A Gyulai VK III. korcsoportosai is bajnokok lettek

póló gyulaiak aranyéremmelNyíregyházán zárták az esztendőt a Gyulai VK III. korcsoportosai, akik a nemzetközi vidékbajnokság utolsó négy mérkőzésén vegyes mérleget mutattak föl. Az utolsó, viharos találkozón azonban így is bebiztosították bajnoki címűket a fürdővárosi fiatalok.

Gyulai VK—MVLC Miskolci VC 14—9 (3—2, 5—2, 3—2, 3—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Nyíregyháza. V.: Madarasi Gyula. Gyula: Bucsi — Dobos 2, Paksi G. 3, Dimák 2, Gellény 6 (2), Szaszák, Kovács Á. 1. Cs.: Takács, Pálfi, Schriffert B., Veres Virág, Pápai, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Miskolc: Ignácz — Szirmai 1, Marczis, Molnár 6, Takács, Bareta, Kuru. Cs.: Minka, Hok 1, Répási 1, Wolf, Szécsényi. Edző: Popovics Miklós. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 6/4. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Szirmai, Kuru.

Az első játékrész vége felé egy rövid ideig a miskolciak vezettek, de azt követően beindult a gyulai henger, és végül ötgólos győzelmet aratott a fürdővárosi egylet.

Gyulai VK—Zempléni VK, Sárospatak 10—14 (2—2, 5—3, 2—3, 1—6)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Nyíregyháza. V.: Madarasi Gyula. Gyula: Bucsi — Dobos, Paksi G. 2, Dimák 1, Gellény 7 (3), Szaszák, Kovács Á. Cs.: Takács, Pálfi, Schriffert B., Veres Virág, Pápai, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Sárospatak: Király — Kék, Pásztor, Béres 2, Füssi Nagy 2 (1), Méhész 2 (1), Halmi 6. Cs.: Forrós 2, Demeter, Füsti, Erdei Boglárka. Edző: Méhész László. Gól emberelőnyből: 0/0, ill. 5/2. Büntetők: 3/3, ill. 4/2. Kipontozódott: Gellény.

A harmadik negyed végén, a gyulaiak 9—8-as vezetésénél Gellény Zétény begyűjtötte harmadik kiállítását, kipontozódása után szárnyaszegetté vált a fürdővárosi alakulat, nem úgy a sárospatakiak, akik nagy lendülettel rohamoztak, és megnyerték a rangadót.

Gyulai VK—Aqua SE, Nyíregyháza 10—10 (5—2, 1—2, 1—2, 3—4)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Nyíregyháza. V.: Soltész Norbert. Gyula: Bucsi — Dobos, Paksi G. 1, Dimák 1, Gellény 7 (1), Szaszák, Kovács Á. 1. Cs.: Takács, Pálfi, Schriffert B., Veres Virág, Pápai, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Nyíregyháza: Pettendi — Nagy N., Pelle 7 (1), Oláh, Sipos 3 (1), Szakács, Kondor. Cs.: Galambvári, Iván, Szilágyi, Tógyer, Puskás, Juhász, Gabulya, Mikulás. Edző: Kántor Gábor. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 5/0. Büntetők: 1/1, ill. 5/2. Kipontozódott: Sipos.

A harmadik negyed közepéhez közeledve már 7—4-re vezetett csapatunk, ám a folytatásban a házigazdák összekapták magukat, és felzárkóztak. Sőt, a találkozó lefújása előtt két perccel a vezetést is átvették, de Dimák Csanád emberelőnyből esett találatával végül döntetlen született. A két nagy lövő, Gellény Zétény és Pelle György párharcra is egállal zárult.

Gyulai VK—Szentesi VK II. 11—7 (1—1, 3—2, 6—1, 1—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Kék csoport, Nyíregyháza. V.: Soltész Norbert. Gyula: Bucsi — Dobos, Paksi G. 2 (1), Dimák 1, Gellény 8 (2), Szaszák, Kovács Á. Cs.: Takács, Pálfi, Schriffert B., Veres Virág, Pápai, Juhász. Edző: Béládi Csaba. Szentes: Agócs — Bereczki 1, Gerendi, Pataki, Őze 1, Pásztor, Tóth B. 1. Cs.: Égető 1, Molnár 1, Lévai 2, Fábián, Papp, Tofán, Horváth B. Edző: Szabics Péter. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 17/5. Büntetők: 8/3, ill. 2/0. Kiállítás cserével: Bereczki. Kipontozódott: Paksi G., Dimák, Szaszák, Schriffert B., Kovács Á., ill. Bereczki, Gerendi.

A második negyed közepéig kiegyenlített küzdelem folyt a medencében (3—3), azt követően „bekeményedett” a mérkőzés, de ebből jobban jöttek ki a gyulaiak, ugyanis zsinórban hét gólt dobtak (10—3). A finisben azonban fogyni kezdett a csapat, egymás után kerültek szárazra a fürdővárosi legények, a kezdőcsapat szinte minden tagja kipontozódott, ellenfelük azonban már nem tudta utolérni őket. Ezzel a győzelemmel biztosította be a Gyulai VK a bajnoki aranyérmet a Kék csoportban.

További eredmények: Zempléni VK, Sárospatak—Aqua SE, Nyíregyháza 13—8. Szentesi VK II.—Aqua SE, Nyíregyháza 11—5. MVLC Miskolci VC—Szentesi VK II. 7—12. Aqua SE, Nyíregyháza—Gyulai VK. Szentesi VK II.—Zempléni VK, Sárospatak 5—10. Aqua SE, Nyíregyháza—MVLC Miskolci VC 14—10. MVLC Miskolci VC—Zempléni VK, Sárospatak 6—8.

A Kék csoport végeredménye a 20. forduló után: 1. Gyulai VK 45, 2. Zempléni VK, Sárospatak 42, 3. Szentesi VK II. 31, 4. Aqua SE, Nyíregyháza 25, 5. MVLC Miskolci VC 0.

Címlapképünkön: éremosztás után a meleg vízben, medállal a nyakban a gyulai fiatalok – fotó: Enyedi Beáta