Bravúr a Kecskemét ellen, kettős győzelemmel zárták a napot

Címlapképünkön Pojendán Áron célozza meg a kaput. Fiatal játékosunk mindkét találkozón betalált az ellenfél hálójába – fotó: T. Petka Anita

A békéscsabai Árpád fürdőben adott randevút egymásnak szombaton a vidékbajnokság Délkeleti csoportjának négy csapatot számláló mezőnye a serdülő korosztályban. A 7-8. forduló során összesen négy találkozót vívtak a sátortetős medencében, a viharsarkiak először a mezőtúriakkal, majd a listavezető Kecskeméttel csaptak össze. Az utóbbi találkozón nagy bravúrt vittek véghez: az addig veretlen Bács megyeieket kétvállra fektették.

Csabai Csirkefogók VK–Invictus SC Mezőtúr 14–3 (4–0, 2–1, 6–0, 2–2)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, serdülő korosztály, Békéscsaba. V.: Mihály Máté, ifj. Kádár József. Békéscsaba: Lisztes – Budai, Hajdu A. 1, Szanyi 4, Fodor Zs. 3, Pojendán 1, Freiberger. Cs.: Beregszászi (kapus), Tasnádi, Kovács B. 1, Pónya O. 1, Bazsó, Csüllög, Pallag 1, Zimbran 1, Suhajda Z. 1. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 0/0, ill. 5/1. Büntetők: 1/0, ill. 0/0.

Csabai Csirkefogók VK–Kecskeméti Sportiskola 9–8 (2–2, 3–4, 3–0, 1–2)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, serdülő korosztály, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, ifj. Kádár József. Békéscsaba: Beregszászi – Budai, Hajdu A. 2, Szanyi, Fodor Zs. 2, Pojendán 1, Freiberger 2. Cs.: Szatmári L., Pallag, Kovács B., Rácz 2. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 9/0. Büntetők: 0/0, ill. 3/2. Kiállítás cserével: Szanyi.

Fodor Ádám összefoglalója: – Az első meccsen egy gyengébb ellenféllel játszottunk, akik ráadásul nagyon lecsökkent létszámban érkeztek meg Békéscsabára. Cseréjük nem lévén, hamar elfogyott az erejük, de amúgy is jobb játékerőt képviselünk nálunk. Különösen úgy, hogy egy kicsit erősebb csapattal álltunk ki a mai napon, lévén az országos bajnokságban hosszú szünet van, ezért az ott szereplő fiataljaink közül sokat bevetettem a vidékbajnokságban, hogy lássam, hol tartanak a fölkészülésben. Csak az utolsó negyedben küldtem be egy igazán megfiatalított keretet, akkor figyelmetlenségből két gólt is kaptunk. Ezt a kis intermezzot leszámítva a védekezésünk amúgy rendben volt, a támadásokban pedig olyan gólokat láttam a csapattól, amiket éppen egy nappal korábban gyakoroltunk. A listavezető, addig veretlen Kecskemét már nehezebb ellenfélnek bizonyult, de itt is derekasan helyt álltak fiataljaink. Szoros volt a találkozó, mert három gólt „engedélyeztünk” nekik, amivel a saját dolgunkat nehezítettük meg. De a második félidőre végleg összeállt a védekezésünk, ekkor már nem nagyon találtak fogást rajtunk. Ami örömteli: mind a négy negyedben jól koncentrált a gárda, és nem akadt hosszantartó mélypontunk, ami hasznos lehet a hónap végén folytatódó országos bajnokságra való tekintettel. Láttam a gyerekeken a játékkedvet, de azt is, hogy min kell még javítanunk a hátralévő hetekben.

További eredmények: Kecskeméti Sportiskola–Sugovica VSE Baja 24–3. Invictus SC Mezőtúr–Sugovica VSE Baja 9–9.

Az állás a negyedik kör, nyolc forduló után: 1. Kecskeméti Sportiskola 21, 2. Csabai Csirkefogók VK 13, 3. Invictus SC Mezőtúr 8, 4. Sugovica VSE Baja 3.