Kettős győzelemmel nyitotta a rájátszást OB II-es csapatunk

Bcsaba--Bánki póló       Árpád fûrdõAz alapszakaszban kevés sikerélménye volt OB II-es csapatunknak, a háromkörös rájátszás első fordulójában azonban kárpótolták az évet, hiszen a Nagykanizsán rendezett két mérkőzés mindegyikét megnyerték.

Csabai Csirkefogók VK II.—Pápai SE-Várkertfürdő 13—8 (5—1, 3—2, 0—3, 5—2)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 21—25. helyért, Nagykanizsa. V.: Dodog Szabolcs. Békéscsaba: Laczó Gy. — id. Lukácsi S. 2, Laczó P. 3 (2), dr. Szlávik 4, Dávid 2, Csendes, Puha 2. Cs.: Gyebnár, Weinhardt, Olasz, Borsos, Glembóczki, Sipkai. Játékos edző: Borsos Pál. Pápa: Kovács K. — Georgilas, ifj. Ricza L. 1, dr. Szigeti, dr. Ferenczy 1, Németh 5, dr. Cseh 1. Cs.: Kürti, Nigicser, Csehi, Koppány, Szántó. Edző: Studringer Béla.

Gól emberelőnyből: 6/4, ill. 5/1. Büntetők: 2/1, ill. 0/0. Kipontozódott: Szántó.

Ötgólos előnyre tett szert csapatunk, amikor felébredt a dunántúli egylet. Bár 8—7-re is feljött a Pápa, ám ezzel el is lőtték puskaporukat, ugyanis a finisben csapatunk ötször volt eredményes, míg a Veszprém megyeiek egyszer. A Pápa csapatát erősítette az egykori békéscsabai ifjabb Ricza Lajos, aki egy góllal vétette észre magát a harmadik negyed elején.

Csabai Csirkefogók VK II.—Kanizsa VSE II. 12—10 (2—3, 2—3, 5—1, 3—3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 21—25. helyért, Nagykanizsa.. V.: Dodog Szabolcs. Békéscsaba: Laczó Gy. — id. Lukácsi S. 3 (1), Laczó P. 1 (1), dr. Szlávik 3, Dávid 2, Csendes, Puha. Cs.: Gyebnár, Weinhardt 3, Olasz, Borsos, Glembóczki, Sipkai. Játékos edző: Borsos Pál. Nagykanizsa: Golecz — Molnár 4, Kocsmár 1, Skriba, Szili 2, Bagi 1, Szabó D. 2. Cs.: Porkoláb, Miklós, Simonka, Nagy M., dr. Erhetics. Játékos edző: Simonka Ferenc.

Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 17/6. Büntetők: 2/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Laczó P., Sipaki, Puha.

A házigazdák villámrajtot vettek, még három perc sem telt el, és már 3—0-ra vezettek. A csabaiak 7—4 után öt gólt dobva fordítottak 7—9-re, miközben sorra pontozódtak ki emberei. Jellemző, hogy a házigazdák 17 alkalommal jutottak emberelőnyös helyzetbe, de 10—10-es állásnál ez sem zavarta meg a vendégeket, akik id. Lukácsi Sándor és Weinhardt Dániel utolsó egy percben esett góljaival megnyerték a találkozót.

További eredmények: Gyöngyösi Aligátorok Vízilabda Club—Váci Vízilabda Sport Egyesület 9—13. Váci VSE—Pápai SE-Várkertfürdő 8—12.

A rájátszás állása az első kör után: 1. Csabai Csirkefogók VK II. 6, 2. Pápai SE-Várkertfürdő 3, 3. Váci Vízilabda Sport Egyesület 3, 4. Kanizsa VSE II. 0, 5. Gyöngyösi Aligátorok Vízilabda Club 0.