A háromperces rövidzárlat vereséget eredményezett

ifi poloNagyváradon újabb két mérkőzés erejéig küzdött meg ifjúsági csapatunk szombaton a nemzetközi vidékbajnokságban harmadik fordulójában. A napot ötvenszázalékos mérleggel zárták, a listavezető házigazdákkal nem bírtak a sereghajtó Kalocsát ellenben kiütötték.

Csabai Csirkefogók VK—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román) 8—12 (2—3, 3—1, 1—6, 2—2)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Nagyvárad. V.: László Gábor, Ridzyk György. Békéscsaba: Danciu — Vesa, Péter, Popovics B., Szeles 3 (1), Tifrea, Zsilák 3 (1). Cs.: Stancu (kapus), Tóth K., Mayer, Pop, Tóth F., Sajtos, Fazekas S., Darabos 1, Kiss B. 1, Tóth Sz. Megbízott edző: Borsos Pál. Nagyvárad: Barcan — Czenk 1, Buda 1, Stoica 1, Anton 1, Ilisie 1, Popa 1. Cs.: Oltean 3, Sava, Budurean, Barna 1, Murg 1, Laza C. 1, Luncan. Edző: Goina Cosmin.

Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 9/3. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Darabos, ill. Budurean.

A harmadik negyed közepéig kiegyenlített küzdelem folyt a medencében, ekkor még 6—5-ös vezetésünket mutatatta az eredményjelző, ám ezután három perc alatt ötször betalált a házigazda, amit már nem tudott ledolgozni a csabai egylet.

Csabai Csirkefogók VK—Kalocsai ÚVE 18—1 (5—0, 5—0, 4—0, 4—1)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Nagyvárad. V.: Ridzyk György, László Gábor. Békéscsaba: Stancu — Tóth F. 2, Tifrea 2, Sajtos 1, Darabos, Zsilák 4 (2), Tóth Sz. 1. Cs.: Danciu (kapus), Vesa 1, Tóth K. 1, Mayer 2, Pop 2, Péter, Popovics B., Szeles 2, Fazekas S., Kiss B. Megbízott edző: Borsos Pál. Kalocsa: Greksa — Matos, Perity, Zsinka, Katona 1, Jánosi, Szabó T. Cs.: Markó, Varga B., Tímár, Busa Dóra. Edző: Tompai Gábor.

Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 5/1. Büntetők: 2/2, ill. 1/0.

Önmagáért beszél, hogy a kalocsaiak 15—0 után találtak először és utoljára a békéscsabai kapuba.

További eredmények: Szentesi Üdülőközpont—Sugovica VS, Baja 19—2. Sugovica VS, Baja—Kalocsai ÚVE 8—1. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad—Szentesi Üdülőközpont 15—7.

Az állás a harmadik kör (5-6. forduló) után: 1. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 18, 2. Csabai Csirkefogók VK 12, 3. Szentesi Üdülőközpont 9, 4. Sugovica VS, Baja 6, 5. Kalocsai ÚVE 0.

Címlapképünkön ifistáink könnyedén legyőzte a kalocsaiakat, de nem bírtak a házigazda Nagyváraddal, amely így tovább növelte előnyét csapatunkkal szemben – fotó: Kiss Dani