A felnőttek kettős győzelemmel zárták a középszakaszt

Laczó Péter (kezén a labda) mindkét mérkőzésen gólerősnek bizonyult, mindkét alkalommal négyszer volt eredményes

A rájátszás középszakaszának záró körére, az 5-6. fordulóra került sor szombaton az OB II-es felnőtt bajnokság 5. csoportjában. A négy gárda ezúttal Martfűn találkozott, az erősen tartalékos, ezért rövid kispaddal rendelkező békéscsabai alakulat a Dunaújvárossal, majd negyedóra pihenő után az Erzsébeti SMTK-val mérte össze tudását. Mindkét találkozót sikerrel vették a nagy öregjeink.

Swietelsky-Békéscsaba–Dunaújvárosi Főiskola SE Duna-Via 11–10 (4–3, 1–1, 3–3, 3–3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás, középszakasz, 3. forduló, 5. csoport, Martfű. V.: Kendeházi Máté, Fábián Gergely. Békéscsaba: Vozár M. – Csendes, Gyebnár, Laczó P. 4, Mucsi 1, Csatári 1, Ajtai 3. Cs.: Latorcai 2, Puha, Dávid. Játékos edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. Dunaújváros: Reizinger – Bőhm 2, Nagy T. 1, Tóth T. 2, Nagy B., Osztotics 2, Horváth P. Cs.: Kun-Gerendás, Pánczél, Rónavári, Gullner 2, Gyulai, Durda 1, Jónás. Edző: Uitz Csaba, Ábrahámovics Gábor. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 6/4. Büntetők: 1/1, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Osztotics. Az eredmény alakulása: 2–1, 4–2, 5–4, 7–7, 9–8, 11–8.

Laczó Péter a második percben esett góljával előnyre tett szert csapatunk, amelyet a mérkőzés végéig megőrzött, csupán néhány perc erejéig tudott kiegyenlíteni a dunaújvárosi gárda. Aztán a hajrára kanyarodva háromgólos előnyre tett szert a viharsarki alakulat, amelyből kettőt még lefaragott az ellenfél…, sőt, majdnem kiegyenlítettek, ugyanis két másodperccel a lefújás előtt Nagy Tamás büntetőt dobhatott, ám kihagyta, így a békéscsabaiaké lett a három pont.

Swietelsky-Békéscsaba–Erzsébeti SMTK Budapest 15–12 (2–3, 4–5, 3–3, 5–2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás, középszakasz, 3. forduló, 5. csoport, Martfű. V.: Sajben Nikolett, Fábián Gergely. Békéscsaba: Vozár M. – Latorcai 1, Csendes, Gyebnár, Mucsi 4, Csatári 2, Ajtai 2. Cs.: Puha 1, Dávid 1, Laczó P. 4. Játékos edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. Erzsébeti SMTK: Sajti – Gecsei 4, Korondi 2, Lázár, Takács 1, Garai 3, Kari 2. Cs.: Antal, Luizosz, Csordás, Beluch. Edző: Jancsó Mátyás. Gól emberelőnyből: 5/4, ill. 8/4. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Gyebnár. Az eredmény alakulása: 1–2, 4–3, 6–4, 7–7, 8–10, 11–10, 13–11.

A két mérkőzés közötti mindössze negyedórás pihenő miatt fáradtan kezdett a csabai egylet, nem véletlen, hogy az első félidőben felváltva vezettek a csapatok. Ahogy az időben haladtunk előre, úgy talált egyre inkább magára a gárda, és végül behúzta a nap második győzelmét is.

Mestermérleg. Ajtai Miklós: – Az utánpótlás korúak között nagyon sok a beteg, sokan egész héten nem jártak edzésre. Mivel holnap a fiatalokra nagyon nagy feladat vár Szentendrén, úgy döntöttünk, most nem viszünk közülük senkit Martfűre, hogy inkább a vasárnapi mérkőzésekre koncentrálhassanak. Így szinte csak az „öreg csapat” utazott a Szolnok megyei városba, ahol viszont örömjátékot nyújtott a gárda. Szinte pihenő nélkül küzdöttük végig a két találkozót, és még a végére is maradt erőnk arra, hogy behúzzuk a hat pontot. Jó védekezés mellett okos játékot nyújtott a társaság, a rövid kispad miatt különösen kellett arra vigyáznunk, hogy ne pontozódjunk ki, ne fogyjon el idő előtt a csapat.

További eredmények: Erzsébeti SMTK Budapest–Invictus ÚVSC Szolnok 10–15. Dunaújvárosi Főiskola SE Duna-Via–Invictus ÚVSC Szolnok 9–8.

Az OB II állása a rájátszás középszakasza harmadik fordulója után az 5. csoportban: 1. Invictus ÚVSC Szolnok 13, 2. Swietelsky-Békéscsaba 13, 3. Dunaújvárosi Főiskola SE Duna-Via 6, 4. Erzsébeti SMTK Budapest 3. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)