Az éllovasok rangadója döntetlennel zárult, de továbbra is veretlenül az élen áll gyermek hármas csapatunk

póló pónya tiborA gyermek III. korcsoportosok nemzetközi vidékbajnokságában a soros rendező a kassai csapat lett volna, ám kérésükre Békéscsabán bonyolították le a csoport negyedik körét a hét végén két napon át, amikor is minden csapat napi két-két meccsel igyekezett előrébb haladni.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 10—8 (3—0, 2—2, 4—0, 1—6)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Varga Árpád. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki 1, Kiss Schusztek, Gellény 5 (1), Vidovenyecz, Pónya T. 4, Szenográdi. Cs.: Szőke, Siófoki, Bozgán, Gémesi, Pap, Markos. Edző: Mucsi Zsolt. Szeged: Magony — Leinwéber 3 (1), Meleg 1, Körmendi, Horváth V., Molnár B., Pörge 1. Cs.: Gyovai (kapus), Farkas, Körtvélyessy 3 (1), Papp, Molnár L., Kozma, Lengyel. Edző: Szabó Zoltán.

Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 6/1. Büntetők: 1/1, ill. 3/2. Kipontozódott: Kiss Schusztek.

A harmadik negyed végére hétgólos előnyre tett szert csapatunk (9—2), de az utolsó negyedben lefékeztek fiataljaink. A látottak alapján talán helyesebb, hogy a szegediek kaptak jobban lábra, és megkezdték a felzárkózást. Ám utolérni már nem tudták a mieinket.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi Leányok 11—7 (4—1, 4—1, 1—2, 2—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Varga Árpád. Békéscsaba: Bucsi — Siófoki, Kiss Schusztek 1, Gellény 4, Vidovenyecz 2, Pónya T. 2 (1), Szenográdi 1. Cs.: Szőke, Bozgán, Gémesi, Pap 1, Markos. Edző: Mucsi Zsolt. Szentes: Remzső — Varga V. 1, Mácsai K. 1 (1), Koncz 1, Héri A. 1, Mácsai E. 2, Lantos. Cs.: Héri N. (kapus), Bíró 1, Vincze, Kovács P., Boldizsár. Edző: Oltyán Gyula.

Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 6/2. Büntetők: 1/1, ill. 1/1.

Majdhogynem lemásoltak az előbbi mérkőzés, itt is 9—2-re vezetett már csapatunk, a finisben azonban a szentesiek ledolgoztak tetemes hátrányukból, de a csabaiak megőrizték veretlenségüket.

Csabai Csirkefogók VK—Dinamo Ungvár (ukrán) 10—10 (3—1, 1—3, 4—3, 2—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki 1, Kiss Schusztek, Gellény 5 (1), Vidovenyecz 3, Pónya T. 1, Szenográdi. Cs.: Szőke, Bozgán, Gémesi, Komlódi. Edző: Mucsi Zsolt. Ungvár: Bibikov — Turuanytiszia 2, Povkhán, Djuscs, Motyl 2, Szikula 2 (2), Novityki 1. Cs.: Frindák, Dankanyics 3. Edző: Szergej Kiszeljuk.

Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 9/2. Büntetők: 1/1, ill. 2/2. Kipontozódott: Kiss Schusztek, Bozgán, ill. Motyl.

Harcos mérkőzést hozott a listavezetők csatája, a találkozó elején 4—1-re, majd a harmadik negyed közepén 7—4-re még a Csirkefogók vezettek, onnan kezdte meg a felzárkózást az ukrán együttes. Az utolsó három percben kétszer voltak eredményesek a vendégek, így alakult ki a döntetlen.

Csabai Csirkefogók VK—Csongrádi VVSE 12—6 (1—1, 5—0, 4—4, 2—1)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki 1, Kiss Schusztek 1, Gellény 4, Vidovenyecz 2 (1), Pónya T. 3 (1), Szenográdi. Cs.: Szőke 1, Bozgán, Gémesi, Komlódi, Pap, Markos. Edző: Mucsi Zsolt. Csongrád: Bódi — Czombos 1 (1), Horváth E. 3, Kovács A., Szűcs, Bojtár 1, Batka. Cs.: Pusztai, Bartók, Palásti 1, Fássy. Edző: Szremkó Krisztina.

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 7/1. Büntetők: 3/2, ill. 2/1. Kipontozódott: Bojtár.

A második negyed nagy lendülete egy könnyű győzelembe repítette csapatunkat, de már 8—1-et is mutathatott volna az eredményjelző, ha éppen nem lett volna rossz.

További eredmények: Dinamo Ungvár—Csongrádi VVSE 10—6. Szentesi Leányok—SKP Kosice, Kassa (szlovák) 13—11. Csongrádi VVSE—Szegedi Vízipóló Suli II. 7—13 SKP Kosice, Kassa—Dinamo Ungvár 4—18. Szentesi Leányok—Szegedi Vízipóló Suli II. 9—14. Csongrádi VVSE—SKP Kosice, Kassa 4—11. Dinamo Ungvár—Szentesi Leányok 11—5. SKP Kosice, Kassa—Szegedi Vízipóló Suli II. 7—20.

A Zöld csoport állása 17 forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 49, 2. Dinamo Ungvár 34, 3. Szentesi Leányok 21, 4. Szegedi Vízipóló Suli II. 20, 5. Csongrádi VVSE 13, 5. 6. SKP Kosice, Kassa 13. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Címlapképünkön Pónya Tibor, a Csirkefogók egyik gólvágója, aki ezen a hét végén a négy mérkőzésen tíz gólig jutott