Háromgólos hátrányból kelt fel a csapat Szegeden, végül igazságos döntetlen született a délkelet-magyarországi rangadón

005 Ormai Zoltán mj

A békéscsabaiak kapuvédője, Ormai Zoltán remekül teljesített, a lehető legjobbkor hárította a szegediek ziccereit

A hét végén megkezdődött a tavaszi szezon az OB I B-s felnőtt bajnokságban, amelynek során csapatunk Szegedre látogatott. Az első körben Békéscsabán a vendégek nyertek, most viszont remek játék után a viharsarkiak pontot raboltak a Tisza-parti városból.

Tiszavirág Szegedi Vízipóló Suli—Csabai Csirkefogók VK 9—9 (3—3, 2—0, 2—3, 2—3)

OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, 10. forduló, Szeged, 150 néző. V.: László Gábor, Pásztor Antal. Szeged: Bognár — Lehmann 1, Varga P., Török K., Palotás 2 (1), Török A. 1, Zsigri 1. Cs.: Berkó 1, Fodor, Hegedüs, Mikházi 2, Barna 1. Edző: Molnár Péter. Békéscsaba: Ormai — Cseh, Józsa 2, Ajtai 1, Kiss Gy. 2 (1), Szabó Z., Németh D. Cs.: dr. Szécsi 2, Szeles, Dobra, Rácz 2, Mucsi, ifj. Kádár J. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 6/3. Büntetők: 3/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Török K. Az eredmény alakulása: 0—1, 3—2, 5—3, 7—4, 7—7, 8—7, 8—9.

Miként ősszel, ezúttal is több olyan játékos kapott helyet a szegedi csapatban, akik az OB I-es keret pólósai, így például Török András, Zsigri Bence, Palotás Gergely. Vagyis kihasználták a házigazdák, hogy zajlik a Volvo Kupa, ezért az első osztályban szünetel a pontvadászat. Ám ettől sem ijedtek meg a csabaiak, egy kemény hajtós mérkőzésen remekeltek a fiatal, nagyon jól úszó Tisza-partiak ellen. A kezdetben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a harmadik negyed közepén megtört a csabaiak lendülete, amit ki is használt a pályaválasztó, és háromgólos előnyre tett szert. A kritikus időszakon túllépve a folytatásban feltámadt poraiból a Csabai Csirkefogók gárdája, és sokat segített az is, hogy a szegediek egy büntetőt a felső lécre bombáztak, majd nem sokkal utána Ormai Zoltán egy ziccert hárított. Sőt, a finisben még a vezetést is átvették a vendégek, akár a győzelmet is megszerezhették volna, de másfél perccel a vége előtt egyenlített a Szeged. A mérkőzés utolsó másfél percében már nem esett gól, pedig még ekkor is adódott nagy lehetőség a két együttes előtt. Végül is mindkét csapat sokat tett a győzelemért az iramos derbin, de a pontosztozkodás is reális.

Mestermérleg. Kádár József: — Két nagyon taktikusan és jól játszó csapat küzdelemében igazságos döntetlen született.

További eredmények: Egri Eszterházy Károly Főiskola SC—Angyalföldi Sportiskola DSK 8—11. Neptun VSC—Tatabányai Vízmű SE 12—14. Ybl Water Polo Club—Szolnoki Dózsa Közgép II. 12—11. Szegedi TE EHÖK Sport Egyesület—Hódmezővásárhelyi VSC 11—12.

Az állás a 10. forduló után: 1. Tatabányai Vízmű SE 24, 2. Neptun VSC 21, 2. 3. Ybl Water Polo Club 19, 4. Tiszavirág Szegedi Vízipóló Suli 17, 5. Csabai Csirkefogók VK 16, 6. Angyalföldi Sportiskola DSK 16, 7. Szolnoki Dózsa Közgép II. 15, 8. Egri Eszterházy Károly Főiskola SC 12, 9. Hódmezővásárhelyi VSC 4, 10. Szegedi TE EHÖK Sport Egyesület 1.