Alig volt hírmondó a kezdő csapatunkból, de az utánpótlás és a szeniorok kitettek magukért Kaposváron

Kaposváron próbált szerencsét felnőtt vízilabdacsapatunk, amely ennek reményében utazott el a somogyi megyeszékhelyre, hogy jó és eredményes mérkőzést játszik a helyiekkel.

Kaposvári VK—Swietelsky-Békéscsaba 14—6 (3—1, 0—1, 7—2, 4—2)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, B csoport, Kaposvár, 100 néző. V.: Bujka János, ifj. Kuncz László. Kaposvár: Vadóc G. — Varga Á. 2, Németh L. 1, Krasznai, Csikós, Tóth Á. 2 (1), Kakstedter 2. Cs.: Prikidánovics 2 (1), Majnik, Radics, Németh Cs. 1, Csima 1, Vadóc D. 1, Tóth B. 2. Edző: Prikidánovics Nándor.  Békéscsaba: Ormai — Vozár B. Sóvári 3 (2), Mikházi, dr. Szilágyi 1, Borsos 1, Takács 1. Cs.: dr. Szlávik, Gyebnár, Gellény, Vidovenyecz, Fodor, Vozár M. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám.

Gól emberelőnyből: 9/3, ill. 3/1. Büntetők: 4/2, ill. 2/2. Kiállítás cserével: dr. Szilágyi. Kiállítás négy percre: Takács. Kipontozódott: dr. Szilágyi, Takács. Az eredmény alakulása: 0—1, 3—1, 7—4, 12—4.

Erősen tartalékosan utazott csapatunk Kaposvárra, Páll Bence és Németh Dániel munkahelyi elfoglaltság miatt nem tarthatott a csapattal, Ajtai Miklós és Mucsi Zsolt edzőként egy-egy utánpótlás gárda bajnoki mérkőzésének kispadján ült. Így számtalan utánpótlás- és szeniorkorú vízilabdázót kellett bevetni az alsóházi rangadón.

Mindezek ellenére remekül kezdett a csapat, jól tartotta magát, a védekezésre nem lehetett panasz, és Ormai Zoltán kapus is hozta a jó teljesítményt, összességében 44 százalékon védett. A harmadik negyed közepén azonban egy kicsit szétcsúszott a csapat, a hosszú utazás, a néhány sérülten is vízbe ugró játékos elfáradása kissé visszaütött. Végül a kapott gólok közül tíz kikényszerített hibából, lefordulásokból született. Ekkor már érződött, hogy hiányoznak a gárda lövői, de az viszont örömteli, hogy a fiatalok sok lehetőséget kaptak. A mindössze 14 esztendős Vidovenyecz Zsombor bátor játéka pedig külön is dicsérendő.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Nem szoktam a játékvezetőkkel, illetve a külső körülményekkel foglalkozni…, ezúttal sem teszem. Inkább magunkban kell keresni a technikai hibák okait, amire csak részben mentség, hogy egy nagyon vegyes korösszetételű együttessel álltunk ki. Komoly hiányérzetem maradt az előzmények ismeretében, ugyanis ez a Kaposvár más körülmények között, a sok bekapott gól ellenére egy verhető csapat.

További eredmények: BVSC-Zugló—Ceglédi VSE 17—12. Szegedi FVCS—Fehérvár VSE, Székesfehérvár 18—8. A HÍD OSC Újbuda—MAFC 113 18—8. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre—Vasas 4—13.

Az állás a nyolcadik forduló után: 1. BVSC-Zugló 22, 2. Szegedi FVCS 18, 3. Vasas SC 18, 4. Ceglédi VSE 13, 5. A HÍD OSC Újbuda 10, 6. Dunakanyar Waterpolo, Szentendre 12, 7. Kaposvári VK 10, 8. Swietelsky-Békéscsaba 6, 9. Fehérvár VSE, Székesfehérvár 3, 10. MAFC 113 0.

Címlapképünkön: hősiesen védekezett ezúttal is csapatunk, Ormai Zoltán kapus és dr. Szlávik Győző (fehér sapkában) igyekezett szigorúan semlegesíteni az ellenfél támadásait