Egygólos győzelem és egygólos vereség az alsóházi kupában

póló ifi alsóházi kupa cspAz elmúlt hét vége eseménysorozatából van még egy tartozásunk: Hódmezővásárhelyen lezajlott az országos bajnokság második vonalában szereplő ifjúsági csapatok alsóházi kupája csoportköre vasárnap. Ez tulajdonképpen a rájátszásnak beillő program a tavasz hajrájában. Csapatunk az A csoportba nyert besorolást, ahol az A-HÍD OSC Újbuda csapatával, majd a házigazdákkal mérte össze tudását.

Csabai Csirkefogók VK—A-HÍD OSC Újbuda 7—8 (2—2, 2—4, 0—1, 3—1)

Alsóházi kupa csoportkör, Hódmezővásárhely. V.: Molnár Péter, varga Árpád. Békéscsaba: Micle — Vesa, Popovics B., Pop, Zsilák 3 (1), Tifrea 3, Darabos 1. Cs.: Tóth K., Csuvarszki D., Maier, Tóth F., Tóth Sz., Balatoni, Barta. Edző: Csabai Zoltán. OSC: Bíró — Zywny, Nagy V., Szilárd, Gacs 1, Szegedi 2 (1), Turán 1. Cs.: Csordás, Bogdánffy, Rohály, Fleischinger 3, Sipos 1 (1). Edző: Petik Attila. Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 3/0. Büntetők: 1/1, ill. 2/2.

A második negyed hajrájában még a mieinknél volt az előny, és addig folyamatosan egy góllal vezettek (4—3). Ezt követően azonban a fővárosi csapat négyszer egymás után eredményes volt, amivel jelentős előnyre tettek szert (4—7). Hiába finiselt remekül csapatunk az utolsó játékrészben, már nem tudta behozni ellenfelét.

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 10—9 (5—3, 2—5, 2—1, 1—0)

Alsóházi kupa csoportkör, Hódmezővásárhely. V.: Tóth Sándor, Molnár Péter. Békéscsaba: Micle — Vesa, Tóth K., Pop 3, Zsilák 2, Tifrea 3 (1), Darabos 1. Cs.: Csuvarszki D., Popovics B., Maier, Tóth F. 1, Barta. Edző: Csabai Zoltán. Hódmezővásárhely: Molnár — Benkő, Tóth M. 1, Barna 2, Piti 3, Kürtösi 2, Kősasvári. Cs.: Rubi 1, Halász, Tomcsik, Papp. Edző: Szabó Tamás. Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 5/1. Büntetők: 2/1, ill. 1/0. Kiállítás 4 percre: Benkő.

Változatos mérkőzést hozott az összecsapás, csapatunk hamar jelentős előnyre tett szert (7—3), amit szívós munkával ledolgoztak a házigazdák. Sőt, a vezetést is átvették (7—8). A véghajrában már kevés gól esett, 8—9 után előbb Pop Leonard egyenlített, majd Tifrea Ovidiu belőtte a győztes gólt. Ekkor még több mint hét perc volt hátra a mérkőzésből, de már egyik fél sem talált be a másik kapujába, így újabb egygólos mérkőzést láthattunk, ám most csabai sikerrel.

További eredmények: Csongrádi VVSE—Hódmezővásárhelyi VSC 14—10. Csongrádi VVSE—A-HÍD OSC Újbuda 14—13. A csoportkör állása: 1. Csongrádi VVSE 6, 2. A-HÍD OSC Újbuda 3, 3. Csabai Csirkefogók VK 3, 4. Hódmezővásárhelyi VSC 0.