Főleg az első mérkőzésen látszott a legkisebbek fejlődése

vízipóló logoSzegeden rendezték meg a legkisebb pólósok nemzetközi vidékbajnokságának harmadik körét, ahol a tornarendszerű fordulóban minden csapat két mérkőzés erejéig ugrott a medencébe. A mieink a házigazdákkal és a szentesiekkel vették fel a versenyt, az utóbbiak ellen sikeresebben.

Csabai Csirkefogók VK—Szentesi VK 8—13 (1—3, 0—4, 4—2, 3—4)

Gyermek V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Piros csoport, Szeged. V.: László Gábor. Békéscsaba: Hajdu — Siófoki, Kvasz 4 (1), Bujdosó 1, Komlódi 2, Pónya O., Korcsok N. Cs.: Korcsok P. (kapus), Tóth B., Jambrik, Bohus, Szathmáry, Pribojszki 1, Gyenge. Edző: Túri Gergő. Szentes: Inokai 2 — Király 1, Horváth Á., Melkuhn 4 (1), Kovács I. 3, Makán 1, Varga Á. 1. Cs.: Czirok, Szűcs 1, Molnár, Pap, Fási, Agócs. Edző: Torday Árpád.

Gól emberelőnyből: 8/0, ill. 4/1. Büntetők: 1/1, ill. 1/1.

Sokat fejlődtek és ügyesen mozogtak a legkisebb pólósaink, akik különösen a harmadik negyedben voltak elemükben.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli I. 2—18 (1—5, 0—5, 1—3, 0—5)

Gyermek V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Piros csoport, Szeged. V.: László Gábor. Békéscsaba: Hajdu — Siófoki, Kvasz 2, Bujdosó, Jambrik, Pónya O., Korcsok N. Cs.: Korcsok P. (kapus), Tóth B., Bohus, Szathmáry, Pribojszki, Gyenge. Edző: Túri Gergő. Szeged: Vadkerti — Darvasi 2, Lalia 2, Mikházi 3 (1), Mucsi, Tremmel 2, Körffy Anna 3. Cs.: Komáromi (kapus), Mádai 1, Molnár 3, Oláh, Piti, Dudás 1, Leinwéber, Szabó B., Tatár 1. Edző: Éles Vilmos.

Gól emberelőnyből: 7/0, ill. 5/0. Büntetők: 0/0, ill. 2/1. Kipontozódott: Kvasz.

A szegediek első csapatában szóhoz jutó fiatalok fejlődése előrébb jár a mieinknél.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli I.—Szegedi Vízipóló Suli II. 28—1. Csongrádi VVSE—Szolnoki VSC —9—21. Szolnoki VSC—Szegedi Vízipóló Suli II. 26—3. Szentesi VK—Csongrádi VVSE 14—12.

Az állás a harmadik kör (5-6. forduló után): 1. Szolnoki VSC 15, 2. Szegedi Vízipóló Suli I. 15, 3. Szentesi VK 15, 4. Csongrádi VVSE 6, 5. Csabai Csirkefogók VK 3, 6. Szegedi Vízipóló Suli II. 0.