Jól harcoltak az „öregek”, de pontatlanok voltak, ezért pont nélkül maradtak az idei nyitó fordulóban

póló ob2 gyebnár györgy gól cspFelnőtt OB II-es csapatunk is megkezdte az újesztendőt, nyitányként Szegedre utaztak szombaton, ahol két mérkőzés erejéig is vízbe ugrottak. Ezúttal nem kísérte szerencse a szereplésüket, két vereséggel a tarsolyban utazhattak haza.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szegedi ÚVTE 8—14 (2—2, 1—5, 1—4, 4—3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Szeged. V.: Nóvé Gyula. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S., Laczó P. 4 (1), Csendes, Dávid 1, Gyebnár, Tóth M. 1. Cs.: dr. Szlávik 2, Román, Weinhardt M., Weinhardt D., Borsos, Sipaki, Miklós. Játékos edző: Lukácsi Sándor. Szeged: Barna — Avar 1, Varga P. 5, Szaniszló, dr. Donauer T. 2, Király 1 (1), Varga Á. 5. Cs.: Szegi, Kővári, dr. Donauer M., dr. Horváth Cs., Kerekes, Boros. Edző: Lakó Gábor.

Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 8/4. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Avar, dr. Donauer M.

A békéscsabaiaknál külön öröm, hogy betegsége után visszatért a medencébe dr. Szlávik Győző, aki ráadásul az első mérkőzésen rögtön két gólt is szerzett. Viszont a vendégek nem bírtak a szegediek két Vargájával, akik együtt tíz alkalommal voltak eredményesek, így a Tisza-partiak végül magabiztosan nyerték a találkozót.

Csabai Csirkefogók VK II.—Hódmezővásárhelyi VSC II. 10—12 (4—3, 3—4, 1—4, 2—1)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Dél-keleti csoport, Szeged. V.: Balázs Gergely. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 3 (1), Laczó P. 2, Weinhardt M. 1, Dávid 3, Gyebnár 1, Tóth Máté. Cs.: dr. Szlávik, Csendes Borsos, Sipaki. Játékos edző: Lukácsi Sándor. Hódmezővásárhely: Bodor — Vígh 2, Földesi 2, Rókus 1, Sági, Mérai, Hegedűs 3. Cs.: Molnár (kapus), Tóth Márk, Mészáros, Gallyas, Gáti 2. Edző: Rácz Tamás.

Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 8/5. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Borsos.

A második negyed elején még 5—2-ra vezetett csapatunk, sőt, 8—8-ig is nyílt volt a küzdelem, ám ezt követően, a harmadik negyed közepétől elhúztak a vásárhelyiek (8—11), és már ki sem adták kezükből a győzelmet.

További eredmények: Szegedi VTK—Szegedi TE EHÖK SE 6—5. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szentesi VK II. 9—10. Szegedi ÚVTE—Szegedi VTK 20—11. Szegedi TE EHÖK SE—Szentesi VK II. 13—6.

Az állás tíz forduló után: 1. Szegedi ÚVTE 30, 2. Szegedi TE EHÖK SE 15, 3. Szegedi VTK 14, 4. Hódmezővásárhelyi VSC II. 11, 5. Csabai Csirkefogók VK II. 9, 6. Szentesi VK II. 6. (Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény dönt a sorrendben).

Címlapképünkön Gyebnár György (balra 10-es fehér sapkában) egy remek gólja, mégsem sikerült pontot gyűjtenie OB II-es csapatunknak