Az első meccset mi vesztettük el, nem a Szeged nyerte, a másodikon egy pihentebb és erős Csongrádtól kaptunk ki

Az újszegedi uszodában rendezték meg az OB II-es felnőtt bajnokság harmadik körét, az 5–6. fordulót, amelynek során csapatunk ismét két mérkőzés erejéig volt érdekelt. A Szegedi VTK után a Csongrád alakulatával vette föl a küzdelmet együttesünk, amely ezúttal sem járt sikerrel, bár az első, egygólos vereséggel zárult találkozón akár fordított eredmény is születhetett volna.

Békéscsaba—Szegedi VTK 8–9 (1–5, 3–1, 2–2, 2–1)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Szeged. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Bucsi – Lukácsi S. 1, Pónya T. 2, Csendes, Latorcai 1, Ajtai 2, Puha 1. Cs.: Laczó P. 1, Gyebnár, Román, Miklós, Vidovenyecz, Weinhardt M. Edző: dr. Szilágyi Kristóf. Szeged: Papp 1 – Gáti, Balla 2, dr. Csernus-Lukács Z. 1, Berkó 1, Bereczki, Török 3 (1). Cs.: Árva, Hajnáczky, Zsarkó 1, Klippel. Játékos edző: Klippel Zsolt. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 7/3. Büntetők: 1/0, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 1–1, 1–5, 4–5, 6–8, 7–8.

Békéscsaba—Csongrádi VVSE 6–22 (3–5, 0–4, 0–6, 2–7)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Szeged. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Bucsi – Lukácsi S. 1, Pónya T., Latorcai 2, Ajtai 3, Puha, Weinhardt D. Cs.: Laczó P., Gyebnár, Csendes, Román, Vidovenyecz, Weinhardt M. Edző: dr. Szilágyi Kristóf. Csongrád: Szarvas – Hegedűs 2, Szabó T., Bodor, Szabó Zs. 6 (1), Busa 5 (1), Gulyás 1. Cs.: Veres, Kátai-Benedek Á. 5, Kátai-Benedek M. 3, Kozák. Játékos edző: Kozák László. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 4/2. Büntetők: 0/0, ill. 2/2. Kipontozódott: Weinhardt D. Az eredmény alakulása: 2–1, 3–3, 3–11, 5–19.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — Az első mérkőzést mi veszítettük el, nem pedig a Szeged nyerte, miután az első negyedben volt egy 1–5-ös rövidzárlatunk. Ami jó, az első játékrészt leszámítva mindössze négy gólt kaptunk. Úgy gondolom, hogy mi tettünk többet a győzelemért, fegyelmezetten és nagy akarással hajtottak a srácok. Ötletes és szép gólokat szereztünk, viszont az eredmény utáni folyamatos rohanás nagyon sok energiát elvitt. Többször is megvolt az esélyünk az egyenlítésre akár előnyből, akár büntetőből, de ezekkel nem tudtunk élni. Éppen ezért mindenkinek komoly hiányérzete maradt. A Csongrád egy sokkal erősebb csapattal érkezett, mint azt előzetesen várni lehetett, köztük több volt egykori békéscsabai játékossal. Ráadásul nekik ez az első meccsük volt. Erőben és sebességben is fölénk nőttek sajnos, és indokolatlanul szétcsúszott számunkra a vége.

További eredmények: Szegedi ÚVTE—Hódmezővásárhelyi VSC 10–3. Kecskeméti VE—Szegedi VTK 5–7. Csongrádi VVSE—Szegedi ÚVTE 14–19.

Az állás a harmadik kör, hat forduló után: 1. Szegedi ÚVTE 15, 2. Csongrádi VVSE 12, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 7, 4. Szegedi VTK 6, 5. Kecskeméti VE 4, 6. Békéscsaba 0.

Címlapképünkön a régi motoros Lukácsi Sándor (kezén a labda) mindkét mérkőzésen eredményes volt, ám ma ez is kevés volt az üdvösséghez