Ötvenszázalékos mérleggel zárt csapatunk a Rádió1 Kupa nemzetközi felkészülési torna második játéknapján

Ma, szombaton öt mérkőzéssel folytatódott a pénteken este megkezdődött Rádió1 Kupa nemzetközi felnőtt felkészülési vízilabdatorna. Csapatunk kétszer is beleugrott a békéscsabai Árpád fürdő vízébe, és ötvenszázalékos mérleggel zárta a napot miután a nagyváradi fiatalokat egy remek hajrával legyőzték, ám a Debrecennel szemben kapituláltak.

Swietelsky-Békéscsaba—Crisul Oradea, Nagyvárad junior (román) 13—10 (4—3, 3—2, 2—2, 4—3)

Rádió1 nemzetközi felkészülési felnőtt vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba. V.: Nóvé Gyula, Zelki Soma. Békéscsaba: Ormai — Laczó P. 2, Mikházi, Hesz 1, Ajtai 6 (1), Pónya T., Borsos. Cs.: Bucsi (kapus), Gellény 2 (1), dr. Szlávik, Gyebnár, Vozár M., dr. Szilágyi 1, Fodor 1, Csökmei. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. A nagyváradiak dobói: Ihos, Sava, Faragau 2-2, Ilsie, Szalatian, Boea, Majoros 1-1. Gól emberelőnyből: 11/5, ill. 11/5. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Bodea. Kiállítás cserével: Kluch.

A második negyed közepéig a román fiatalok vezettek, ezt követően vette át a találkozó irányítását az egyre jobban belelendülő csapatunk, de a nagyváradi fiatalok nem adták meg könnyen magukat. Alig három perccel a vége előtt is nyílt volt még a mérkőzés végkimenetele, ugyanis ekkor még 10—10-et mutatott az eredményjelző, ám a jó finis meghozta a házigazda sikerét.

Swietelsky-Békéscsaba—Debreceni VSE 6—17 (1—6, 2—3, 2—3, 1—5)

Rádió1 nemzetközi felkészülési felnőtt vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba. V.: Nóvé Gyula, Zelki Soma. Békéscsaba: Bucsi — Laczó P. 1, Gyebnár, Mikházi, dr. Szilágyi 1, Ajtai 1, Borsos 1. Cs.: Gellény, dr. Szlávik, Vozár B., Vozár M., Fodor 1, Pónya T., Tóth F. 1. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. A debreceniek dobói: Olteán 6, Túrcsányi 5, Farkas, Lévai 2-2, Kardos, Kovács B. 1-1. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 9/2. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Mikházi.

Már az első negyedben tekintélyes előnyre tett szert a dinamikusan játszó hajdúsági csapat, a lendületük kitartott a találkozó végéig, így megérdemelten nyerték az OB I B-s rangadónak is beillő találkozót.

További eredmények: VK Uzsgorod (ukrán)—Debreceni VSE 4—20. Crisul Oradea, Nagyvárad junior—Crisul Oradea, Nagyvárad masters (román) 10—11. VK Uzsgorod—Crisul Oradea, Nagyvárad masters 8—19. Az állás két nap után: 1. Debreceni VSE 6, 2. Crisul Oradea, Nagyvárad masters 6, 3. Swietelsky-Békéscsaba 6, 4. Crisul Oradea, Nagyvárad junior 0, 5. VK Uzsgorod 0. (Vasárnap további négy mérkőzéssel zárul a háromnapos békéscsabai felkészülési torna.)

Címlapképünkön Ajtai Miklós veszi be az ellenfél kapuját, aki a két mérkőzésen hét gólig jutott