Gyermek csapatunk első veresége az idei sorozatban

A fővárosba utazott az országos utánpótlás-bajnokságban szerepelő három csapatunk, ahol a jó erőkből álló Oázis SC vendégeként ugrottak a margitszigeti Széchy Tamás Nemzeti Sportuszoda vizébe vasárnap délután. Ez volt az idei első olyan hét vége, amikor egyik egységünk sem tudott nyerni, bár az addig veretlen gyermek gárdánknak nem sok hiányzott ahhoz, hogy megőrizze százszázalékos teljesítményét.

Oázis SC, Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 15–8 (6–2, 4–1, 2–2, 3–3)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: dr. Donauer Márk, Tóth Imre. Oázis SC: Molnár – Szabó D. 1, Botzheim, Diaz Rojas 2, Polgár, Kis B. 4 (1), Matesz 5. Cs.: Szotta (kapus), Kanász, Jakab 1, Frey, Szaló 1, Mérth 1, Neumann. Edző: Szabó Habó Gábor. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 6 (1), Szalók, Demeter, Vozár B., Károlyi 1 (1), Csatári 1. Cs.: Sipos, Bencsik, Dimák, Bozgán, Kósa. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 7/1. Büntetők: 2/1, ill. 3/2.

Az első két gól a mieink nevéhez fűződik, ám ezt követően átvette a mérkőzés irányítását a listavezető hazai együttes, amely 8–2-re alakította az eredményt. A folytatás kiegyensúlyozott derbit hozott, de egy pillanatig sem fért kétség a fővárosiak győzelméhez.

Ajtai Miklós: — Ifjúsági csapatunk tisztességes eredményt ért el a listavezetővel szemben. Jól kezdtük a mérkőzést, de aztán volt egy szakasz, amikor leengedett a gárda, négy-öt játékosunk gyengén muzsikált, ami miatt hiányérzetem maradt. Egyedül kapusunkat, Vozár Miklóst és a hat gólt elérő Lukácsi Marcellt dicsérhetem.

További eredmények. Ifjúságiak: Ceglédi VSE–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 13–12. Aqua SE, Nyíregyháza–Váci VSE 20–12. A Budafóka XXII. kerületi SE–Koelner-Csongrádi VVSE mérkőzést elhalasztották.

Az állás. Ifjúságiak: 1. Oázis SC, Budapest 21, 2. Koelner-Csongrádi VVSE 18, 3. Aqua SE, Nyíregyháza 15, 4. Ceglédi VSE 15, 5. Budafóka XXII. kerületi SE 12, 6. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 12, 7. Swietelsky-Békéscsaba 3, 8. Váci VSE 3, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 0.

Oázis SC, Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 29–6 (5–1, 9–2, 8–1, 7–2)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: dr. Donauer Márk, Varga Csenge. Oázis SC: Molnár – Kanász, Mérth 2, Jakab 8 (1), Frey 2, Szaló 9 (2), Matesz 5 (1). Cs.: Szotta (kapus), Czeglédy 3, Pats, Szalay, Neumann, Kikindai, Bellák. Edző: Ádám Zsolt. Békéscsaba: Szatmári Zs. – Gémesi, Dimák 1, Bozgán, Kósa, Osgyán 2, Kiss Z. Cs.: Born 1, Horváth Sz., Szanyi 1, Pálenkás, Freiberger 1. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 9/5, ill. 5/2. Büntetők: 4/4, ill. 0/0.

A játék minden elemében jobb volt a listavezető, amely minden negyedben jelentős fölényben játszott. Végül papírforma győzelmet ért el az itt is listavezető fővárosi egylet.

Ajtai Miklós: – Még mindig nagy gödörben van a serdülő csapatunk. Erősen tartalékosak voltunk, akadtak betegek, de olyanok is, akik lustaság miatt nem jöttek el a mai meccsre. De mindig abból kell főznünk, amink van. Sajnos, azok, akik eljöttek a fővárosba, csak ötven százalékon teljesítettek, de legalább ott voltak a medencében. Igaz, itt is egy nagyon erős listavezető Oázis várt ránk. Ami viszont örömteli: Born Attila megszerezte élete első gólját az országos bajnokságban.

További eredmények. Serdülők: Ceglédi VSE–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 9–13. Aqua SE, Nyíregyháza–Váci VSE 12–9. A Budafóka XXII. kerületi SE–Koelner-Csongrádi VVSE mérkőzést elhalasztották.

Az állás. Serdülők: 1. Oázis SC, Budapest 21, 2. Budafóka XXII. kerületi SE 18, 3. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 18, 4. Ceglédi VSE 15, 5. Aqua SE, Nyíregyháza 9, 6. Koelner-Csongrádi VVSE 9, 7. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 8. Swietelsky-Békéscsaba 3, 9. Váci VSE 0.

Oázis SC, Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 11–10 (5–0, 2–1, 2–5, 2–4)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Budapest. V.: Varga Csenge, Tóth Imre. Oázis SC: Kovács K. – Tuma 1, Stribik, Sámuel 3, Istók 2 (1), Kocsis G. 1, Antal 4 (2). Cs.: Szakály, Kun, Fazekas, Széchenyi, Jakab, Pápay, Kollár. Edző: Irmes Máté, Kovalik Gergő. Békéscsaba: Beregszászi – Hajdu A., Tasnádi, Fodor Zs., Horváth Sz., Kvasz 3 (2), Komlódi 7. Cs.: Korcsok P. (kapus), Kovács B., Kiss Z., Szanyi, Freiberger, Szalai, Pallag. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 0/0, ill. 5/0. Büntetők: 3/3, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Istók.

Repülőrajtot vettek a házigazdák, hét gólig meg sem álltak, a második negyed közepén 7–0 volt az állás. Megemberelte magát csapatunk, és a harmadik negyed finisére 7–6-ra feljöttek. Ismét elhúztak a fővárosiak három góllal (9–6), de 10—10-re hozták az állást a csabaiak. Már egy perc sem volt hátra, amikor Antal Áron egy büntetőből esett találattal beállította a végeredményt, ami egyben azt jelentette, hogy csapatunk elvesztette veretlenségét. Ezzel úgy került a második helyre, hogy eggyel kevesebb mérkőzést játszott, mint vasárnapi ellenfelünk.

Fodor Ádám: – A mérkőzés előtt arról beszéltem a gyerekeknek, hogy a fővárosban két-három góllal jobbnak kell lennünk ahhoz, hogy nyerjünk, és ehhez a találkozó elejét kell igazán megfogni. Sajnos, a meccs első harmadában egyáltalán nem koncentráltak megfelelően, így jött a hétgólos hátrány. Ha ez csak három-négy lett volna, akkor talán másként alakult volna a derbi. Ám sem elöl, sem hátul nem remekelt a csapat, egyáltalán nem láttam viszont azt, amit kértem tőlük. Rengeteg helyzetünk volt, de különösen az elején és a finisben királlyá tettük az ellenfél kapusát. Pedig volt egy szakasz, amikor visszajöttünk a meccsbe. A látottak alapján győzelmet semmiképpen sem érdemeltünk volna, de egy döntetlen kijárt volna nekünk.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Ceglédi VSE–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 11–13. Aqua SE, Nyíregyháza–Váci VSE 14–12. A Budafóka XXII. kerületi SE–Koelner-Csongrádi VVSE mérkőzést elhalasztották.

Az állás. Gyermek korcsoport: 1. Oázis SC, Budapest 21, 2. Swietelsky-Békéscsaba 18, 3. Ceglédi VSE 15, 4. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 15, 5. Koelner-Csongrádi VVSE 12, 6. Aqua SE, Nyíregyháza 9, 7. Váci VSE 3, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 9. Budafóka XXII. kerületi SE 0.

Címlapképünkön Lukácsi Marcell veszi tűz alá a kaput, ám hat gólja is kevés volt ahhoz, hogy ifjúsági csapatunk sikerélménnyel hagyja el a medencét