Tartja éllovas pozícióját csabai gyerek négyes csapatunk

2016 mucsi zsolt csapata gyerek IV.Egy héttel a szolnoki forduló után ismét összemérték tudásukat a gyermek IV. korcsoportosok a nemzetközi vidékbajnokságban. A Békéscsabán rendezett körben is négy-négy meccset játszottak a Zöld csoportban szombaton és vasárnap. Csapatunk az egy vereség, egy döntetlen mellett két alkalommal győztesen hagyta el a medencét és még így is tartja éllovas helyezését a csoportban.

Csabai Csirkefogók VK—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román) 4—13 (1—2, 2—3, 1—3, 0—5)

IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Berki András. Békéscsaba: Bucsi — Bozgán, Pálenkás, Vidovenyecz 2, Kiss Schusztek, Pónya 2 (1), Komlódi. Cs.: Halasi, Schindler G., Siófoki, Hajdu, Szatmári, Markos, Pap, Andó. Edző: Mucsi Zsolt. Nagyvárad: Rencsik Réka — Moca 2, Birinyi 6, Sucigan Brigitta 1, Bonca Vivien, Dumitru 4 (1), Popute. Cs.: Csáki Olívia, Tuleu Giulua, Koppány, Csikortás, Zilahi Alexandra, Pascalau Diana, Nagy Debóra, Lipai, Giovenzah. Edző: Orbán Zoltán.

Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 4/1. Büntetők: 1/1, ill. 1/1.

A második negyed közepéig volt csapatunk méltó ellenfele a nagyváradi csapatnak.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki VSC 5—2 (3—0, 0—1, 1—1, 1—0)

IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Bucsi — Bozgán, Pálenkás, Vidovenyecz 2, Kiss Schusztek, Pónya 3, Komlódi. Cs.: Halasi, Schindler G., Siófoki, Hajdu, Szatmári, Markos, Pap, Andó. Edző: Mucsi Zsolt. Szolnok: Présel — Kürti, Gonda, Cseh A., Németh B., Kelemen 1, Pál Szabó 1. Cs.: Hodászy, Nagy A., Majzik, Simon, Tigyi, Cseh M., B. Nagy, Vona. Edző:

Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 3/1. Büntetők: 4/4, ill. 0/0.

Három büntetőből esett góllal szerezte meg az előnyt csapatunk, a negyedik találat emberelőnyből esett, majd egy újabb büntetőt értékesítettek a Csirkefogók. Ez elegendő volt a győzelemhez.

Csabai Csirkefogók VK—Aqua SE, Nyíregyháza 10—2 (3—2, 4—0, 2—0, 1—0)

IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Bucsi — Bozgán 1, Pálenkás, Vidovenyecz 4, Kiss Schusztek, Pónya 2 (1), Komlódi 2. Cs.: Halasi 1, Schindler G., Siófoki, Hajdu, Szatmári, Markos, Pap, Andó. Edző: Mucsi Zsolt. Nyíregyháza: Gabulya — Nagy N., Szakács, Oláh, Iván 1, Sipos 1, Pelle Gy. Cs.: Virág Bence, Kondor, Polom, Galambvári, Virág Botond, Pelle L. Edző: Gazsovits Zoltán.

Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 2/0. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott:

A második negyedtől ellenállhatatlan voltak a Csirkefogók, még ilyen arányban is megérdemelten győztek.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli 6—6 (4—1, 0—3, 0—2, 2—0)

IV. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Berki András. Békéscsaba: Bucsi — Bozgán, Pálenkás, Vidovenyecz 3, Kiss Schusztek, Pónya 2 (1), Komlódi 1. Cs.: Halasi, Siófoki. Edző: Mucsi Zsolt. Szeged: Halász — Katona, Szabó D. 1, Hasznos, Leinwéber 1, Kőrösi, Lajtos 2. Cs.: Turi 1, Horváth V., Lédeczi 1. Edző: Lengyel Gábor.

Gól emberelőnyből: 5/0, ill. 8/2. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Kiss Schusztek.

Változatos és érdekes csatát hozott a rangadónak beillő dél-alföldi találkozó. A mieink repülőrajtot vettek, 4—1-re elhúztak már az első negyedben. A második és harmadik negyedben azonban gólképtelennek bizonyultak, miközben a szegediek ötször is bevették a csabai kaput, és 6—4-re átvették a vezetést. Az utolsó játékrészben azonban a Tisza-partiak nem voltak eredményesek, nem úgy, mint Pónya Tibor, aki ráúszás után elhozta a labdát, majd másodpercekkel később akcióból betalált a szegedi kapuba, végül alig több mint fél perccel a vége előtt büntetőből egyenlített, így alakult ki a döntetlen.

További eredmények: Szolnoki VSC—Szegedi Vízipóló Suli 2—8. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad—Aqua SE, Nyíregyháza 15—7. Aqua SE, Nyíregyháza—Szegedi Vízipóló Suli 1—18. Szegedi Vízipóló Suli—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 3—1. Aqua SE, Nyíregyháza—Szolnoki VSC 7—12. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad—Szolnoki VSC 14—6.

A Zöld csoport állása a harmadik kör (12 forduló) után: 1. Csabai Csirkefogók VK 28, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 26, 3. Szegedi Vízipóló Suli 23, 4. Szolnoki VSC 7, 5. Aqua SE, Nyíregyháza 2.