Szatmári Levente kilenc lőtt gólja sem hozott pontot a konyhára

Szentesen folytatta a vidékbajnoki sorozatot a Csabai Zoltán vezette gyermek III. korosztályos csapatunk. A felső házi harmadik körben, az ötödik-hatodik fordulóban először a házigazdákkal, majd a szolnokiakkal mérték össze tudásukat.

Csabai Csirkefogók VK–Legrand Szentesi VK 11–14 (3–6, 2–3, 1–5, 5–0)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek III. korosztály, rájátszás, Piros csoport (felsőház), Szentes. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Krizsán – Korcsok N. 3 (1), Szatmári L. 4 (1), Bazsó 1, Zimbran, Pónya O., Pallag 3. Cs.: Berta (kapus), Suhajda Z., Laurinyecz, Szathmári Zs., Such, Csüllög, Nagy Á. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 12/5, ill. 6/1. Büntetők: 3/2, ill. 2/2. Kipontozódott: Mogyorósi, Tajnai, Deák, Berezvai.

Csabai Csirkefogók VK–Szolnoki Dózsa 5–13 (3–3, 2–6, 0–2, 0–2)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek III. korosztály, rájátszás, Piros csoport (felsőház), Szentes. V.: Pölös Gábor. Békéscsaba: Berta – Korcsok N., Szatmári L. 5 (2), Bazsó, Zimbran, Pónya O., Pallag. Cs.: Krizsán (kapus), Suhajda Z., Laurinyecz, Szathmári Zs., Such, Csüllög, Nagy Á. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 5/3. Büntetők: 2/2, ill. 0/0.

Csabai Zoltán edző meglátásai a harmadik kör után: – Két nagyon nehéz mérkőzés várt ránk vasárnap, hiszen éppen a két élen állóval mértük össze tudásunkat. A felsőházban egyébként sincsenek könnyű derbik. Az első találkozón, a házigazdák ellen voltak periódusok, amelyek vállalhatók. Különösen az utolsó negyed, amikorra sikerült kipontoznunk a szentesiek kezdőjének felét, a cseresorukkal viszont, mint kiderült, igencsak fel tudjuk venni a versenyt. A Kurca-partiak centerének, Makán Gergőnek méregfogát azonban nem tudtuk kihúzni, hétszer volt eredményes ellenünk, ami végképp eldöntötte a pontok sorsát. A szolnokiak ellen viszont kimondottan jól kezdtünk, és másfél negyeden át remekül küzdött a csapat, vagyis kevés gólon tartottuk ellenfelünket. Ezt követően azonban a védekezés során előjöttek a hibák, amit a Tisza-partiak ki is használtak. Ezen a meccsen az volt számomra bosszantó, hogy egyedül Szatmári Levente igyekezett kapura lőni, a többiek elől meglehetősen enerváltan játszottak.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli–Szolnoki Dózsa 5–11. Szegedi Vízipóló Suli–Legrand Szentesi VK 12–12. Az állás a rájátszás harmadik köre (hat forduló) után: 1. Szolnoki Dózsa 18, 2. Legrand Szentesi VK 10, 3. Szegedi Vízipóló Suli 7, 4. Csabai Csirkefogók VK 0.

Címlapképünkön: mint mostanában oly sokszor, ezúttal is Szatmári Levente volt a békéscsabai egylet legeredményesebbje, kár, hogy kilenc gólja ellenére nem sikerült pontot szerezni a szentesi fordulóban