A Kalocsa ellen még a kapusunk is dobott gólt

ifipoloIfjúsági csapatunk szombaton Szentesen kétszer is vízbe ugrott, hogy megkezdje a nemzetközi vidékbajnokság első fordulóját, amely rögtön két derbit hozott számukra. Előbb a nagyváradiakkal, majd a kalocsaiakkal mérték össze tudásukat.

Csabai Csirkefogók VK—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román) 5—11 (1—2, 1—2, 2—3, 1—4)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Szentes. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Danciu — Vesa 2, Péter 1, Tóth F. 1, Pop 1, Popovics B., Mayer. Cs.: Stancu (kapus), Tóth K., Barta, Fazekas Zs., Tóth Sz., Darabos. Edző: Csabai Zoltán. Nagyvárad: Bogdán — Jiganea 1, Comsa 1, Buda 3 (1), Dolha 1, Pintis, Popa. Cs.: Ihos 2, Oltean 2, Laza C., Anton, Ilisie, Bara 1 (1), Barcan, Sava. Edző: Goina Cosmin.

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 6/0. Büntetők: 0/0, ill. 2/2.

A második félidő közepén még egyenlő volt az állás (2—2), sőt, a harmadik játékrész finiséig is szorosan alakult a mérkőzés (4—6), ám ezt követően ritmust váltott a nagyváradi egylet és zsinórban öt gól ért el (kettőt büntetőből), amivel behúzta a mérkőzést.

Csabai Csirkefogók VK—Kalocsai ÚVE 20—2 (7—0, 4—1, 5—0, 4—1)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Szentes. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Danciu — Vesa 1, Péter 2, Barta 1, Pop 2, Popovics B. 3, Mayer 3. Cs.: Stancu (kapus) 1, Tóth K. 2, Fazekas Zs. 1, Tóth Sz. 1, Tóth F. 2, Darabos 1. Edző: Csabai Zoltán. Kalocsa: Tímár — Matos, Raffai, Zsinka, Katona, Jánosi, Szabó T. 2. Cs.: Markó, Buda Dóra. Edző: Tompai Gábor.

Gól emberelőnyből: 1/0, ill. 4/0. Büntetők: 0/0, ill. 1/0.

Nem tudott különösebb ellenállást kifejteni a Kalocsa, az első góljukat 7—0 után érték el. A csabaiaknál Danciu kapus kivételével mindenki eredményes volt a Duna-parti együttes ellen.

További eredmények: Sugovica VS, Baja—Szentesi Üdülőközpont 1—16. Kalocsai ÚVE—Sugovica VS, Baja 8—11. Szentesi Üdülőközpont—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 7—12.

Az állás az első kör (1-2. forduló után: 1. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 6, 2. Csabai Csirkefogók VK 3 (25—13), 3. Szentesi Üdülőközpont 3 (23—13), 4. Sugovica VS, Baja 3 (12—24), 5. Kalocsai ÚVE 0.