Huszáros hajrá után a BVSC-Zugló csapata is kipipálva

kadar-jozsef-foto-kiss-dani-cspIsmét a mezőny egyik legjobb csapatával, a BVSC-Zugló együttesével akadt össze csapatunk a bajnokság ötödik fordulójában. A múlt heti, újpestiek elleni győzelem után nagy várakozás előzte meg az újabb, nagy hagyományokkal rendelkező fővárosiak elleni derbit, amit remek véghajrával behúzott csapatunk.

BVSC-Zugló—Csabai Csirkefogók VK 11—12 (1—3, 5—3, 3—2, 2—4)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 100 néző. V.: Bereczki Miklós, Zelki Soma. BVSC: Mizsei — Sugár 1 (1), Nagy S., Ágh, Molnár, Magy Á., Mátyok 1. Cs.: Fodor, Lipták, Gyenis 3, Szarvas, Balaska, Mladoniczky 6 (1). Edző: Szűcs Levente. Békéscsaba: Gál — Szabó Z. 4, Józsa, Ajtai 2, Makra 3 (1), Zsilák 1, Németh D. 1. Cs.: Szentesi (kapus), Tóháti, Bodor, Szeles, Rácz 1, Mucsi. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 4/2. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Mladoniczky. A mérkőzés alakulása: 0—3, 4—3, 7—7, 9—7, 10—8, 10—10, 10—11, 11—11.

Az eddigi jó sorozat után az újabb siker reményében utazott a fővárosba csapatunk — nem hiába. Jól is rajtoltak a Csirkefogók, hiszen háromgólos előnyre tettek szert. A vasutasok azonban nem adták fel, jó taktikát választottak azzal, hogy zónáztak végig, és abból fiatal és gyors embereik révén rendre lefordultak. Kontráik eredményesek voltak, nem véletlen, hogy fordítottak. A két középső negyedben egy-két könnyű gólt „ajándékoztak” a csabaiak ellenfelüknek, így ebben az időszakban kapaszkodniuk kellett. Az utolsó negyedben alaposan feljavult a vendégek védekezése, nagyon ügyeltek arra, hogy ne legyen több rossz passz, és a házigazdák ne tudjanak megúszni. Ennek, valamint a BVSC gólgyárosának, Mladoniczky Tibor végeleges kiállításának köszönhetően újból fordított csapatunk, és két perccel a lefújás előtt Szabó Zoltán látványos akciógóljának köszönhetően egy nagyon szoros és kemény mérkőzésen ismét győzött csapatunk, amivel öt forduló után továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

Mestermérleg. Kádár József: — Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, ami így is lett. A negyedik negyedben nagy akarattal játszva, jól koncentrálva a magunk javára fordítottuk a mérkőzést.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC—Debreceni VSC 14—12. Újpesti VSE—Szolnoki VSC 16—3. Eszteházy Károly Főiskola SC, Eger—Ceglédi VSE 7—5. Ybl Waterpolo Club—MAFC 10—8.

Az állás öt forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 15, 2. Újpesti VSE 10 (52—37), 3. Eszteházy Károly Főiskola SC, Eger 10 (42—41), 4. Ybl Waterpolo Club 9, 5. BVSC-Zugló 7, 6. Ceglédi VSE 6 (43—45), 7. Szolnoki VSC 6 (37—57), 8. Hódmezővásárhelyi VSC 4, 9. Debreceni VSC 3, 10. MAFC 2.

Címlapképünkön a csabaiak szakvezetője, Kádár József, aki ezúttal is bízott a csapat eredményes szereplésében – fotó: Kiss Dani