Egy sima, egy fordított Újszilváson

Orosz Botond (fehér sapkában) nemcsak jól védekezett, hanem gólerősnek is bizonyult a második találkozón – fotó: Such Tamás

Évzáró fordulót rendeztek a gyermek I. korosztályosoknak a Délkeleti területi vidékbajnokság Zöld csoportjában, amelynek az Újszilvási Tan- és Sportuszoda adott otthont. A negyedik körben fiataljaink a listavezetővel és a sereghajtóval mérték össze tudásukat szombaton.

Csabai Csirkefogók VK–Mórahalom VSK 3–10 (0–2, 2–3, 0–3, 1–2)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek I. korosztály, Újszilvás. V.: Orosz László, László Gábor. Békéscsaba: Lantos – Machlik 1, Hajdu Á., Tóth Sz., Orosz B., Suhajda S., Restye Zs. Cs.: Kálmán (kapus), Földi 1, Szlúka, Párzsa, Bódi 1, Uhrin Zs., Czupper, Szeidler. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 8/5. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Orosz B.

Csabai Csirkefogók VK–Sugovica VSE Baja 24–6 (3–2, 8–1, 7–2, 6–1)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek I. korosztály, Újszilvás. V.: László Gábor, Orosz László. Békéscsaba: Kálmán – Machlik 4, Hajdu Á. 3, Tóth Sz. 1, Orosz B. 6, Suhajda S. 2 (1), Restye Zs. Cs.: Lantos (kapus), Földi 1, Szlúka 4, Párzsa, Bódi 1 (1), Uhrin Zs., Czupper 2, Szeidler. Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 0/0, ill. 5/1. Büntetők: 2/2, ill. 1/1.

Fodor Ádám napi összefoglalója: – Az első mérkőzés lett volna fontosabb számunkra, ha nem is a győzelem, inkább a játék miatt, hiszen a mezőny egyik legerősebb csapatával találkoztunk. Sajnos, amit kértem a gyerekektől, egyáltalán nem láttam viszont a találkozó folyamán. Egyelőre gondolkodom azon, mi lehet az oka? Tulajdonképpen az történt a vízben, amit ellenfelünk akart. A második összecsapás előtt felhívtam a csapat figyelmét arra, hogy jobban koncentráljanak, és tartsák be, amit kérek. Az első negyedben kialakult 3–2 nem azt mutatja, hogy rendben lennének a dolgok, úgy zajlott minden, mint az első derbin. A szünetben alapos fejmosásban részesültek, ami után rendeződtek a sorok, innen kezdve az történt a medencében, amit elvártam a csapattól. Végül is a nyolc negyedből háromban hozták azt, amit tudnak. Talán már egy kicsit „bejgli hangulat” uralkodott nálunk. De az is tény, ebben a bajnokságban sok olyan fiatal játszik, akik még az országosban nem jutnak szóhoz, ezért számukra a tapasztalt szerzés a legfontosabb ebben a vidékbajnoki sorozatban.

További eredmények: Invictus SC–Újszilvás KSE 21–12. Erzsébeti SMTK, Budapest–Sugovica VSE, Baja 16–10. Mórahalom VSK–Invictus SC 26–4. Újszilvás KSE–Erzsébeti SMTK, Budapest 6–8.

Az állás négy kör (nyolc forduló) után: 1. Mórahalom VSK 24, 2. Csabai Csirkefogók VK 16, 3. Invictus SC 13, 4. Erzsébeti SMTK, Budapest 10, 5. Újszilvás KSE 7, 6. Sugovica VSE, Baja 0.