Nem részesültek sikerélményben ob-s utánpótlás csapataink

polo-zsilak-laszlo-8-foto-kd-cspA fővárosba utazott vasárnap három csapatunk, az ifjúsági, a serdülő, a gyermek, hogy az A-Híd OSC Újbuda vendégeként a Nyéki Imre Uszodában összemérjék tudásukat az országos bajnokság második vonalában, annak is Keleti csoportjában. Egyik csabai alakulatnak sem volt sikerélményben része a nap folyamán, bár az ifjúságiak közel álltak a győzelemhez.

A-Híd OSC Újbuda—Csabai Csirkefogók VK 12—11 (2—3, 3—1, 3—1, 0—3, 4—3)

OB I B-s országos ifjúsági bajnokság, Keleti csoport, Budapest, Nyéki Imre Uszoda. V.: Marnitz Miklós, Nóvé Gyula. OSC: Bíró — Nagy V. 2 (1), Szilárd 5 (2), Gacs, Erdész 1, Szegedi 2 (1), Turán 2 (1). Cs.: Zywny, Csordás, Bogdánffy, Ritz, Horváth B. Edző: Petik Attila. Békéscsaba: Stancu — Vesa, Pop 2, Zsilák 4 (3), Tóth F., Tifrea 4 (1), Tóth Sz. Cs.: Tóth K., Csuvarszki D., Popovics B., Mayer 1 (1), Fazekas S., Darabos. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 13/3, ill. 5/2. Büntetők: 6/5, ill. 7/5. Kiállítás cserével: Zywny, ill. Vesa, Tóth F. Kipontozódott: Vesa.

Már 8—5-re vezettek a fővárosiak a harmadik negyed végére, ahonnan döntetlenre visszakapaszkodott csapatunk. Az alapjáték 8—8-ra végződött, ezt követték az ötméteresek. A csabaiak közül Zsilák, Tifrea, Mayer betalált, Pop és Darabos lövését azonban fővárosiak kapusa, Bíró László kivédte. A vendéglátók csak egy büntetőt hibáztak, így az OSC nyerte a nagyon izgalmas, fordulatos összecsapást.

További eredmények: Hódmezővásárhelyi VSC—Csongrádi VVSE 11—14. MVLC Miskolci VC—Oázis SC, Budapest 13—9.

Az ifjúságiak Keleti csoportjának állása hat forduló után: 1. Csongrádi VVSE 12, 2. Hódmezővásárhelyi VSC 9 (35—31), 3. A-Híd OSC Újbuda 9 (43—43), 4. Oázis SC, Budapest 9 (67—69), 5. Csabai Csirkefogók VK 6 (58—52), 6. MVLC Miskolci VC 6 (45—42), 7. Ceglédi VSE 3, 8. Vasas Continentál II. 0.

A-Híd OSC Újbuda—Csabai Csirkefogók VK 9—4 (2—0, 1—1, 2—2, 4—1)

OB I B-s országos serdülő korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Budapest, Nyéki Imre Uszoda. V.: Nové Gyula, Hangay Zsolt. OSC: Szalai — Terenyei, Sipos 6 (1), Fleischinger 1, Fózer, Migály, Pink 2. Cs.: Kocsis-Nagy, Nobilis, Kamocsai, Szigeti, Korondi, Kovács Á., Balogh K. Edző: Bóta Krisztián. Békéscsaba: Nyakó — Koós, Balatoni 1, Fazekas Zs. 2, Barta 1, Csuvarszki D., Darabos. Cs.: Kozma, Zahorán, Paksi, Kása, Beharóczki Z., Fazekas S. Edző: Ajtai Miklós.

Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 7/1. Büntetők: 3/1, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Csuvarszki D. Kipontozódott: Zahorán.

A harmadik negyed végéig szorosan alakult a találkozó, az utolsó etapban azonban eldöntötte a pontok sorsát a fővárosi egylet.

További eredmények. Serdülők. Hódmezővásárhelyi VSC—Csongrádi VVSE 11—10. Váci VSE—Vasas Continentál II. 4—22. MVLC Miskolci VC—Oázis SC, Budapest 15—8. Aqua SE, Nyíregyháza—Ceglédi VVSE 7—6.

A serdülők Keleti csoportjának állása hat forduló után: 1. MVLC Miskolci VC 18 (82—42), 2. Hódmezővásárhelyi VSC 18 (68—36), 3. A-Híd OSC Újbuda 15, 4. Oázis SC, Budapest 12, 5. Vasas Continentál II. 9 (57—47), 6. Csabai Csirkefogók VK 6 (56—60), 7. Ceglédi VSE 6 (52—71), 8. Aqua SE, Nyíregyháza 3 (44—90), 9. Váci VSE 3 (36—93), 10. Csongrádi VVSE 0.

A-Híd OSC Újbuda—Csabai Csirkefogók VK 17—4 (4—1, 2—0, 4—1, 7—2)

OB I B-s országos gyermek korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Budapest, Nyéki Imre Uszoda. V.: Marnitz Miklós, Hangay Zsolt. OSC: Hargitai — Aglann 7, Kois 1 (1), Fózer 2 (1), Szalai, Bognár 3, Gál. Cs.: Márki, Petik Panna, Szűcs 2, Tóth Á. 2 (1), Forster. Edző: Bóta Krisztián. Békéscsaba: Illyés — Lukács M., Demeter, Vozár M., Beharóczki Z. 1, Paksi, Kozma. Cs.: Csatári, Vozár B., Schaffer B., Schindler I. 2, Diós, Hermann, Bencsik, Ottlakán 1. Edző: Ajtai Miklós.

Gól emberelőnyből: 7/4, ill. 8/1. Büntetők: 4/3, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Vozár B. Kiállítás 4 percre: Koiss. Kipontozódott: Vozár M., Lukácsi M.

A tabellán előkelőbb helyen álló fővárosi fiatalokkal szemben nem boldogultak a Csirkefogók.

További eredmények. Gyermek korcsoport: Hódmezővásárhelyi VSC—Csongrádi VVSE 1—35. Aqua SE, Nyíregyháza—Ceglédi VVSE 3—16. Váci VSE—Vasas Continentál II. 8—9. MVLC Miskolci VC—Oázis SC, Budapest 16—9.

A gyermek korosztály Keleti csoportjának állása hat forduló után: 1. Csongrádi VVSE 18 (133—49), 2. Ceglédi VSE 18 (111—30), 3. A-Híd OSC Újbuda 15, 4. Vasas Continentál II. 12 (68—53), 5. MVLC Miskolci VC 12 (70—61), 6. Csabai Csirkefogók VK 6, 7. Aqua SE, Nyíregyháza 3 (71—78), 8. Váci VSE 3 (68—77), 9. Oázis SC, Budapest 3 (57—96), 10. Hódmezővásárhelyi VSC 0.

Címlapképünkön Zsilák László (8) harcban a labdáért. Ifjúsági csapatunk állt legközelebb a győzelemhez az OSC elleni mérkőzés-sorozatban – fotó: Kiss Dani