A legkisebbeknek is vannak már pontjaik

polo logo cspDélelőtt még az ifjúsági csapatunk, délutántól pedig a legkisebbek, a gyermek V. korcsoportosok vették birtokba a békéscsabai Árpád fürdő sátortetős medencéjét, ahol a nemzetközi vidékbajnokság harmadik-negyedik fordulóját rendezték a Piros csoportos apróságoknak. Csapatunk ez alkalommal meg is szerezte első pontjait a szegediek legyőzésével.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 10—9 (5—0, 0—7, 2—2, 3—0)

Gyermek V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Piros csoport, Békéscsaba. V.: Szénászky Zsolt. Békéscsaba: Hajdu — Kvasz 9 (2), Korcsok P., Siófoki 1, Pónya O., Korcsok N., Szathmáry. Cs.: Szalai Réka (kapus), Hrabovszki, Bohus, Tóth B., Bazsó, Gyenge. Edző: Túri Gergő. Szeged: Nagy K. — Marschall, Moore, Horváth D., Darvasi, Mádai, Dudás 6 (1). Cs.: Gárdián (kapus), Frank 1, Faragó 1, Tömböly Áron, Palásthy B. 1, Balog, Buella. Edző: Zsigri Bence.

Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 0/0. Büntetők: 2/2, ill. 3/1.

Hektikus teljesítményt nyújtott fiatal csapatunk, ami a negyedek eredményei különösen látszik, de Kvasz János eredményességének köszönhetően 6—9-ről fordítottak a Csirkefogók.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki VSC 2—25 (0—4, 0—9, 0—7, 2—5)

Gyermek V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Piros csoport, Békéscsaba. V.: Szénászky Zsolt. Békéscsaba: Hajdu — Kvasz, Korcsok P., Siófoki, Pónya O., Korcsok N., Szathmáry. Cs.: Szalai Réka (kapus), Hrabovszki, Bohus, Tóth B., Bazsó, Gyenge. Edző: Túri Gergő. Szolnok: Szilágyi — Lovrity 4, Forján, Hanga, Cseh 5, Urbán 2, Szűcs 4 (1). Cs.: Bajnóczi (kapus), Korpás Fanni, Füzesi, Koltay 4, Tímár 1 (1), Paál 2, Keresztfalvi 1. Edző: Soltész Zoltán.

Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 4/2. Büntetők: 0/0, ill. 2/2.

A listavezető szolnokiak túl nagy falatnak bizonyultak a nap második mérkőzésén.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli I.—Csongrádi VVSE 17—6. Szolnoki VSC—Szentesi VK 11—6. Szentesi VK—Szegedi Vízipóló Suli I. 8—7 Szegedi Vízipóló Suli II.—Csongrádi VVSE 8—18.

Az állás a második kör (3-4. forduló után: 1. Szolnoki VSC 9, 2. Szegedi Vízipóló Suli I. 9, 3. Szentesi VK 9, 4. Csongrádi VVSE 6, 5. Csabai Csirkefogók VK 3, 3. Szegedi Vízipóló Suli II. 0.