Mindkét csapatunk a képzeletbeli dobogón végzett

A békéscsabai Restye Botond a gyermek IV. korosztályosok mezőnyében három, az idősebbek között két gólig jutott, nem véletlenül kapta meg fiatalabb korosztályában a torna legjobb játékosa címet, amit a kétszeres olimpiai bajnok, Fodor Rajmundtól vehetett át

A szarvasi Szent Klára Gyógyfürdő fedett 25 méteres versenymedencéjében három napon át napestig vízilabda-mérkőzéseket követhettek az érdeklődők, ugyanis augusztus 26–28-a között rendezték meg negyedik alkalommal a Fodor Rajmund Kupa utánpótlás felkészülési tornát.

Az idei eseményen két korosztály ugrott a vízbe, mégpedig a gyermek III. (2012-ben születettek) és a gyermek IV. (2013) korcsoportos fiatalok. Az előbbiben hat egylet körmérkőzéses torna keretében plusz egy rájátszásban, az utóbbiban öt csapat versengett a trófeáért ugyancsak körmérkőzéses alapon.

Eredmények. Gyermek III. kcs.: Csabai Csirkefogók–VK–AVUS Szombathely 11–9. Soproni VSE–MATE-GEAC Gödöllő 4–13. Debreceni VSE–Balatoni VK Balatonfűzfő 3–15. Csabai Csirkefogók VK–Debreceni VSE 9–6. MATE-GEAC Gödöllő–AVUS Szombathely 9–7. Soproni VSE–Balatoni VK Balatonfűzfő 1–16. Csabai Csirkefogók VK–MATE-GEAC Gödöllő 1–6. Balatoni VK Balatonfűzfő–MATE-GEAC Gödöllő 19–6. Soproni VSE–Debreceni VSE 10–17. Csabai Csirkefogók VK–Soproni VSE 11–6. AVUS Szombathely–Debreceni VSE 8–6. Balatoni VK Balatonfűzfő–AVUS Szombathely 14–4. Csabai Csirkefogók VK–Balatoni VK Balatonfűzfő 6–11. MATE-GEAC Gödöllő–Debreceni VSE 7–6. AVUS Szombathely–Soproni VSE 9–6.

Az alapszakasz végeredménye: 1. Balatoni VK Balatonfűzfő 15, 2. MATE-GEAC Gödöllő 12, 3. Csirkefogók VK 6, 4. AVUS Szombathely 6, 5. Debreceni VSE 3, 6. Soproni VSE 0.

Rájátszás. Mérkőzés az 5. helyért: Debreceni VSE–Soproni VSE 13–6. Mérkőzés a 3. helyért: Csabai Csirkefogók VK–AVUS Szombathely 5–4. Döntő az első helyért: Balatoni VK Balatonfűzfő–MATE-GEAC Gödöllő 9–3. A rájátszás végeredménye:

A rájátszás végeredménye: 1. Balatoni VK Balatonfűzfő, 2. MATE-GEAC Gödöllő, 3. Csirkefogók VK, 4. AVUS Szombathely, 5. Debreceni VSE, 6. Soproni VSE.

Gyermek IV. kcs.: Csabai Csirkefogók VK–Oxigén Úszó- és Sportsuli Pilisvörösvár 11–3. Soproni VSE–MATE-GEAC Gödöllő 1–16. Csabai Csirkefogók VK–Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 12–6. Oxigén Úszó- és Sportsuli Pilisvörösvár–MATE-GEAC Gödöllő 7–13. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–Oxigén Úszó- és Sportsuli Pilisvörösvár 4–11. Csabai Csirkefogók VK–Soproni VSE 13–2. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–MATE-GEAC Gödöllő 4–18. Soproni VSE–Oxigén Úszó- és Sportsuli Pilisvörösvár 2–11. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest–Soproni VSE 11–3. Csabai Csirkefogók VK–MATE-GEAC Gödöllő 3–4.

A végeredmény: 1. MATE-GEAC Gödöllő 12, 2. Csabai Csirkefogók VK 9, 3. Oxigén Úszó- és Sportsuli Pilisvörösvár 6, 4. Angyalföldi Sportiskola DSE Budapest 3, 5. Soproni VSE 0.

A tornán a következő békéscsabai fiatalok kaptak játéklehetőséget. Gyermek III. korcsoport (zárójelben a tornán dobott gólok száma): Lipták Levente (kapus), Balogh Csanád (15), Balogh Bence (13), Bereczky Balázs, Csendes Péter (3), Korcsok Krisztián (6), Orosz-Tóth Olivér (4), Popa Dániel, Puha Lara, Restye Botond (2), Vandlik Ádám.

Gyermek IV. korosztály (zárójelben a tornán dobott gólok száma): Lipták Levente (kapus), Bátorfi Ádám (3), Csapó Ákos (7), Geszner Balázs (4), Köves Pál Hunor (5), Matei Alexander (3), Mihályi Bálint, Mórocz Dávid (1), Orosz Bertalan (4), Restye Botond (3), Súr Zétény, Szabó Máté (6), Számfira Kristóf (1), Szaszák Milán (2). (Akadt olyan mérkőzés, amikor a fiatalabb korosztályból egy-egy vízilabdázó feljebb ruccant az idősebbek közé.)

A torna játékvezetői voltak: Fodor Ádám, Fodor Rajmund, Godova Gábor, Juhász Tibor.

Katona Péter edző összefoglalója a két csapat három napi teljesítményéről: ؘ– Nem mindennapi csúcsterhelésnek számít, hogy a két csapatunk három nap alatt összesen tíz mérkőzést játszott. Mindkét korosztálynak nagyon hasznos volt a felkészülési lehetőség, de ez az összes gárdára érvényes, hiszen egy jó színvonalú tornán fejlődhettek a gyerekek. Az ország szinte minden pontjáról érkeztek együttesek, ráadásul olyanok, amelyek számunkra szinte ismeretlenek voltak, s valamennyivel szemben szépen felvettük a kesztyűt. Itt hozzáteszem: a gyermek harmadik korosztályos csapatunkkal nem a nulláról indultam, hiszen velük már tavaly is együtt dolgoztam, a gyermek négyesek azonban most jöttek föl a baby korcsoportból, ezért újak voltunk egymásnak. És innentől szétbontanám a két egyletet, először a kisebbekkel kezdem. Az első két napon mindenki sok játéklehetőséghez jutott, így tisztább képet kaptam arról, hol is tartunk a nyári felkészülés után. Láttam az erényeket, de láttam a hiányosságokat is, a torna alatt egyre inkább megtapasztaltam, hogy milyen játékot kell majd játszanunk a bajnokság során. Nem volt egyetlen olyan ellenfelünk sem a szarvasi eseményen, akik ellen gondunk támadt volna. Mentálisan is mindenki nagyon akart, pedig ebben a korcsoportban mostantól új szabályok szerint kell már játszanunk, amit megértettek fiataljaink. Egyszóval a küzdeni akarással elégedett voltam. Örömteli, hogy ebben a korosztályban a mi fiatalunk, Restye Botond érdemelte ki a legjobb játékosnak járó díjat. Ami a nagyobbakat illeti: az volt az elvárásom, hogy a három nap alatt lejátszott hat meccsen fokozatosan fejlődjön a csapat. Ezért mérkőzésről mérkőzésre mindig átbeszéltük, hogy mi volt jó és mi nem. A hibákat szépen javítgatták, az elmúlt év munkája is visszaköszönt ez idő alatt. Végig szívvel-lélekkel küzdöttek, s ami ugyancsak fontos: valamennyi meccsünkön – a döntőt kivéve – tíz alatt maradt a kapott gólok száma, ami az intenzíven javuló védekezésre utal. Ami pedig a finálét illeti, a Balatonfűzfő csapata az ország legjobbjai közé tartozik, tavaly 24–3 arányban kikaptunk tőlük, idén viszont jóval szorosabb meccset játszottunk ellenük. Ez is alátámasztja, hogy sokat fejlődött ez a gárdánk az elmúlt év során.