Gyermek csapatunk továbbra is őrzi veretlenségét

Ifjúsági és gyermek fronton egy nagyon erős csongrádi csapat érkezett ma Békéscsabára, hogy pontot raboljon együtteseinktől. Nos, a listavezető ifiknek sikerült is, ám gyermek korosztályú csapatunk remekelt, különösen a harmadik negyedben, aminek eredménye volt a fontos győzelem. Serdülőink viszont alulmúlták magukat, edzőjük úgy fogalmazott: helyettük is szégyelli magát.

Swietelsky-Békéscsaba—Koelner-Csongrádi VVSE 10–23 (4–4, 3–4, 1–8, 2–7)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Csák Marcell, Tordai Gábor. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Bencsik, Schindler 2, Demeter 2, Vozár B. 2, Bozgán. Cs.: Körözsi, Sipos 1, Kis S, Károlyi, Kiss-Schusztek 1, Dobos 1. Edző: Ajtai Miklós. Csongrád: Fássy – Kovács J., Fűri 6 (1), Szabó Z. 2 (1), Hegedűs 5 (1), Kovács M. 2, Pálinkó 7 (1). Cs.: Szalkai-Szabó (kapus), Czombos, Batka, Horváth E., Kupeczki 1. Edző: Busa Máté, Huszka Károly. Gól emberelőnyből: 2/2, ill. 8/5. Büntetők: 0/0, ill. 4/4. Kiállítás cserével: Lukácsi M.

Az első félidőben jól tartotta magát csapatunk, egy alkalommal még vezettek is (7–6), ám a fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, és végül magabiztos győzelmet arattak.

Ajtai Miklós: — Az ifjúságiak mezőnyében a Csongrád a legerősebb csapat, akikkel szemben az első félidőben jól tartottuk magunkat. Azonban még a második negyedben Lukácsi Marcell a kiállítás sorsára jutott, innen kezdve összezuhant a csapat, ráadásul alaposan el is fáradtak a mieink, ami a gyér edzéslátogatottságnak is köszönhető.

További eredmények. Ifjúságiak: Váci VSE–Hódmezővásárhelyi VSC 16–6. Oázis SC, Budapest–Ceglédi VSE 15–8. A KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Budafóka XXII. kerületi SE mérkőzést elhalasztották. Szabadnapos: Aqua SE, Nyíregyháza.

Az állás a 6. forduló után. Ifjúságiak: 1. Koelner-Csongrádi VVSE 15, 2. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 12, 3. Oázis SC, Budapest 12, 4. Aqua SE, Nyíregyháza 9, 5. Ceglédi VSE 9, 6. Budafóka XXII. kerületi SE 6, 7. Váci VSE 3, 8. Swietelsky-Békéscsaba 3, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 0.

Swietelsky-Békéscsaba—Koelner-Csongrádi VVSE 10–14 (2–6, 4–1, 3–4, 1–3)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Tordai Gábor, Pálffy Márton. Békéscsaba: Szatmári Zs. – Dobos 5, Gémesi 1, Dimák 1, Kiss-Schusztek 1, Bozgán, Osgyán 1. Cs.: Born, Pálenkás, Csiaki, Kósa, Kvasz, Freiberger 1, Szél G. Edző: Ajtai Miklós. Csongrád: Fássy – Czombos 3 (3), Kiss Á. 1, Bojtár 4 (2), Kovács A. 4, Horváth E. 2, Batka. Cs.: Ternai, Bárány, Papp. Edző: Busa Máté, Huszka Károly. Gól emberelőnyből: 3/1, ill. 5/2. Büntetők: 1/0, ill. 5/5.

Hektikus mérkőzésen kapott ki csapatunk, amely négygólos hátrányát (2–6) ledolgozta (7–7), ám azt követően ismét átadta a kezdeményezést a vendégeknek, és enervált játékuk végén vereséget szenvedtek.

Ajtai Miklós: – Vendégeink mindössze két valós serdülő korú játékossal érkeztek, a többiek a gyermek korosztályból kerültek feljebb. Ilyen előzmények után kaptunk ki, ami miatt elsősorban én szégyellem magam játékosaink helyett is.

További eredmények. Serdülők: Váci VSE–Hódmezővásárhelyi VSC 12–16. Oázis SC, Budapest–Ceglédi VSE 12–9. A KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Budafóka XXII. kerületi SE mérkőzést elhalasztották. Szabadnapos: Aqua SE, Nyíregyháza.

Az állás a 6. forduló után. Serdülők: 1. Oázis SC, Budapest 12, 2. Budafóka XXII. kerületi SE 12, 3. Ceglédi VSE 12, 4. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 9, 5. Koelner-Csongrádi VVSE 9, 6. Aqua SE, Nyíregyháza 6, 7. Hódmezővásárhelyi VSC 6, 8. Swietelsky-Békéscsaba 3, 9. Váci VSE 0.

Swietelsky-Békéscsaba—Koelner-Csongrádi VVSE 21–14 (4–2, 5–4, 7–2, 5–6)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pálffy Márton, Csák Marcell. Békéscsaba: Beregszászi – Hajdu 3 (1), Szanyi 2, Fodor 2, Freiberger 1, Kvasz 5 (1), Komlódi 5 (1). Cs.: Korcsok P. (kapus), Budai, Kiss Z. 1, Szatmári L. 1, Horváth Sz., Szalai 1 (1), Tasnádi, Pallag. Edző: Fodor Ádám. Csongrád: Ötvös – Ternai 2 (1), Kiss Á., Varga Z. 1, Kovács A. 6 (2), Papp, Bojtár 4 (1). Cs.: Bárány 1, László. Edző: Huszka Károly, Busa Máté. Gól emberelőnyből: 4/3, ill. 8/1. Büntetők: 4/4, ill. 4/4. Kipontozódott: Kvasz, ill. Papp.

Bár az első gólt a vendégek lőtték, csapatunk hamar nyomatékosította, hogy a rangadón ma ők kívánják a főszerepet vinni, amit remek játékkal teljesítettek is.

Fodor Ádám: – A Nyári Kupa során szoros meccsen kikaptunk a csongrádiaktól, akiknek a kispadja ezúttal kicsit rövidebb volt, de nem ezen múlt a mérkőzés. Rangadó várt ránk, amelyen az első félidőben még akadtak hibáink, de akár már ekkor eldönthettük volna a találkozót. A harmadik negyedben azonban kiváló teljesítményt nyújtott a csapat, akkor dőlt el végleg a három pont sorsa. A lőtt gólok számával elégedett vagyok, de a bekapott 14 egy kicsit sok. Igyekeztünk figyelni az ellenfél legjobb játékosára, Kovács Andrásra, aki még így is hatszor eredményes volt, ami ugyancsak nem a védekezés hatékonyságát dicséri. Jövő héten a listavezető Cegléd otthonában ugrunk vízbe, az egy újabb ki-ki meccs lesz.

További eredmények. Gyermek korosztály: Váci VSE–Hódmezővásárhelyi VSC 17–5. Oázis SC, Budapest–Ceglédi VSE 15–6. A KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo–Budafóka XXII. kerületi SE mérkőzést elhalasztották. Szabadnapos: Aqua SE, Nyíregyháza.

Az állás a 6. forduló után. Gyermek korcsoport: 1. Swietelsky-Békéscsaba 15, 2. Ceglédi VSE 15, 3. Oázis SC, Budapest 12, 4. Koelner-Csongrádi VVSE 12, 5. KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo 6, 6. Váci VSE 3, 7. Aqua SE, Nyíregyháza 3, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 9. Budafóka XXII. kerületi SE 0.

Címlapképünkön Komlódi Marcell, aki a gyermek korosztályúak találkozóján öt alkalommal is eredményes volt