A kicsik nagyok voltak a fővárosi bajnoki nyitányon

póló braun györgy cspFiataljaink egy nappal később kezdték meg a 2017—2018. évi bajnokságot, mint a felnőttek. Ám ők nem hazai környezetben igyekeztek helyt állni, hanem a fővárosba utaztak, ahol az Ybl Water Polo Club vendégeként ugrottak a Komjádi vizébe. A legfiatalabb korosztályúak sikerélménnyel gazdagon térhettek haza.

Ybl Water Polo Club—Swietelsky-Békéscsaba 9—7 (0—3, 2—1, 2—2, 4—1)

OB I B-s ifjúsági vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Budapest. V.: Jancsez György, Kovács Soma. Ybl: László — Békési 1, Révész 2, Kaiser, Szolnoki 3, Csurgó 1, Juhász 2. Cs.: Márton, Kovács D., Horváth A., Török, Hosszú, Horváth Z. Edző: Kibédi László. Békéscsaba: Micle — Barta, Tóth F. 2 (1), Tifrea 3, Tóth Sz., Paksi B., Darabos 1. Cs.: Lukácsi M., Gellény, Koós, Balatoni, Schindler I. 1, Csuvarszki D. Edző: dr. Szilágyi Kristóf.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 1/1. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.

Sokáig vezetett a nagyon vegyes korösszetételű csapatunk, volt rá példa, hogy már háromgólos előnyre is szert tett, ám jól hajráztak a fővárosiak és a finisben megfordították a mérkőzés kimenetelét.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC—Hírös SN, Kecskeméti SI 16—4. Dunakanyar Szentendre—Oázis SC, Budapest 15—13. Kaposvári VK—Ceglédi VSE 14—6. Fehérvári VSE, Székesfehérvár—Százhalombattai VSE 9—3. Koelner-Csongrádi VVSE—Pécsi SN SI 15—16. PannErgy Miskolci VSC—Honvéd Kölyök Póló Suli ?.

Ybl Water Polo Club—Swietelsky-Békéscsaba 12—9 (4—1, 2—2, 2—4, 4—2)

OB I B-s serdülő korcsoportos vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Budapest. V.: Jancsez György, Szentesi Ádám. Ybl: László — Kovács D. 1, Horváth Z. 2 (1), Török 4, Szász 2, Kalanovics, Kelen. Cs.: Csendes 2, Csanádi 1 (1), Horváth G., Szamosi, Seres. Edző: dr. Nagy Sándor. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Koós, Schindler I. 2 (1), Demeter, Paksi B., Csuvarszki D. 5. Cs.: Vozár B. 1, Bencsik, Vidovenyecz, Mecskó 1. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 7/1. Büntetők: 2/2, ill. 2/1. Kipontozódott: Horváth G., Kelen, ill. Braun, Paksi B.

A kezdeti 3—0, majd 6—2 után kiegyenlített csapatunk (6—6), ám a harmadik negyedben ismét a házigazda dominált és a maga javára fordította a találkozó végkimenetelét.

További eredmények: Kaposvári VK—Ceglédi VSE 11—9. Hódmezővásárhelyi VSC—Hírös SN, Kecskeméti SI 17—6. Fehérvári VSE, Székesfehérvár—Százhalombattai VSE 21—8. Aeroprodukt-Csongrádi VVSE—Pécsi SN SI 11—9. Dunakanyar Szentendre—Oázis SC, Budapest 9—14. PannErgy Miskolci VSC— Honvéd Kölyök Póló Suli ?.

Ybl Water Polo Club—Swietelsky-Békéscsaba 7—10 (1—3, 1—2, 2—4, 3—1)

OB I B-s gyermek korcsoportos vízilabda-mérkőzés, A2 csoport, Budapest. V.: Kovács Soma, Szentesi Ádám. Ybl: Károlyi — Czinkler, Bulfoni 2, Thomay 2, Jankó, Kovács Á. 2, Oravecz. Cs.: Franyó, Kovács R., Gyarmati 1, Pongrácz. Edző: Köllő Attila. Békéscsaba: Bucsi — Lukácsi M. 2, Bencsik 2, Gellény 3, Vidovenyecz 2, Vozár B., Pónya T. Cs.: Szalók, Sipos, Károlyi, Csatári 1, Marosvölgyi. Edző: Ajtai Miklós.

Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 6/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Már a harmadik negyed vége felé hatgólos vezetésre tett szert a csabai alakulat, amely végül szép és okos játékkal legyőzte a fővárosiakat.

További eredmények: Kaposvári VK—Ceglédi VSE 11—9. Hódmezővásárhelyi VSC—Hírös SN, Kecskeméti SI 7—15. Fehérvári VSE, Székesfehérvár—Százhalombattai VSE 18—8. Vesfrost-Csongrádi VVSE—Pécsi SN SI 7—14. Dunakanyar Szentendre—Oázis SC, Budapest 22—12. PannErgy Miskolci VSC— Honvéd Kölyök Póló Suli 11—0.

Címlapképünkön Braun György (fehér), aki a serdülők mérkőzésén állt hadrendbe, és társat keres az akcióhoz