Ötvenszázalékos mérleggel zárta az évet serdülő csapatunk

póló darabos györgy01A 2016—2017. évi bajnoki sorozat utolsó napjára került sor vasárnap. Ekkor már egyedül a serdülő csapatunk volt érdekelt, akik az alsóházi kupa helyosztóján a 9-12. helyért csatázott a fővárosban három gárda társaságában. A mieink nyitányként a Hírös Sport, Kecskemét együttesével kezdtek, a másik ágon Vasas Continentál II.—Pécsi SN Sportiskola összecsapásra került sor. A folytatásban a két vesztes, majd a két győztes mérte össze erejét a végső sorrend kialakításáért.

Csabai Csirkefogók VK—Hírös Sport, Kecskemét 18—17 (3—6, 3—1, 3—3, 4—3, büntetők 5—4)

Serdülő korcsoportos alsóházi rájátszás, helyosztó a 9-12. helyért, Budapest, Tüskecsarnok uszodája. V.: Irmes Máté Benedek, Török Viktor. Békéscsaba: Bucsi — Braun, Balatoni 2 (2), Barta 6 (2), Bacsa 1, Csuvarszki D. 4 (1), Darabos 3 (1). Cs.: Lukácsi M., Koós 1 (1), Ifj. Lukácsi S. 1, Schindler I., Kozma Edző: Csabai Zoltán. Kecskemét: Magyar — Egervölgyi 7 (1), Tovaj T. 1 (1), Deák 2, Sendula 5 (1), Tóth I., Varjú 1. Cs.: Kurucz, F. Hegedüs 1 (1), Tovaj G., Juhász, Virányi. Edző: Gyenes István.

Gól emberelőnyből: 8/0, ill. 12/7. Büntetők: 10/7, ill. 6/4. Kipontozódott: Braun. Csuvarszki D.

Nem kezdett valami fényesen csapatunk, már az első játékrészben háromgólos előnyre tettek szert a kecskemétiek. Csak a harmadik negyed közepén érték utol ellenfelüket (8—8), akik még egyszer átvették a vezetést (9—10). A negyedik etap első felében gyors három góllal már zsebükben érezhették a győzelmet a Csirkefogók (12—10), ám a Bács Kis Kun megyeiek a véghajrában kiegyenlítettek (13—13). Ötméteresekkel döntötték el a győztes kilétét, amelynek során a csabaiak kapusa, Bucsi Ferenc kivédte varjú Ferenc lövését, miközben a mieink valamennyi büntetőt értékesítettek, ezzel nyerték meg a találkozót.

Csabai Csirkefogók VK—Vasas Continentál II. 8—26 (3—5, 2—7, 1—8, 2—6)

Serdülő korcsoportos alsóházi rájátszás, helyosztó a 9-12. helyért, Budapest, Tüskecsarnok uszodája, a forduló két győztesének párharca. V.: Knézy Jenő Márk, Török Viktor. Békéscsaba: Bucsi — Braun, Koós, Balatoni 2 (1), Barta 1, Csuvarszki D. 3, Darabos 1. Cs.: Lukácsi M., ifj. Lukácsi S. 1, Schindler I., Kozma, Bacsa. Edző: Csabai Zoltán. Vasas: Jengibarjan — Oszlánszky 3, Slezák 2, Kállay 6 (1), Reményi 2, Békési 3, Muzsnay 1. Cs.: Bognár, Györke 1, Gémesi 6, Molnár 1, Pázmándi 1. Edző: Dodog Szabolcs.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 5/4. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Balatoni, Barta.

A fővárosi csapat egyenletes teljesítményt nyújtva, fokozatosan elhúzott és megérdemelten nyerte a találkozót.

További eredmények: Vasas Continentál II.—Pécsi SN Sportiskola 18—10. Pécsi SN Sportiskola—Hírös Sport, Kecskemét 19—10.

A rájátszás 13-16. helyéért folyó végeredmény: 1. (13.) Vasas Continentál II., 2. (14.) Csabai Csirkefogók VK, 3. (15.) Pécsi SN Sportiskola, 4. (16.) Hírös Sport, Kecskemét.

Címlapképünkön Darabos György, aki csapatunkból egész évben egyenletes teljesítményt nyújtott