ímkézett bejegyzés

Szépen búcsúztak az „öregek” is a bajnoki évadtól

OB II-es csapatunk is lezárta az idei bajnokságot szombaton. Vegyes összetételű együttesünk a 13-16. helyért folyó rájátszás harmadik körének rendezőjeként a békéscsabai Árpád fürdőben fogadta ellenfeleit.

Mint emlékezetes, az első körben nem tudták lejátszani meccseiket, ugyanis útban a helyszín, Győr felé autóbusz balesetet szenvedtek. Végül az arra a napra, május 5-ére kiírt Győr és Cegléd elleni derbit 5—0-lal ellenfeleik javára írták, így csapatunk nulla ponttal várta a záró kört.

Csabai Csirkefogók VK—Ceglédi Lamantinok 10—8 (3—1, 0—3, 2—1, 5—3)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, 100 néző. V.: Berki András. Békéscsaba: Nyakó — id. Lukácsi S. 3, Laczó P. 3, dr. Szlávik, Román, Dávid 1, Csökmei 1. Cs.: Gyebnár, Sipaki 1, dr. Szilágyi 1, Borsos, Miklós, Weinhardt D., Weinhardt Játékos edző: Borsos Pál. Cegléd: Tóth E. — Nagy D. 3 (1), Milus 2, Pap, Beck M. 1, Beck D. 1, Rajkort 1. Cs.: Opra, Csernus Gy., Csernus Á., Lerch, Türei Edző: Pásztor Mátyás. Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 5/1. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 3—1, 3—4, 5—4, 8—6, 10—7.

Remek találkozót hozott a nosztalgiameccsnek is beillő összecsapás, amelyen vezetőedzőnk, dr. Szilágyi Kristóf is bemutatkozott.

Csabai Csirkefogók VK—Kanizsa VSE, Nagykanizsa II. 5—6 (1—3, 2—2, 2—1, 0—0)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, 100 néző. V.: Berki András. Békéscsaba: Nyakó — id. Lukácsi S. 1, Laczó P., dr. Szlávik, Román, Dávid, Csökmei. Cs.: Gyebnár 1, Sipaki, dr. Szilágyi 3, Borsos, Miklós, Weinhardt D., Weinhardt Játékos edző: Borsos Pál. Nagykanizsa: Varga D. — Horváth Gy. 1, Kovács Á., Gadányi 1, Vlaszák 1, Skriba 3 (1), Vékási. Cs.: Klepács, dr. Erhetics, Karácsony. Edző: Simonka Ferenc. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 0/0. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 0—2, 2—3, 3—5, 5—5.

Nem sok hiányzott ahhoz, hogy ezt a derbit is behúzza „öreg” csapatunk. Érdekesség, hogy az utolsó negyedben már nem esett találat, pedig akár meg is fordíthatták volna a mérkőzés kimenetelét a Csirkefogók.

További eredmények: Kanizsa VSE, Nagykanizsa II.—Győri VSE 4—13. Győri VSE—Ceglédi Lamantinok 11—11.

A végeredmény : 1. (13.) Győri VSE 11, 2. (14.) Ceglédi Lamantinok 10, 3 (15.) Kanizsa VSE 10, 4. (16.) Csabai Csirkefogók VK 3.

Címlapképünkön klubunk elnöke, a második csapat játékos edzője, Borsos Pál célozza meg a kaput

Felnőtt csapatunk győzelemmel búcsúztatta a szezont és a gárdától, a játéktól elköszönő társakat

A hazai OB I B-s felnőtt bajnokságban is zárórát tartanak a csapatok. Akad együttes, amelyik már túl is van rajta, és akad olyan, amelyik majd csak szombaton zárja le az idényt. A Swietelsky-Békéscsaba és a BVSC-Zugló együttesei úgy döntöttek: szerdán túlesnek a bajnoki szezonzáron.

Swietelsky-Békéscsaba—BVSC-Zugló 16—12 (4—3, 4—2, 6—4, 2—3)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, Békéscsaba, Árpád fürdő, 200 néző. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Ormai — Szabó Zs. 3, Tóth F., Szabó Z. 3 (1), Rácz 2, Major, Németh D. 4. Cs.: Tifrea 1, Lukácsi M. 1, Mucsi 1, Ajtai 1, Páll. Edző: dr. Szilágyi Kristóf. BVSC: Takács — Mladoniczky 2, Szabó B. 4, Ágh 5, Tanczer 1, Nagy Á., Mátyok. Cs.: Fodor, Szarvas, Balaska. Edző: Kemény Kristóf.

Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 6/2. Büntetők: 2/1, ill. 1/0. Az eredmény alakulása: 1—2, 3—2, 3—3, 5—3, 6—5, 8—5, 13—8, 15—9.

Ezúttal is akadt hiányzó a békéscsabai csapatban, most Józsa Tibor nem állt a vezetőedző rendelkezésére. Ez sem zavarta meg a csapatot, a kezdeti visszafogottabb játék után már az első negyed finisére magukhoz ragadták a kezdeményezést és a vezetést is. Sokan ültek ezúttal a lelátón, köztük megannyi csabai vízilabdás fiatal is, ami jó hangulatot teremtett az egész mérkőzés alatt, s amely így közönségszórakoztató előadássá lépett elő. A csabaiak végig kezükben tartották a mérkőzést, fegyelmezetten védekeztek, elől pedig türelmesen kidolgozott akciókból szerezték a gólokat. Amikor pedig már nagy volt a különbség a két gárda között, egyre több lehetőséget kaptak a fiatalabb játékosok, akik éltek is a bizalommal. A még csak 15 esztendős Lukácsi Marcell élete második felnőtt mérkőzésén megdobta első gólját is. A csapat átérezte azt is, hogy ebben a felállásban már nem lépnek többé pályára, több pólós búcsúzik a játéktól vagy a csapattól, ezért fontosnak tartották, hogy szépen fejezzék be a bajnoki szezont. Ami pedig külön örömteli, függetlenül az egyetlen hátralévő Ybl—Nagykanizsa mérkőzéstől, a most is három gólt jegyző Szabó Zoltán lett az OB I B gólkirálya, ahol a húsz egylet közül a mieink lettek a nyolcadikok.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Köszönöm a csapatnak a mai mérkőzést és az egész szezonban való pozitív hozzáállást. Valamennyien átérezték, hogy több pólósunknak ez az utolsó mérkőzése, ezért fegyelmezetten, végig kontrollálva a meccset, győzelemmel zártak, megcsillantva az idei szezon erényeit, és a jövő lehetőségeit.

További eredmények: KSI SE—ÚVSE 10—10. Vasas SC—Debreceni VSE 10—10. Az Ybl Waterpolo Club, Budapest—Kanizsa VSE, Nagykanizsa mérkőzést június 9-én játsszák.

Az 1-8. helyért folyó rájátszás állása: 1. KSI SE 33 (14 mérkőzésből), 2. Kanizsa VSE, Nagykanizsa 28 (13), 3. ÚVSE 26 (14), 4. Ybl Waterpolo Club, Budapest 24 (13), 5. BVSC-Zugló 16 (14), 6. Debreceni VSE 13 (14), 7. Vasas SC 10 (14), 8. Swietelsky-Békéscsaba 9 (14).

Címlapképünkön az OB I B idei gólkirálya, csapatunk erőssége, Szabó Zoltán veszi tűz alá a vendégek kapuját

A papírformának megfelelően az újpestiek nyerték a bajnokit

Az utolsó előtti fordulóhoz érkezett az idei OB I B-s hazai férfi vízilabda-bajnokság, az 1-8. helyért folyó rájátszás hetedik fordulójában ismét a fővárosba utazott csapatunk. A megszokottól eltérően a házigazdák kérésére ezúttal hétfőn este az ÚVSE vendégeként ugrottak a margitszigeti uszoda vízébe.

ÚVSE—Swietelsky-Békéscsaba 15—7 (5—2, 0—1, 5—3, 5—1)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda, 100 néző. V.: Marjay Zsolt, Marnitz Miklós. Újpest: Lampert — Sziládi 5, Szieben, Vámosi, Konarik 1 (1), Vigvári 2, Aranyi. Cs.: Prágay (kapus), Bereczki, Somogyi, Seeler, Szabó B. 1, Kádár 1, Busa 5. Edző: Tóth Zoltán. Békéscsaba: Ormai — Tifrea, Szabó Z.1 , Mucsi 1, Major, Ajtai1 , Németh D. 1. Cs.: Szabó Zs., Tóth F., Rácz 2, Páll 1, Lukácsi M. Edző: dr. Szilágyi Kristóf.

Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 6/3. Büntetők: 3/1, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Somogyi. Kipontozódott: Somogyi. Az eredmény alakulása: 3—0, 3—2, 5—2, 8—6, 13—6.

A „házi balesetéből” felépült csapatkapitány, Németh Dániel is elutazott a fővárosba, az utolsó előtti bajnoki találkozóra. A másik kellemes hír: bemutatkozott a felnőtt csapatban a még csak gyermek korosztályú, mindössze 15 esztendős Lukácsi Marcell is.

Keményen „beköszönt” az Újpest, röpke három perc alatt háromszor is betalált Ormai Zoltán kapujába. Igaz, hasonló keménységgel ellenfele után eredt a csabai alakulat, amire kétszer is sor került a meccs folyamán a harmadik negyed közepéig (8—6). Ekkor azonban meglódult a nagyon robbanékony játékosokból álló házigazda, zsinórban ötször voltak eredményesek, a mérkőzés folyamán sokszor megúszásokból voltak eredményesek, így fejet kellett hajtaniuk a viharsarkiaknak a lila-fehérekkel szemben másodszor is a rájátszás folyamán. A harmadik negyed közepétől fejben nem volt ott igazán a csabai alakulat, helyenként indokolatlanul sietette a játékot, pedig addig szorosan alakult az eredmény. Végül saját szokatlan hibákból kapták a gólokat a játék vége felé, s ekkortól végleg kinyílt az olló.

Az a záró forduló előtt eldőlt, hogy a KSI SE egy év után azonnal visszajutott az első osztályba, a Nagykanizsa csapata pedig osztályozót játszhat az OB I-ért.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Nagyon nem ízlett az ÚVSE japán konyhája (a rendkívül szoros ember elé állás). A harmadik negyed elejétől a fáradtságból eredő indokolatlanul sok hiba megbosszulta magát. A meccs egyetlen pozitívuma az volt, hogy bemutatkozott a felnőttek között a 2003-as születésű Lukácsi Marcell. A szerdai szezonzáróra főleg fejben össze kell kapnia magát a csapatnak, hogy szépen búcsúztassuk az évet.

További eredmények: Debreceni VSE—Kanizsa VSE, Nagykanizsa 11—13. KSI SE—BVSC-Zugló 10—14. Vasas SC—Ybl Waterpolo Club, Budapest 7—9.

Az 1-8. helyért folyó rájátszás állása: 1. KSI SE 33 (14 mérkőzésből), 2. Kanizsa VSE, Nagykanizsa 28 (13), 3. ÚVSE 26 (14), 4. Ybl Waterpolo Club, Budapest 24 (13), 5. BVSC-Zugló 16 (13), 6. Debreceni VSE 12 (13), 7. Vasas SC 9 (13), 8. Swietelsky-Békéscsaba 6 (13).

Címlapképünkön: nem volt könnyű helyzetben a saját nevelésű Mucsi Zsolt (elől fehér sapkában), keményen meg kellett vívnia a támadókkal a mérkőzésen

Két klub lehet büszke Csuvarszki Donátra

Az elmúlt hét közepétől a végéig, szerdától szombatig rendezték meg az ifjúsági korú úszók idei országos bajnokságát Hódmezővásárhelyen a Gyarmati Dezső Sportuszodában. Ezen egy érdekes szituációt jegyezhettünk föl: Szarvas János úszó-, és dr. Szilágyi Kristóf vízilabdaedző „közös tanítványa” jeleskedett.

— Született egy kimagasló békéscsabai eredmény, ami Csuvarszki Donát nevéhez fűződik, aki az 50 méteres gyorsúszásban állhatott fel a dobogó harmadik fokára, azaz bronzérmes lett, ráadásul első éves ifi korú — vágott a közepébe Szarvas János. — Csuvarszki Donát eddigi rövid életútja, története érdekes: még kisgyerek korában az én kezeim alatt tanult meg úszni. Már akkor látszódott rajta, hogy tehetsége van a sportághoz. Ám az úszóklub nem tudta megtartani, ugyanis a vízilabdát választotta. De végül is maradt a víz és uszoda mellett.

Amúgy a sportnak a családjában jelentős hagyománya van: édesapja egy évtizedig NB I-es kézilabdázó volt, majd fél évtizeden át a francia első osztályban szerepelt.

— Talán két éve már annak, amikor találkoztunk az uszodában, akkor mindig viccesen megjegyeztem neki: mikor ad egy lehetőséget ismét az úszásnak — folytatta Szarvas János. — Mindig mosolygott rajta, de nem lett konkrét munka belőle. Idén, talán januárban, beszélgettem dr. Szilágyi Kristóffal, a vízilabdaklub vezetőedzőjével Donátról. Megállapodtunk, hogy megpróbálunk egy érdekes „projektet” összehozni. A következő lépés az volt, hogy megbeszéltük Donáttal, valamint a szüleivel, hogy a vízilabdaedzések mellett heti kétszer egy órára lejön úszótréningekre is, és kicsit kollégámmal, Valach Dáviddal csiszolgatjuk a technikáját, rajtját. A Nyuszi Kupán lépett először rajtkőre, ahol az 50 méter gyorson elért idejével (24,51) azonnal az ifjúsági ranglista nyolcadik, az évjáratos ranglista második helyére ugrott. Láttuk a folyamatos fejlődését az edzéseken úszott teszteken.

Így érkezett el az idei ifjúsági országos bajnokság, és szerdán reggel rögtön az első szám volt az 50 méteres gyorsúszás. Mivel a kilencedik idővel volt nevezve, így gyakorlatilag a döntőbejutást tűztük ki célul. Ez villámgyorsan teljesült, hiszen remek egyéni csúccsal (24,05 másodperc) a harmadik idővel került a döntőbe. Délután sem illetődött meg, még tovább tudott javítani az idején (23,82), amely a bronzérmet jelentette számára. (Egyben egyesületi csúcs is, tehát 17 évesen még senki nem volt gyorsabb nála a klubban!) Gyakorlatilag a hódmezővásárhelyi uszodában mindenki meglepődött a sprinter mezőnybe való berobbanásán. Kérdezgették, hogy ki ez a fiú egyáltalán, és mitől ilyen iszonyú gyors? Egy biztos, hatalmas meglepetést keltett teljesítménye úszóberkekben.

Dr. Szilágyi Kristóf is örült annak, hogy a vízilabdaklub utánpótlás csapatában is jeleskedő fiatal ilyen sikert ért el: — Büszkék vagyunk Donátra — hangsúlyozta. — Nem beszélve arról, hogy a két klub egymás mellett élése, barátsága ilyen fényes eredményt hozott Békéscsabának.

Címlapképünkön a vízilabdázóként úszó bronzérmes Csuvarszki Donát

Hétfőre csúsztatták az OB I B-s bajnoki találkozót

Június első hétvégéje ismét meccsdömpinget hoz klubunk fiataljai és felnőttjei számára. Szombaton és vasárnap utánpótláscsapataink csobbannak vízbe a nemzetközi vidékbajnokság keretében . A békéscsabai és gyulai gyermek IV. korcsoportosok két napon át, szombaton a gyermek „kettesek”. Az OB I B-s gárdánk viszont hétfőn mutathatja meg magát a Margitszigeten, 

OB I B-s csapatunk az 1-8. helyért folyó rájátszás utolsó előtti, hetedik fordulójában ismét a fővárosba utazik, ezúttal az újpestiek vendégeként ugranak a Hajós Alfréd Sportuszoda vízébe. A visszavágóra szombat helyett hétfőn 20 órakor kerül sor, a játékvezető páros: Marjay Zsolt, Marnitz Miklós. Mint emlékezetes, az ÚTE május első hétvégéjén egy gólzáporos találkozón egygólos győzelmet aratott az Árpád fürdőben a mieink ellen (14—15). Miként az elmúlt héten a Vasas ellen, a lila-fehérekkel szemben is lenne miért visszavágni. Bár az újpestiek talán egy kicsit nagyobb falatnak tűnnek, hiszen jelenleg a harmadik helyen állnak az OB I B-ben a csabaiak nyolcadik helyezésével szemben, a mérlegek is különbözőek. A vendéglátóké hét győzelemből, két döntetlenből és négy vereségből áll, miközben a csabaiaké két győzelmet és tíz vereséget takar. Így értelemszerűen az eddig gyűjtött pontok tekintetében is nagy a különbség, a lila-fehéreknek 23, a vendégeknek hat van.

— Az ÚVSE szakmai igazgatójának kérésére szokatlan időpontban, hétfőn este játsszuk le a mérkőzést a Margitszigeten — fogalmazta meg aggályait dr. Szilágyi Kristóf vezetőedzőnk. — A hétköznapi esti késői időpont és az idegenbele utazás sem kedvez nekünk, ebből adódóan lesznek hiányzóink. Viszont örömteli, hogy a csapatkapitány, Németh Daniel felépült és hétfőn már újra vízbe ugorhat. Továbbá terveim szerint újoncot is avatunk, a 2003-as születésű, vagyis még mindössze 15 esztendős Lukácsi Marcell személyében, aki még gyermek korosztályú ugyan, de az utánpótlás bajnokságokban mutatott játékával rászolgált, hogy már most lehetőséget kapjon a felnőttek között is. Az OB I B rájátszásának felsőházában a nagy dolgok már eldőltek. Ez a mérkőzés mind az ÚVSE-nek, mind pedig nekünk gyakorlatilag tét nélküli. Jövőre jelentős változások várhatóak a csapat összetételét illetően, éppen ezért fontosnak tartom, hogy a hátralévő két mérkőzésen szépen, pontokkal zárjuk le ezt a nehéz, viszontagságokkal teli szezont, és néhány játékosunk esetében a játékos pályafutásukat. Játékosaim vannak annyira profik, hogy erre a két mérkőzésre is maximális koncentrációval és fegyelmezettséggel állnak oda. Viszont emellett kifejezetten kérni fogom, hogy élvezzék is a játékot és felszabadultan játsszanak.

Az 1-8. helyért folyó rájátszás menetrendje a hetedik fordulóban. Június 2., szombat, 11.00 óra: Debreceni VSE—Kanizsa VSE, Nagykanizsa. Június 4., hétfő, 18.00: ÚVSE—Swietelsky-Békéscsaba. A KSI SE—BVSC-Zugló mérkőzés május közepén lejátszották, az eredmény: 10—14 lett. A Vasas SC—Ybl Waterpolo Club, Budapest találkozót ma este 20 órakor játsszák.

Az 1-8. helyért folyó rájátszás állása: 1. KSI SE 33 (14 mérkőzésből), 2. Kanizsa VSE, Nagykanizsa 25 (12), 3. ÚVSE 23 (13), 4. Ybl Waterpolo Club, Budapest 21 (12), 5. BVSC-Zugló 16 (13), 6. Debreceni VSE 12 (12), 7. Vasas SC 9 (12), 8. Swietelsky-Békéscsaba 6 (12).

A gyermek II. korosztályos békéscsabai „kettes” alakulat szombaton, Mezőtúron zárja az idényt, ahol két találkozó erejéig bizonyíthatnak Kék csoportbeli ellenfeleikkel szemben, nevezetesen előbb a bajaiakkal, majd a listavezető Bujka ÚVSE ellen szállnak vízbe.

A program. Június 2., szombat, 10.00: Bujka Úszó és Vízilabda SE—Túri Fullánkok-Invictus SC, Mezőtúr. 11.00: Csabai Csirkefogók VK II.—Sugovica VSE, Baja. 12.00: Túri Fullánkok-Invictus SC, Mezőtúr—Zempléni VK, Sárospatak. 13.00: Csabai Csirkefogók VK II.—Bujka Úszó és Vízilabda SE. 14.00: Sugovica VSE, Baja—Zempléni VK, Sárospatak.

Az állás öt kör, tíz forduló után: 1. Bujka Úszó és Vízilabda SE 27, 2. Zempléni VK, Sárospatak 24, 3. Túri Fullánkok-Invictus SC, Mezőtúr 18, 4. Sugovica VSE, Baja 6, 5. Csabai Csirkefogók VK II. 0.

Gyermek IV. korosztályos csapataink közül a gyulaiak Nyíregyházára, a békéscsabaiak Nagyváradra látogatnak, ahol szombaton és vasárnap összesen négy mérkőzés erejéig csobbannak vízbe.

A program. Gyermek IV. korcsoport, Kék csoport. Június 2. szombat, 12.00: Gyulai VK—DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE. 13.00: Szegedi Női Vízilabda Klub—Aqua VSE, Nyíregyháza. 14.00: Hódmezővásárhelyi VSC Leányok—Koelner-Csongrádi VVSE. 15.00: DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE—Szentesi Leányok. 16.00: Gyulai VK—Szegedi Női Vízilabda Klub. 17.00: Hódmezővásárhelyi VSC Leányok—Aqua VSE, Nyíregyháza. 18.00: Koelner-Csongrádi VVSE—Szentesi Leányok. Június 3., vasárnap, 9.00: Koelner-Csongrádi VVSE—Szegedi Női Vízilabda Klub. 10.00: Szentesi Leányok—Hódmezővásárhelyi VSC Leányok. 11.00: Aqua VSE, Nyíregyháza—DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE. 12.00: Gyulai VK—Hódmezővásárhelyi VSC Leányok. 13.00: Koelner-Csongrádi VVSE—DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE. 14.00: Szentesi Leányok—Szegedi Női Vízilabda Klub. 15.00: Gyulai VK—Aqua VSE, Nyíregyháza.

Az állás az ötödik kör (17-20. forduló) után, Kék csoport: 1. Aqua VSE, Nyíregyháza 54, 2. Koelner-Csongrádi VVSE 51, 3. Gyulai VK 37, 4. Szentesi Leányok 28, 5. Szegedi Női Vízilabda Klub 21, 6. DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE 15, 7. Hódmezővásárhelyi VSC Leányok 3.

Gyermek IV. korcsoport, Zöld csoport. Június 2. szombat, 15.00: Csabai Csirkefogók VK—Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad (román). 16.00: Szegedi Vízipóló Suli II.—Szentesi VK II. 17.00: Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC. 18.00: Szentesi VK II.—Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad. 19.00: Hódmezővásárhelyi VSC—Szegedi Vízipóló Suli II. Június 3., vasárnap, 8.00: Szegedi Vízipóló Suli II.—Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad. 9.00: Csabai Csirkefogók VK—Szentesi VK II. 10.00: Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad—Hódmezővásárhelyi VSC. 11.00: Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 12.00: Szentesi VK II.—Hódmezővásárhelyi VSC.

A Zöld csoport állása a negyedik kör (13-16. forduló) után: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 48, 2. Csabai Csirkefogók VK 30, 3. Dinamo Oradea Prosper CS, Nagyvárad 24, 4. Szentesi VK II. 13, 5. Szegedi Vízipóló Suli II. 4.