Kettős győzelemmel élre ugrott ifjúsági csapatunk

polo tóth frank (9) 2Az ötödik kört rendezték meg a nemzetközi ifjúsági vidékbajnokságban, a szombati házigazda Szentes városa volt. A mieink kettős győzelmet arattak, és miután a nagyváradiak két vereséget értek el, csapatunk az élre ugrott és most már egyedül vezeti a tabellát az utolsó, békéscsabai forduló előtt. Ráadásul a szentesiek is kettős győzelemmel zárták a napot, amivel pontszámban beérték a romániai csapatot.

Csabai Csirkefogók VK—Kalocsai ÚVE 19—3 (4—1, 6—0, 5—1, 4—1)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, 5. forduló, Szentes. V.: László Gábor. Békéscsaba: Danciu — Vesa, Tóth K. 2, Mayer 2, Péter 1, Tóth F. 4, Tifrea 5. Cs.: Pop 3, Fazekas Zs. 2, Stancu. Edző: Csabai Zoltán. Kalocsa: Greksa — Martos, Raffai 1, Zsinka 1, Katona, Jánosi 1 (1), Szabó T. Cs.: Markó, Perity, Tímár. Edző: Tompai Gábor.

Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 3/0. Büntetők: 0/0, ill. 2/1.

Erősen tartalékos csapatunknak nem okozott fejtörést a sereghajtó legyőzése, 4—0 után már 13—1-et is mutatott az eredményjelző a harmadik negyed közepén.

Csabai Csirkefogók VK—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román) 13—10 (4—5, 3—0, 3—3, 3—2)

Nemzetközi ifjúsági vidékbajnokság, 5. forduló, Szentes. V.: László Gábor. Békéscsaba: Danciu — Vesa, Tóth K. 1, Mayer, Pop 2, Tóth F. 4, Tifrea 6 (1). Cs.: Fazekas Zs., Péter, Stancu. Edző: Csabai Zoltán. Nagyvárad: Barcan — Jiganea 2, Ihos, Comsa 2, Barna 2, Anton 3, Majoros. Cs.: Budurean, Luncan 1, Ilisie. Edző: Garofeanu Liviu.

Gól emberelőnyből: 8/3, ill. 8/0. Büntetők: 1/1, ill. 1/0. Kipontozódott: Vesa, ill. Jiganea. Kiállítás cserével: Pop.

Nagyon harcos kis meccs kerekedett az addigi listavezetővel szemben, a kezdetben felváltva vezettek a csapatok, a nagyváradiaknál 3—2-nél és 5—4-nél volt az előny. A második negyedben azonban csak a Csirkefogóknak sikerült betalálniuk a kapuba, ami azt jelentette, hogy a félidőben már kétgólos előnyre tettek szert, és innen kezdve már kis sem adták kezükből a kezdeményezést és az előnyt.

További eredmények: Sugovica VS, Baja—Szentesi Üdülőközpont 5—19. Szentesi Üdülőközpont—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 16—14. Kalocsai ÚVE—Sugovica VS, Baja 3—6.

Az állás a ötödik kör (9-10. forduló) után: 1.  Csabai Csirkefogók VK 24, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 18 (119—61), 3. Szentesi Üdülőközpont 18 (129—87), 4. Sugovica VS, Baja 9, 5. Kalocsai ÚVE 0.

Címlapképünkön Tóth Frank, aki a szentesi körben a két mérkőzésen nyolc gól ért el