Ifjúsági csapatunk hozta a becsület három pontot

póló zsilák lászló cspMindhárom korosztályban erős ellenfelet, az A-Híd OSC Újbuda csapatait fogadták fiataljaink az OB I B-s országos utánpótlás-bajnokság során a Keleti csoportban, vasárnap délután a csabai Árpád fürdőben. Harcos három találkozón vannak túl a Csirkefogók, de csak az ifjúságiaknak sikerült itthon tartani a három pontot.

Csabai Csirkefogók VK—A-Híd OSC Újbuda 14—12 (4—2, 2—2, 4—4, 4—4)

OB I B-s országos ifjúsági bajnokság, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, László Gábor. Békéscsaba: Micle — Vesa, Csuvarszki D. 1, Pop 1, Zsilák 5 (2), Tóth F., Tifrea 5 (2). Cs.: Tóth K., Popovics B., Maier, Barta 1, Darabos 1. Edző: Csabai Zoltán. OSC: Bíró — Zywny, Szilárd 2, Gambin 2, Rohály 2, Szegedi 3 (2), Turán. Cs.: Szalai (kapus), Nagy V., Csordás, Erdész, Bogdánffy 1, Sipos 1, Horváth B. 1. Edző: Bóta Krisztián.

Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 9/2. Büntetők: 4/4, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Tóth F., ill. Szilárd. Kiállítás 4 percre: Zywny.

Tizenkét és fél perc játék után 5—2-re vezetett csapatunk, amely különbséget még a harmadik negyed közepéig megőrzött (9—5). A finisbe kanyarodva egy gólra feljöttek a vendégek, ám a csabaiak előnyét behozni nem tudták, így a három közül egyedül az ifjúsági csapatunk volt a nap egyetlen győztese az országos utánpótlás-bajnokságban egy izgalmas és kemény találkozón.

További eredmény. Ifjúságiak: Csongrádi VVSE—Hódmezővásárhelyi VSC 10—7. Az Oázis SC, Budapest—MVLC Miskolci VC mérkőzést április 6-án játsszák.

A Keleti csoport állása a 15. forduló után, ifjúságiak: 1. Csongrádi VVSE 24, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 24, 3. A-Híd OSC Újbuda 23, 4. Csabai Csirkefogók VK 21, 5. Oázis SC, Budapest 18, 6. MVLC Miskolci VC 13, 7. Ceglédi VSE 6, 8. Vasas Continentál II. 0. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Csabai Csirkefogók VK—A-Híd OSC Újbuda 5—12 (2—3, 0—2, 1—3, 2—4)

OB I B-s országos serdülő bajnokság, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, László Gábor. Békéscsaba: Nyakó — Koós, Balatoni, Fazekas Zs. 2, Barta 2, Fazekas S., Darabos 1. Cs.: Braun, Zahorán, Lukácsi M., Schindler I. Edző: Csabai Zoltán. OSC: Szalai — Terenyei 1, Sipos 3, Fleischinger 1., Szigeti 2, Kovács Á. 1, Punk 1. Cs.: Kocsis Nagy 3, Gál, Válóczi, Kamocsai, Korondi, Migály, Fózer. Edző: Bóta Krisztián

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 6/2. Büntetők: 0/0, ill. 1/0. Kipontozódott: Zahorán.

A harmadik negyed közepétől, 3—5-ös állás után a vendégek zsinórban hat gólt dobtak, amire nem volt válasz, így elvitték a pontokat.

További eredmények. Serdülők: Ceglédi VSE—Aqua SE, Nyíregyháza 19—5. Csongrádi VVSE—Hódmezővásárhelyi VSC 10—9. Vasas Continentál II.— Váci VSE 27—10. Az Oázis SC, Budapest—MVLC Miskolci VC mérkőzést április 6-án játsszák.

A Keleti csoport állása a 15. forduló után, serdülők: 1. MVLC Miskolci VC 42, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 37, 3. A-Híd OSC Újbuda 33, 4. Vasas Continentál II. 30, 5. Oázis SC, Budapest 27, 6. Csabai Csirkefogók VK 19, 7. Ceglédi VSE 11, 8. Aqua SE, Nyíregyháza 6, 9. Váci VSE 6, 10. Csongrádi VVSE 5. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)

Csabai Csirkefogók VK—A-Híd OSC Újbuda 5—20 (2—3, 2—7, 1—5, 0—5)

OB I B-s országos gyermek korosztályos bajnokság, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal, László Gábor. Békéscsaba: Illyés — Lukácsi M. 1, Körözsi, Vozár B., Schindler I. 1, Paksi B. 1, Kozma 1. Cs.: Beharóczki M., Marosvölgyi, Csatári 1, Vozár M., Sipos, Diós, Hermann, Ottlakán. Edző: Ajtai Miklós. OSC: Hargitai — Aglan 7, Fózer 2, Szalai 4, Szűcs, Tóth Á., Gál 1 (1). Cs.: Ferencz, Major 1, Csiszár 2 (1), Forster 1 (1), Egressy, Jónás 2. Edző: Bóta Krisztián.

Gól emberelőnyből: 5/0, ill. 9/4. Büntetők: 0/0, ill. 3/3. Kipontozódott: Sipos.

Az első negyedben még nagy ellenállást tudott kifejteni csapatunk, de utána az ezüstös helyen álló fővárosiak nagy fölénybe kerültek.

További eredmények. Gyermek korosztály: Ceglédi VSE—Aqua SE, Nyíregyháza 13—4. Csongrádi VVSE—Hódmezővásárhelyi VSC 35—5. Vasas Continentál II.— Váci VSE 11—7. Az Oázis SC, Budapest—MVLC Miskolci VC mérkőzést április 6-án játsszák.

A Keleti csoportjának állása a 15. forduló után, gyermek korcsoport: 1. Csongrádi VVSE 42, 2. A-Híd OSC Újbuda 36, 3. Vasas Continentál II. 29, 4. Ceglédi VSE 28, 5. MVLC Miskolci VC 27, 6. Oázis SC, Budapest 18, 7. Váci VSE 15, 8. Csabai Csirkefogók VK 15, 9. Aqua SE, Nyíregyháza 6, 10. Hódmezővásárhelyi VSC 0. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.)