Háromból kettőt sikeresen zártak csapataink Miskolcon

serdpolo1Ezen a hét végén mindhárom csapatunk érdekelt volt az országos utánpótlás-bajnokságban. Ifjúsági együttesünk vezető pozícióból a miskolciak jobb finisének köszönhetően vereséget szenvedett, ám serdülőink és gyermek csapatunk legyőzte a házigazdákat.

MVLC Miskolci VC—Csabai Csirkefogók VK 15—9 (5—3, 3—4, 1—2, 6—0)

Országos ifjúsági bajnokság, Keleti csoport, Miskolc. V.: Madarasi Attila, Madarasi Gyula. Miskolc: Kazsimér — Ladányi 3, Gergely 5, Bencs, Tóka 1, Bogyay 4, Déri. Cs.: Vismeg 1, Soós, Sisán 1, Méhész K., Pásztor. Edző: Jakab Dániel. Békéscsaba: Stamcu — Tóth K., Szeles, Rares 3, Vincze 1, Popovics B. 1, Mayer. Cs.: Vesa 1, Sajtos, Zsilák 1, Trifea 2, Tóth Sz. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 11/3, ill. 8/4. Büntetők: 2/1, ill. 0/0.

A harmadik negyed végén még 9—9 volt az állás, sőt, 9—8-ra még mi vezettünk, és addig felváltva vezettek a csapatok, de egyik fél sem tudott igazán meglépni a másiktól. Az utolsó negyedre aztán összekapta magát a házigazda, és lerombolta a csabaiak győzelmi vágyát: öt akciógóllal és egy emberelőnyös találattal végleg a maga javára fordította a találkozó végkimenetelét, miközben a vendégek rendre kihagyták a legjobb helyzeteket.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 24—12. Ceglédi VSE—Oázis SC, Budapest 21—10.

Az állás: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 9 (3 mérkőzésből), 2. Ceglédi VSE 6 (2) 35—22, 3. MTK 1888 VÚSE 6 (2) 31—18, 4. MVLC Miskolci VC 3 (1), 5. Csongrádi VVSC 0 (2) 23—29, 6. Csabai Csirkefogók VK 0 (1) 9—15, 7. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 0 (2) 20—38, 8. Oázis SC, Budapest 0 (3) 28—56.

MVLC Miskolci VC—Csabai Csirkefogók VK 5—7 (0—1, 2—2, 1—2, 2—2)

Országos serdülő korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Miskolc. V.: Madarasi Attila, Madarasi Gyula. Miskolc: Géczy — Vismeg, Molnár, Bencs, Soós, Sisán 2, Méhész K. Cs.: Miklós, Méhész B., Kiss A., Nádkúti 2, Pásztor 1. Edző: Balázs Miklós. Békéscsaba: Stamcu — Sajtos 1, Rares, Zsilák 3, Tóth F., Tifrea 1, Darabos 1. Cs.: Csuvarszki D., Fazekas Zs. 1, Fazekas S. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 8/3. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Sisán, ill. Zsilák.

Nehezen lendültek bele a csapatok, jellemző, hogy Darabos György első negyedben esett, majd Zsilák László a másodikban lőtt emberelőnyös góljával szerzett minimális, 2—0-s előnyt csapatunk. A miskolciak végig futottak az eredmény után, többször kiegyenlítettek, de egyszer sem tudták átvenni a vezetést. Végül 5—5 után Sajtos József és Ovidiu Trifea góljaival bebiztosították győzelmüket a Csirkefogók.

Az állás: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 9 (3 mérkőzésből), 2. MTK 1888 VÚSE 6 (2) 34—18, 3. Ceglédi VSE 6 (2) 29—22, 4. Csabai Csirkefogók VK 3 (1) 7—5, MVLC Miskolci VC 0 (1) 5—7, 6. Oázis SC, Budapest 0 (3) 28—39, 7. Csongrádi VVSC 0 (2) 21—37, 8. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 0 (2) 15—36.

MVLC Miskolci VC—Csabai Csirkefogók VK 3—12 (0—4, 1—3, 1—4, 1—1)

Országos gyermek korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Miskolc. V.: Madarasi Attila. Miskolc: Ruskó F. — Barabás, Ruskó B., Tóth Zs. 1 (1), Tóth L. 1 (1), Tihor, Nagyházi. Cs.: Csordás, Somossy, Mikita, Petercsák 1, Hajdu A., Béres, Tomorszki. Edző: Popovics Miklós. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Zahorán 3 (1), Kása, Bacsa, Csuvarszki D. 4 (2), Kékegyi 2. Cs.: Schaffer, Schindler I. 1 (1), Kiss D., Koós, Beharóczki Z. 2, Ilyés, Demeter. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 7/0, ill. 5/1. Büntetők: 3/2, ill. 4/4.

Már az első negyedben nyomatékosította csapatunk, hogy győzni érkezett Miskolcra. A házigazdák csak 7—0 után találtak be kapunkba a második negyed végén, akció góljuk pedig mindössze egy született.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC—Hírös Sport Iskola, Kecskemét 9—5. Váci VSE—Csongrádi VVSE 17—6. MTK 1888 VÚSE—Aqua SE Nyíregyháza 6—16. Ceglédi VSE—Oázis SC, Budapest 9—12.

Az állás: 1. Váci VSE 9 (3 mérkőzésből) 39—18, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 9 (3) 37—27, 3. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 6 (3) 44—26, 4. Aqua SE Nyíregyháza 6 (3) 39—31, 5. Oázis SC, Budapest 6 (3) 30—26, 6. Csabai Csirkefogók VK 3 (2) 18—14, 7. 4. Ceglédi VSE 3 (2) 24—26, 8. Csongrádi VVSE 0 (3) 31—48, 10. MVLC Miskolci VC 0 (3) 16—33, 10. MTK 1888 VÚS 0 (3) 15—44.

Címlapképünkön: a serdülő csapatunk óriási küzdelemben, jobb véghajrával legyőzte a miskolci alakulatot