás napok, ugyanis időnként egyeseknél elfogyott az oxigén. A serdülőknél pedig azért, mert ez már a második összecsapásuk volt a mai napon. Talán ezért is sokat cseréltem, így mindenki sok lehetőséget kapott. Az újabb győzelmünk feldobta a fiatalokat, látszik, hogy nagyon akarnak, bár azt is tudjuk, lesznek nehezebb meccseink még a folytatásban. Ám a győzelmi sorozat tovább repítheti a társaságot.

További eredmények. Ifjúságiak: Ceglédi VSE–Legrand Szentesi VK 13–11. PannErgy MVSC Miskolc–Polo Academy SC Budapest 25–6. Hódmezővásárhely VSC–Váci VSE 11–15. Angyalföldi Sportiskola DSE–Budafóka XXII. ker. SE 20–10. Oázis SC Budapest–Aqua SE Nyíregyháza 23–12.

Az állás három forduló után: 1. Oázis SC Budapest 9, 2. Angyalföldi Sportiskola DSE 9, 3. Ceglédi VSE 9, 4. Swietelsky-Békéscsaba 9, 5. PannErgy MVSC Miskolc 6, 6. Legrand Szentesi VK 6, 7. Váci VSE 3, 8. Polo Academy SC Budapest 3, 9. Hódmezővásárhely VSC 0, 10. Szegedi Vízilabda Suli 0, 11. Aqua SE Nyíregyháza 0, 12. Budafóka XXII. ker. SE 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség dönt.)