Serdülők: kettős győzelemmel továbbra is harcban az első helyért

polo ob up csabai zoltán01 cspSátoraljaújhelyen rendezték meg a serdülő korcsoportosok nemzetközi vidékbajnokságának harmadik körét, amelynek során csapatunk újabb kettős győzelmet aratott. Előbb a sereghajtó gyöngyösieket, majd az egyik dobogós, rivális Miskolcot verték magabiztosan Csaba Zoltán tanítványai.

Csabai Csirkefogók VK—Gyöngyösi AVC 16—6 (5—0, 3—0, 3—2, 5—4)

Serdülő korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Sátoraljaújhely. V.: Soltész Norbert. Békéscsaba: Tömő — Takács, Zahorán, Tóth F. 2, Tifrea 6 (2), Tóth Sz. 2, Darabos 4. Cs.: ifj. Lukácsi S., Fazekas Zs. 1, Barta, Fazekas S. 1. Edző: Csabai Zoltán. Gyöngyös: Szöllősi — Mallér, Tamás Lili, Falusi, Rácz, Kis Sz. 3, Nagy G. 2, . Cs.: Kis I., Juhász, Kalafut 1, Krauszberger, Bágyi. Edző: Hanczár Dávid.

Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 3/0. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Mallér.

A zsinórban dobott kilenc gól után érkezett az első gyöngyösi találat, a jelentős előny birtokában már nem kellett megfeszülnie a csapatnak a győzelemért.

Csabai Csirkefogók VK—MVLC Miskolci VC 24—4 (7—0, 5—2, 6—1, 6—1)

Serdülő korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Sátoraljaújhely. V.: Soltész Norbert, Madarasi Attila. Békéscsaba: Tömő — Takács 1, Zahorán, Tóth F. 1, Tifrea 7 (1), Fazekas S. 1, Darabos 4. Cs.: Fazekas Zs. 3 (1), Barta 1, Tóth Sz. 6. Edző: Csabai Zoltán. Miskolc: Oláh — Póti, Bencs. 1, Miklós 2, Novák 1, Czél, Polgár Zsófia. Cs.: Kovács Á., Nádkuti, Fülöp, Tihor, Lecső, Nagy Alexandra. Edző: Balázs Miklós.

Gól emberelőnyből: 4/3, ill. 4/1. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Tihor.

Mintha csak lemásolták volna az előző találkozót, ezúttal is 9—0-ra elhúzott a csabai egylet, ám most a lendület az utolsó percig kitartott, és még könnyebb győzelmet arattak a bronzos helyen álló miskolciakkal szemben.

További eredmények: MVLC Miskolci VC—Zempléni VK 11—14. Zempléni VK—Sugovica VSE, Baja 15—7. Sugovica VSE, Baja—Gyöngyösi AVC 10—9.

A Zöld csoport állása a harmadik kör (5-6. forduló) után: 1. Zempléni VK 18, 2. Csabai Csirkefogók VK 15, 3. MVLC Miskolci VC 6 (49—78), 4. Sugovica VSE, Baja 6 (38—80), 5. Gyöngyösi AVC 0.

Címlapképünkön Csabai Zoltán, a serdülők edzője elmagyarázza, mi a teendő az időkérés után