Az „öregek” legyőzték a listavezető győrieket a rájátszásban

póló ob2 cspIgencsak messzire kellett utaznia OB II-es csapatunknak, ugyanis a 13-16. helyért folyó rájátszás második körét Győrben rendezték meg. Az első mérkőzésen sokáig úgy tűnt, lehet sikerélménye a gárdának, ám a meccs vége kicsúszott a kezükből. Néhány perc pihenő után a második találkozón azonban némi meglepetésre legyőzték a listavezetőt.

Csabai Csirkefogók VK—Sportliget SE, Budapest 9—15 (2—4, 2—1, 3—4, 2—6)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 13-16. helyért, második kör, Győr. V.: Lázár András. Békéscsaba: Nyakó — Laczó P. 1, Gyebnár 2, Dávid 1, Weinhardt M. 1, Barta 1, Gruda 2. Cs.: id. Lukácsi S., Csendes, Weinhardt D., Darabos 1, Miklós. Játékos edző: Csendes Csaba. Sportliget: Dénes — Birgés, Major 3, Papp, György 1, Drágus 1, Pető 3. Cs.: Tajti, Angyal 1, Fejérvári, Józsa R. 4, Veszely 2, Bajkai, Lenkey. Edző: Dobos András.

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 6/3. Büntetők: 2/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Gyebnár.

A harmadik negyed végéhez közeledve még jól állta a sarat csapatunk, mindössze egygólos volt a hátrányuk (7—8). A folytatásban azonban elfáradtak, így a fővárosiak nagyobb gólkülönbségű győzelmet arattak.

Csabai Csirkefogók VK—Győri Vízisport Egyesület 10—8 (2—3, 2—1, 3—3, 3—1)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 13-16. helyért, második kör, Győr. V.: Pintér János. Békéscsaba: Nyakó — Laczó P. 2, Gyebnár, Weinhardt M. 1, Darabos, Barta 2 (2), Gruda 2. Cs.: Csendes 1, Dávid 1, Weinhardt D., Miklós 1. Játékos edző: Csendes Csaba. Győr: Fehér — dr. Ferenczy 1, Peresztegi Nagy 2, Gudra, Csicsáky 2, Lantos, Pőcze 3. Cs.: Pál, Burger, Pákozdi, Füzesi, Tóth O. Edző: Hámori Péter.

Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 8/5. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Csendes, Gyebnár, ill. Csicsáky.

A békéscsabai alakulat alig fejezte be az első mérkőzést, néhány percnyi szusszanás után már újra vízbe kellett ugraniuk. Változatos, fordulatos mérőzést hozott a házigazdák elleni találkozó, amelyen felváltva vezettek a csapatok. A csabaiak egygólos vezetése (5—4) után a győriek vették kezükbe a találkozót, és fordítottak (5—7), ám ezután, a harmadik negyed végétől a negyedik közepéig egymás után ötször voltak eredményesek, amivel jelentős előnyre tettek szert (10—7). Az utolsó három percben eredményesen védekeztek, csupán egy gólt kaptak, így megszületett az első győzelmük a rájátszásban, ráadásul az addig veretlen listavezetővel szemben.

További eredmények: Sportliget SE, Budapest—Kecskeméti Vízilabda Egyesület 7—8. Győri Vízisport Egyesület—Kecskeméti Vízilabda Egyesület 9—9.

Az állás négy forduló után: 1. Győri Vízisport Egyesület 7, 2. Kecskeméti Vízilabda Egyesület 7, 3. Sportliget SE, Budapest 6, 4. Csabai Csirkefogók VK II. 3.

Címlapképünkön: a fehér sapkás Dávid Levente várja a labdát a centerben, mögötte Laczó Péter követi az akciót