Bravúros győzelem után, életben maradt a remény

Zsilák László 01 - 12 svédcsavar cspUtolsó előtti fordulóra került sor ma, szombaton a hazai OB I B-s vízilabda-bajnokságban, amelynek során tartalékos csapatunk óriási bravúrt hajtott végre a fővárosban a Neptun VSC legyőzésével, amivel egyben remény maradt a dobogós helyek valamelyikére.

Neptun VSC, Budapest—Csabai Csirkefogók VK 7—8 (2—2, 1—1, 2—3, 2—2)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, 7. forduló, Budapest, Tüzér utca, 100 néző. V.: Birri Gabriella, Vogel Gábor. Neptun: Szilágyi — Hajós 1, Sármezei, Ludányi, Ábel 1, dr. Halász 1, Földesi. Cs.: Dobricza, Dorogi, Molnár 2, Zentai 2, Dékány. Edző: Beszédes Csaba. Békéscsaba: Szentesi — Tinka, Major 1, Szabó Z., Józsa, Ajtai, Németh D. 4. Cs.: Flajsman, Tifrea 1, Mucsi, Tóházi, Zsilák 2. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 9/3. Büntetők: 2/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Tinka. Kipontozódott: Földesi. Az eredmény alakulása: 1—2, 3—3, 5—6, 7—6.

Eredetileg Rácz Norbert volt a „tervezett” hiányzó, aki családi okok miatt nem tarthatott a csapattal. Ám mára az is kiderült, hogy dr. Makra Zsolt sem ugorhat a Tüzér utcai medencébe, ugyanis munkahelyi kiküldetésből, Prágából hazafelé tartva ott ragadt a csehországi repülőtéren. Mi több, Gál Lajos kapus kisgyermeke csúnyán belázasodott, ő sem akarta otthagyni a családot — érthetően. Így aztán egy igencsak tartalékos csapat kelt útra a fővárosba, több ifjúsági játékossal kiegészülve.

Ettől függetlenül jól kezdett a békéscsabai gárda, bár csak egy góllal, de a harmadik negyed végén is vezetett. Igaz, az sem szólt a vendégek előnyére, hogy Józsa Tibor már az első negyedben begyűjtött két személyit, ami miatt Kádár József edző a következő két negyedben „jegelte” az egyetlen megmaradt centert. Ám mások hátukra vették a csapatot, különösen Németh Dániel, aki négyszer is eredményes volt, a csapat góljainak felét egyedül ő jegyezte. Ami viszont örömteli, hogy a még ifjúsági korú, saját nevelésű Zsilák László is kétszer eredményes volt, mi több, az egyik gólját számára szokatlan helyről, a centerből szerezte. A finisbe kanyarodva, öt perccel a vége előtt első (egyben utolsó) ízben átvette a vezetést a fővárosi egylet, ám három perccel a vége előtt Németh Dániel akcióból kiegyenlített. Emberelőnybe kerültek a Csirkefogók, Kádár edző időt kért, majd fél perccel a mérkőzés lefújása előtt ismét Németh Dániel betalált a Neptun kapujába, beállítva a végeredményt. A hátralévő időben pedig ismét remekül kivédekezte a viharsarki alakulat a házigazdák próbálkozásait. Az egész találkozóra jellemző volt, hogy remekül védekezett a Békéscsaba, és óriási segítség volt, hogy a fiatal kapus, Szentesi Máté számtalan ziccert fogott, mi több, még büntetőt is hárított.

Mestermérleg. Kádár József: — Mindkét csapat remekül védekezett, és végül tartalékosan, egy jó találkozón sikerült megszereznünk a dobogós álmokhoz szükséges három pontot idegenben. Bízunk heti, hogy a jövő heti utolsó találkozón is lesz tétje tevékenységünknek.

További eredmények: Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger—Aligátor VUS, Szombathely 8—9. Ceglédi VSE—Racionet Honvéd, Budapest 20—12. Az Angyalföldi SI DSE, Budapest—BVSC-Zugló mérkőzést június 6-ára, keddre, halasztották.

Az állás a rájátszás 7. fordulója után az alapszakaszból vitt pontokkal együtt: 1. Aligátor VUS, Szombathely 26, 2. Csabai Csirkefogók VK, Békéscsaba 23, 3. BVSC-Zugló, 22, 4. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 21, 5. Ceglédi VSE 16, 6. Neptun VSC, Budapest 15, 7. Angyalföldi SI DSE, Budapest 13, 8. Racionet Honvéd, Budapest 13. (Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény dönt. Ha az is azonos, akkor a gólkülönbség.)

A záró körben, jövő héten, szombaton kerül sor a Békéscsaba—Szombathely találkozóra.

Címlapképünkön Zsilák László (fehér 12), aki a centerből is betalált az ellenfél kapujába