Fiataljaink egyszer vezettek a szentesiek ellen, mégpedig 12 másodperccel a vége előtt, és ez elég volt az üdvösséghez

polo ob up04A békéscsabai Árpád fürdő adott otthont a nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság második körének, a harmadik-negyedik fordulónak. Az addig is élen álló csapatunk megerősítette vezető helyét a tabellán, bár csak hallatlanul izgalmas csata után, amelyet a Szentesi Üdülőközpont együttese ellen vívott, és a véghajrában egyetlen góllal, de legyőzött.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi Üdülőközpont 10—9 (3—4, 2—2, 2—2, 3—1)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Micle — Vesa 1, Tóth K., Mayer, Pop, Zsilák 4 (1), Tifrea 3. Cs.: Csuvarszki D. 1, Popovics B., Tóth F. 1. Edző: Csabai Zoltán. Szentes: Bíró Sz. — Bíró M., Varga L. 2, Csiszár 2, Kecse Nagy 2, Makk 1, Bogyó 1. Cs.: Ponyeczki 1, Bíró B. Edző: Szabics Péter.

Gól emberelőnyből: 9/4, ill. 7/3. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Kecse Nagy.

Hallatlanul izgalmas, változatos mérkőzést hozott az élen állók összecsapása, csapatunk egyetlen egyszer vezetett, végig a szentesieknél volt az előny, hol eggyel, hol két góllal vezettek, de mindig egyenlítettek a Csirkefogók. Végül egyszer átvették a vezetést — éppen jókor, 12 másodperccel a vége előtt, amikor Zsilák László büntetőből esett találatával legyőzték ellenfelüket és begyűjtötték a három pontot.

Csabai Csirkefogók VK—MVLC Miskolci VC 14—10 (5—2, 2—3, 5—2, 2—3)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József. Békéscsaba: Micle — Vesa, Tóth K., Popovics B. 2, Zsilák 5, Tóth F. 1, Tifrea 5. Cs.: Csuvarszki D., Mayer, Pop, Tóth Sz. 1. Edző: Csabai Zoltán. Miskolc: Kazsimér — Póti 2, Bencs 2, Szemerszki 4, Lecső, Molnár 1, Pásztor 1. Cs.: Pocsai (kapus), Petrényi, Nagy Eszter, Keresztes. Edző: Popovics Miklós.

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 7/4. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Tifrea. Kipontozódott: Vesa, ill. Molnár.

Már az első negyedben nyomatékosította csapatunk, hogy nem akarja kiengedni a kezéből a mérkőzést, amelyet végig uralt, még ha a páros negyedeket a vendégek is nyerték, ám végül a Csirkefogók magabiztos győzelmet arattak a borsodi alakulat ellen.

További eredmények: Hungerit VT, Szentes—Sugovica SE, Baja 3—12. Szentesi Üdülőközpont—Hungerit VT, Szentes 16—2. Sugovica SE, Baja—MVLC Miskolci VC 3—19.

Az állás a 4. forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 12, 2. Szentesi Üdülőközpont 7, 3. MVLC Miskolci VC 7, 4. Sugovica SE, Baja 3, 5. Hungerit VT, Szentes 0. (Azonos pontszám esten az egymás elleni eredmény dönt.)