Hármas siker az utánpótláskorúak országos bajnokságában

polo up obÁtütő sikert hozott a vasárnap az országos bajnokságban szerepelő három csapatunknak. Az ifjúságiak, a serdülők és a gyermek korosztályos csapataink egyaránt legyőzték a Kecskemétet hazai környezetben.

Csabai Csirkefogók VK—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 19—8 (4—2, 5—3, 5—1, 5—2)

Országos ifjúsági bajnokság, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Tóth Sándor. Békéscsaba: Stancu — Tóth K., Szeles 5, Rares 2, Zsilák 2, Péter 2, Popovics B. 1. Cs.: Vesa, Sajtos 1, Fazekas Zs., Tóth F., Mayer 3, Darabos 2, Tóth Sz. 1. Edző: Csabai Zoltán. Kecskemét: Hornok — Józsa, Hajdu K. 1, Sendula 4, Harsányi 1 (1), Farkas, Valastyán 1. Cs.: Tóth I., Hulej, Széphegyi. Edző: Monostori Attila.

Gól emberelőnyből: 6/4, ill. 7/1. Büntetők: 0/0, ill. 2/1.

Rajt-cél győzelmet aratott csapatunk, a negyedik negyed első felében már tíz gól különbség volt a két csapat között.

További eredmények: MVLC Miskolci VC—MTK 1888 VÚSE 9—5. Csongrádi VVSC—Oázis SC 22—12.

Az állás: 1. MVLC Miskolci VC 18, 2. Ceglédi VSE 15 (113—84), 3. MTK 1888 VÚSE 15 (79—55), 4. Hódmezővásárhelyi VSC 9 95—82), 5. Csongrádi VVSC 9 (84—78), 6. Csabai Csirkefogók VK 6, 7. Oázis SC, Budapest 3, 8. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 0.

Csabai Csirkefogók VK—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 20—15 (4—2, 5—3, 8—5, 3—5)

Országos serdülő bajnokság, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, Tóth Sándor. Békéscsaba: Stancu — Csuvarszki D. 2, Sajtos 2, Zsilák 5, Tót F. 3, Tifrea 5, Darabos 2. Cs.: Braun, Fazekas Zs. 1, Fazekas S. Edző: Csabai Zoltán. Kecskemét: Magyar — Tóth Á. 1, Hulej 3, Hajdu K. 2, Sendula, Harsányi 2, Farkas. Cs.: Egervölgyi 1, Szabó M. 3, Kochan, Széphegyi 3. Edző: Monostori Attila.

Gól emberelőnyből: 8/5, ill. 16/5. Büntetők: 1/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Braun, ill. Sendula. Kiállítás cserével: Farkas.

Bár az első gólt a vendégek érték el, a folytatásban hamar kirajzolódott, hogy kevés keresnivalójuk marad a negyedik negyed végére.

Az állás: 1. MTK 1888 VÚSE 18 (92—50), 2. Ceglédi VSE 18 (97—70), 3. Hódmezővásárhelyi VSC 12 (89—55), 4. Csabai Csirkefogók VK 12 (75—72), 5. MVLC Miskolci VC 6 (58—56), 6. Oázis SC, Budapest 6 (74—82), 7 Hírös Sport Iskola, Kecskemét 3, 8. Csongrádi VVSC 0.

Csabai Csirkefogók VK—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 14—11 (2—3, 4—3, 2—2, 6—3)

Országos gyermek korcsoportos bajnokság, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Illyés B. — Braun 2, Koós 2, Oláh A., Bacsa 1, Csuvarszki D. 6 (1), Kékegyi 1. Cs.: Paksi 1, Oláh Z., Kiss D., Beharóczki Z., Kása 1, Ilyés Cs., Kozma. Edző: Kádár József. Kecskemét: Korpás — Egervölgyi 3 (1), Tóth Á. 3 (2), Szabó M. 1, Labancz 1, Kochan, Szabó Nikolett 1. Cs.: Szebellédi, F. Hegedüs, Deák 2, Gálicz Zsófia, Kapás, Simon. Edző: Monostori Attila.

Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 11/5. Büntetők: 1/1, ill. 4/3. Kipontozódott: Kása, ill. Kochan.

Két, büntetőből esett góllal nyitottak a vendégek, majd 4—3-ig náluk volt az előny. A második negyed közepére fordítottak a csabaiak, de a harmadik negyed közepén ismét a kecskemétiek vezettek (7—8). Innen kezdve aztán jobban bírta erővel csapatunk és behúzta a győzelmet.

További eredmények: Ceglédi VSE—Aqua SE Nyíregyháza 16—13. Váci VSE—Hódmezővásárhelyi VSC 6—13. MVLC Miskolci VC—MTK 1888 VÚSE 9—3. Csongrádi VVSC—Oázis SC 13—8.

Az állás: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 21, 2. Váci VSE 15 (84—53), 3. Ceglédi VSE 15 (88—72), 4. Oázis SC, Budapest 15 (66—59), 5. Csabai Csirkefogók VK 12, 6. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 9 (89—8), 7. Aqua SE Nyíregyháza 9 (85—83), 8. MVLC Miskolci VC 6, 9. Csongrádi VVSE 3, 10. MTK 1888 VÚS 0.

Címlapképünkön: gyermek korosztályos csapatunk nagy csatában, háromgólos különbséggel legyőzte a kecskemétieket