Hármas győzelem az utánpótlás-bajnoki rajton Nyíregyházán

Vasárnap megkezdődött a 2021–2022. évi országos utánpótlás-bajnokság az A2 Keleti csoportjában is, amelynek során csapataink Nyíregyházára látogattak. Remekül sikerült a nyitány, hiszen mindhárom csapatunk győzelemmel kezdte az évadot.

Aqua SE Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsaba 5–18 (2–5, 0–2, 0–6, 3–5)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Nyíregyháza. V.: Habzsánszky Norbert, Németh Gábor. Nyíregyháza: Pettendi D. – Rácz, Pelle 4 (1), Kondor, Sipos P. 1, Füssi-Nagy, Pettendi Sz. Cs.: Rácz, Kohán, Galambvári, Radóczi, Zsemján. Edző: Kántor Gábor, Hatvani Péter, Pazonyi György. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 5 (1), Dobos 1 (1), Bozgán 1, Vozár B. 2, Osgyán 2 (1), Csatári 5. Cs.: Sipos D., Gémesi 1, Kis S., Kvasz 1, Károlyi, Fodor Zs. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 4/3. Büntetők: 1/1, ill. 3/3.

Az első perctől kezdve jelentős fölényben játszott csapatunk, ellenfelét lélegzethez sem jutva támadott. A gólok zöme, mintegy kétharmada akcióból született, ezt is a gárda dicséretére lehet írni. A találkozó egy részében zsinórban kilenc gólt dobtunk, amire ez idő alatt válasz sem érkezett.

Ajtai Miklós: – Soha jobb kezdést! A mérkőzés nyolcvan százalékában nagyon jól koncentrált a csapat és ugyanilyen arányban betartotta a taktikai utasításokat, még ha az első percek kissé döcögősre is sikerültek. A meccs legnagyobb részében jól játszott és remekül hajtott a gárda, arra is volt lehetőségem, hogy sokat cseréljek. Vozár Miklós a kapuban remek teljesítményt nyújtott, Lukácsi Marcell és Csatári Szabolcs a gólpárbajuk mellett gólpasszokat is adtak, harcosságuk révén többször róluk állították ki ellenfeleinket.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli II.–Váci VSE 14–15. Sportliget SE, Budapest–PannErgy Miskolc 6–27. Hódmezővásárhelyi VSC–Oázis SC, Budapest 5–9. Budafóka SE, Budapest–Ceglédi VSE 9–6.

Aqua SE Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsaba 9–21 (1–5, 3–3, 1–7, 4–6)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Nyíregyháza. V.: Soltész Norbert András, Habzsánszky Norbert. Nyíregyháza: Pelle – Székely 4, Virág Bence 2, Lengyel, Radóczi, Pettendi Sz. 1, Kun 1. Cs.: Tolnai, Galambvári, Virág Botond, Dorogi 1, Rudik, Szentpáli, Haraszti. Edző: Kántor Gábor, Hatvani Péter, Pazonyi György. Békéscsaba: Lisztes – Kiss Z., Hajdu A. 2 (1), Gémesi 1, Bozgán 6, Kvasz 3 (1), Fodor Zs. 4. Cs.: Korcsok P. (kapus), Tasnádi, Szanyi, Pálenkás, Freiberger 4, Horváth Sz., Komlódi 1. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 10/4, ill. 4/1. Büntetők: 0/0, ill. 4/2. Kipontozódott: Tasnádi.

Csapatunk egyenletes teljesítménnyel gondmentesen elhúzott ellenfelétől, sőt, akadt olyan periódus a mérkőzés közepe felé, amikor egymás után nyolcszor betaláltak a nyírségiek kapujába, miközben egyet sem kaptak. Külön pozitív jelenség, hogy a gólok mintegy harmada itt is akcióból esett.

Ajtai Miklós: – Serdülőinkről ugyanaz elmondható, mint az idősebbekről: az apró hiányosságok mellett remekül hozták magukat, ők is nyolcvan százalékban betartották a taktikát, és jól koncentráltak a mérkőzés zömében. Láttam bennük a tüzet, az akarást, akár nagyobb gólkülönbséggel is nyerhettünk volna. Meglátszott a gárda teljesítményén, hogy sikeres volt a nyári alapozó munka. Bozgán Bence volt a csapat vezéregyénisége, de Fodor Zsombor és Freiberger István is dicséretet érdemel, miként a két kapusunk is.

Aqua SE Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsaba 11–12 (3–2, 3–2, 3–3, 2–5)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Nyíregyháza. V.: Németh Gábor, Soltész Norbert András. Nyíregyháza: Haraszti– Székely 3, Virág Botond 2, Lengyel, Virág Bence 2, Rudik 2, Tolnai 2. Cs.: Szentpáli, Dorogi, Tilistyák. Edző: Kántor Gábor, Hatvani Péter, Pazonyi György. Békéscsaba: Beregszászi – Kovács B., Szatmári L., Pónya O. 1 (1), Komlódi 9 (3), Szalai 2 (1), Rácz. Cs.: Zimbran, Korcsok N., Bazsó, Pojendán. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 8/2. Büntetők: 0/0, ill. 5/5. Kipontozódott: Székely, Rudik.

Az első félidő szoros csatát hozott, a harmadik játékrészben viszont háromgólos előnyre tettek szert a házigazdák. Az utolsó játékrészben nagyon magára talált a békéscsabai alakulat, a zsinórban dobott négy góllal megfordították a találkozó kimenetelét, ezt követően a szabolcsiak kétszer egyenlítettek, ám a finisben 46 másodperccel a vége előtt a nagy kedvvel játszó Komlódi Marcell megadta a kegyelemdöfést a hazaiaknak.

Fodor Ádám: – Ezen a héten az Árpád fürdő sátorállítása miatt nem tudtunk teljes értékű munkát végezni, ráadásul tudtuk előre, hogy a nyíregyháziak gyermek korosztályú csapata erős ellenfél lesz. Ráadásul nálunk az elsőszámú két bekkünk, Bujdosó Antal és Pallag Nándor hiányzott. Arra törekedtünk az első két negyedben, hogy ne húzzon el tőlünk ellenfelünk, ami nagyjából sikerült is. Közben arra is vigyáznunk kellett, hogy ne pontozódjunk ki. A harmadik negyedtől abban bíztam, hogy átvesszük a játék irányítását, de a támadásainkba ekkor több hiba is becsúszott. Az utolsó negyedre azonban nem lehet panaszom, remekül küzdött a csapat. Tulajdonképpen egész nyáron azért küzdöttünk, hogy ilyen produkciókat nyújtsunk. Végül a hozzáállásunknak köszönhetjük, hogy sikeresen nyitottuk a bajnokságot, ami extrán fontos ahhoz, hogy majdan mindhárom gárdánk a felső házban folytathassa.

Címlapképünkön: Komlódi Marcell (kezén a labda) kilenc gólja is kellett ahhoz, hogy a gyermek korosztályúak találkozóján szoros csata után behúzza a három pontot fiatal csapatunk