Négypontos forduló a halászlé fővárosában, Baján

Mivel a gyermek I. korcsoportos csapat edzőjére, Mucsi Zsoltra Debrecenben egy nagyon éles felnőtt mérkőzés várt, ezért Csabai Zoltán utazott el a fiatalokkal Bajára, ahol a nemzetközi vidékbajnokság harmadik körét rendezték meg. Részletes beszámolónk késésének oka prózai: a szövetség honlapján szombat óta nem jelent meg a második találkozónk részletes beszámolója, a harmadik harmad után a rendszer „lefagyott”, azóta sem pótolták a hiányosságot.

Csabai Csirkefogók VK—DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE 28—1 (7—0, 7—0, 7—0, 7—1)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek I. korosztály, Zöld csoport, Baja. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Kovács Á. — Borszéki 1, Szalók 3, Dimák 4, Szaszák 3, Paksi G. 2, Károlyi 4. Cs.: Szőke 2, Siófoki 1, Bozgán 1, Dobos 4, Schriffert 3. Edző: Csabai Zoltán. Kiskunfélegyháza: Fricska — Kis M. 1, Flóring, Cseszkó, Szabó B., Udvari, Pozsár. Edző: Barta Márk. Gól emberelőnyből: 2/1, ill. 2/1. Büntetők: 1/0, ill. 0/0.

A kapus kivételével a csabai gárda minden játékosa dobott gólt, a kiskunfélegyháziak csak egy perccel a vége előtt érték el egyetlen találatukat.

Csabai Csirkefogók VK—Invictus SC, Mezőtúr 12—12 (3—0, 2—6, 4—4, 3—2)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek I. korosztály, Zöld csoport, Baja. V.: Tóth Sándor. Békéscsaba: Kovács Á. — Borszéki, Szalók 1, Dimák 1, Bozgán, Szaszák 1, Károlyi 3. Cs.: Siófoki, Dobos 2, Paksi G. 4, Schriffert. Edző: Csabai Zoltán. Mezőtúr: Pabar — Juhász 1, Nagy K. 8 (1), Chif 1, Fazekas S., Polgár, Patkós 1. Cs.: Dorogi 1, Forján Anna. Edző: Pályi Norbert. Gól emberelőnyből: 9/5, ill. 7/0. Büntetők: 2/0, ill. 1/1. Kipontozódott: Fazekas S.

A rendes játékidőben döntetlen született, majd csapatunk a büntetődobásokkal maradt alul. Ezannyit jelent, hogy a mieink egy, a listavezető mezőtúriak két ponttal gazdagodtak.

További eredmények: CSS Viitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár (román)—Sugovica VSE, Baja 13—10. CSS Viitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár—Invictus SC, Mezőtúr 9—18. DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE—Sugovica VSE, Baja 3—26.

A Zöld csoport állása három kör, hat forduló után: 1. Invictus SC, Mezőtúr 16, 2. CSS Viitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár 12, 3. Csabai Csirkefogók VK 10, 4. Sugovica VSE, Baja 6, 5. DMTK Kiskunfélegyházi VSE-Aquasport SE 0.

Címlapképünkön Szaszák Tamás (lövés közben), aki az első mérkőzésen, a kiskunfélegyháziak ellen háromszor volt eredményes