Csoport elsőként zártak az „öregek”

Borsos Pál cspAz OB II-es bajnokságban is befejeződött a bajnoki sorozat, csapatunk a 21—25. helyért folyó küzdelemben a záró napon is két mérkőzés erejéig csobban vízbe — ezúttal Gyöngyösön.

Csabai Csirkefogók VK II.—Gyöngyösi Aligátorok VC 14—11 (2—3, 2—3, 1—2, 9—3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés a 21—25. helyért, Gyöngyös. V.: Kovács Soma. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 6, Laczó P. 3, Stancu, Gyebnár, Weinhardt M., Puha 2. Cs.: Sipaki, Borsos 3. Játékos edző: Borsos Pál. Gyöngyös: Veres — Herczeg, Kis Sz. 1, Roska 4, Oláh 3, Angyal 1, Hanczár 1. Cs.: Mallér, Zsebe 1. Edző: Turi Kinga.

Gól emberelőnyből: 10/4, ill. 11/4. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Stancu, Gyebnár, ill. Herczeg, Hanczár. Kiállítás cserével: id. Lukácsi S.

Hamar kétgólos előnyre tettek szert a házigazdák, sőt s félidőig ők domináltak. Először 6—3-ra, majd 8—4-re is vezettek, amikor megkezdte a felzárkózást csapatunk, amely 9—9-nél érte utol ellenfelét. Ekkor már csak egyszer tudtak megvillanni a gyöngyösiek, a végére elfogyott az erejük (és csapatuk is), amit kihasználtak a Csirkefogók. Bár nálunk is kipotyogtak a játékosok, és a rövid kispad miatt az utolsó fél percet öt mezőnyjátékossal fejeztük be, ekkor már nem tudott mit kezdeni a pályaválasztó a csabaiak kétgólos előnyével. Érdekesség, hogy az utolsó egy percben négy gól esett, amiből három a mieink nevéhez fűződik. Ebből nem mellesleg kettőt Lukácsi Sándor lőtt, mielőtt végleg kipörgették a játékvezetők.

Csabai Csirkefogók VK II.—Soproni VSE 7—7 (3—1, 2—4, 1—0, 1—2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés a 21—25. helyért, Gyöngyös. V.: Kovács Soma. Békéscsaba: Danciu — Laczó P. 2, Stancu, Gyebnár, Weinhardt M. 2, Puha 2, Borsos 1. Cs.: Sipaki, Miklós. Játékos edző: Borsos Pál. Sopron: Bikali Molnár 1, Radics 1, Berényi 4, Göbl, Sziklai, Horváth B. Cs.: Galambos 1, Nagy T., Fent. Játékos edző: Fent Gergő.

Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 7/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Nagy T.

A mérkőzés tétje az volt, ha legalább egy pontot szerez csapatunk az év utolsó mérkőzésén, akkor garantáltan veretlenül és a csoport élén végez a rájátszás 21—25. helyéért folyó csatában. Ez be is jött, még ha nem is egykönnyen, ugyanis 3—1-ea vezetésünk után 5—5-re feljött az idősebb Lukácsi Sándort nélkülöző együttesünk, ami után az utolsó negyed közepén Laczó Péter és Puha Zoltán góljaival ismét elhúztunk. A hátralévő három és fél percben csak az egyenlítésre futotta a soproniak erejéből. Ezzel a Csirkefogók kettes alakulat a 21. helyen fejezte be az OB II-es bajnokságot.

További eredmények: Octopus Búvár és Vízilabda Egyesület, Veresegyház—Soproni VSE 5—14. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Octopus Búvár és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 32—10. Gyöngyösi Aligátorok VC—Hódmezővásárhelyi VSC II. 9—18.

A végeredmény a 21—25. helyért: 1. Csabai Csirkefogók II. 10, 2. Hódmezővásárhelyi VSC II. 9, 3. Gyöngyösi Aligátorok VC 6, 4. Soproni VSE 4, 5. Octopus Búvár és Vízilabda Egyesület, Veresegyház 0.

Címlapképünkön Borsos Pál klubelnök és játékos edző (fehér sapkában) megcélozza a kaput