Az ifik vesztésből fordítottak másfél perccel a vége előtt

polo ob up csabapoloVasárnap a 9. forduló eseményeire került sor országszerte a hazai ifjúsági, serdülő és gyermek korosztályos bajnokságban, amelynek során utánpótlás csapataink a hódmezővásárhelyieket fogadták hazai környezetben, az Árpád fürdőben.

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 12—11 (4—3, 0—3, 4—3, 4—2)

Országos ifjúsági bajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Berki András. Békéscsaba: Stancu — Vesa 1, Szeles 1, Vincze 2, Zsilák 2 (2), Kiss B. 2 (1), Popovics B 1. Cs.: Tóth K., Sajtos, Pop 1, Tóth F., Mayer 1, Darabos 1. Edző: Csabai Zoltán. Hódmezővásárhely: Zsoldos — Diószegi, Kis M. 1, Katona, Papp D. 10 (2), Papp K., Szabó Á. Cs.: Paragi, Rubi, Halász. Edző: Szabó Tamás.

Gól emberelőnyből: 9/4, ill. 4/0. Büntetők: 3/3, ill. 3/2. Kipontozódott: Szeles, Vesa, ill. Kis M.

Jól kezdett a Békéscsaba, ám Szeles Ákos hamar, már a második negyed közepe táján fegyelmezetlenség miatt kipontozódott, ami kissé megzavarta a csapatot. Amúgy sem jeleskedtek a mieink a passzok és bejátszások terén, a sok eladott labda megbosszulta magát. Az utolsó negyedre rendezte a sorokat a csapat és végül egy huszáros hajrával, 10—11-es állást követően a maga javára fordította a mérkőzést Zsilák László büntető góljával, majd húsz másodperccel a lefújás előtt Popovics Bence akciógóljával.

A 9. forduló további eredményei. Ifjúságiak. Keleti csoport. Csongrádi VVSE—MTK 1888 VÚSE 10—11. Oázis SC, Budapest—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 11—11, hosszabbításban: 17—16. Az MVLC Miskolci VC—Ceglédi VSE mérkőzést április 17-re halasztották.

Az ifjúsági korcsoport állása 9. forduló után: 1. MVLC Miskolci VC 24 (113—57), 2. MTK 1888 VÚSE 24 (25—79), 3. Ceglédi VSE 18, 4. Hódmezővásárhelyi VSC 12 (129—117), 5 Csongrádi VVSE 12 (125—118), 6. Csabai Csirkefogók VK 9, 7. Oázis SC, Budapest 5, 8. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 1.

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 18—8 (4—2, 2—3, 5—2, 7—1)

Országos serdülő bajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Stancu — Csuvarszki D. 1, Sajtos 3, Zsilák 4 (1), Tóth F. 3, Tifrea 6 (1), Darabos. Cs.: Barta, Zahorán, Fazekas Zs., Tóth Sz., Fazekas S. 1. Edző: Csabai Zoltán. Hódmezővásárhely: Zsoldos — Kis M. 2 (1), Kürtösi 1 (1), Oláh, Halász 1, Kősasvári, Papp. Cs.: Arany (kapus), Rubi, Szücs, Paragi, Török, Tóth M. 4 (1). Edző: Szabó Tamás.

Gól emberelőnyből: 11/4, ill. 4/1. Büntetők: 3/2, ill. 3/3. Kipontozódott: Kürtösi, Paragi, halász.

A második negyed közepe táján még 4—4 volt az eredmény, és tulajdonképpen csak a félidőig tudta a lépést tartani a vásárhelyi gárda a mieinkkel. 6—5 után ellenállhatatlannak bizonyultak a Csirkefogók.

A 9. forduló további eredményei. Serdülők. Keleti csoport. Csongrádi VVSE—MTK 1888 VÚSE 4—21. Oázis SC—Budapest—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 10—8. Az MVLC Miskolci VC—Ceglédi VSE mérkőzést április 17-re halasztották.

A serdülő korosztály állása 9. forduló után: 1. MTK 1888 VÚSE 27, 2. Ceglédi VSE 21, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 18 (119—88), 4. Csabai Csirkefogók VK 18 (119—106), 5. Oázis SC, Budapest 9, 6. MVLC Miskolci VC 6, 7 Hírös Sport Iskola, Kecskemét 5, 8. Csongrádi VVSE 1.

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 2—7 (0—0, 1—4, 1—1, 0—2)

Országos gyermek korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Zahorán, Kása, Bacsa, Csuvarszki D. 1, Kékegyi. Cs.: Koós 1, Oláh A., Oláh Z., Kiss D., Beharóczki Z., Ilyés, Schindler I. Edző: Kádár József. Hódmezővásárhely: Arany — Kürtösi, Szücs 1, Tóth M. 5, Kovács Á., Báthory, Kősasvári 1. Cs.: Nagygyörgy, Nagy P., Szilágyi, Huszka, Földesi, Blazovich, Jovány. Edző: Vígh Szabolcs.

Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 8/2. Büntetők: 1/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Kovács Á.

Még sokat kell dolgozni ezzel az újjá formálódó csapattal. Most még rendre feltűnően rosszul célozták meg a kaput, és egy igazi center is hiányzott a csapatból.

A 9. forduló további eredményei. Gyermek korcsoport. Keleti csoport. Váci VSE—Aqua SE Nyíregyháza 13—5. Csongrádi VVSE—MTK 1888 VÚSE 17—8. Oázis SC, Budapest—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 8—9. Az MVLC Miskolci VC—Ceglédi VSE mérkőzést április 17-re halasztották.

A gyermek korcsoport állása 9. forduló után: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 27, 2. Váci VSE 18 (105—72), 3. Ceglédi VSE 18 (102—80), 4. Csabai Csirkefogók VK 15 (78—63), 5. Oázis SC, Budapest 15 (81—79), 6. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 13, 7. Aqua SE Nyíregyháza 12, 8. Csongrádi VVSE 5, 9. MVLC Miskolci VC 6, 10. MTK 1888 VÚSE 0.

Címlapképünkön: kemény harc dúlt az ifjúságiak mérkőzésén, amit végül jobb hajrával a Csirkefogók nyertek a hódmezővásárhelyiekkel szemben – fotó: Kiss Dani