Nem sok hiányzott a pontszerzéshez Nagykanizsán

Szusszanásnyi pihenő nélkül megkezdődött a rájátszás az OB I B-s bajnokságban. Csapatunk az idei szezonban is kiharcolta a felsőházi tagságot, amelynek első fordulójára került sor szombaton. Amikor a létező legtávolabbi csapathoz, a nagykanizsaiakhoz utaztak. Korai ébresztő volt, ugyanis hajnali 4.30 órakor már mozgásba lendült a társaságot szállító busz a dunántúli városba. Végül időben megérkeztek a Zala megyei városba.

Kanizsa VSE, Nagykanizsa—Swietelsky-Békéscsaba 8—7 (2—2, 1—3, 4—1, 1—1)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, első forduló, Nagykanizsa, 100 néző. V.: Bereczki Miklós, Hangay Zsolt. Nagykanizsa: Pelle — Salamon 2, Szilvasán 1, Mocsári, dr. Kaszper, Bicskei 1, Balli. Cs.: Vadovics, Dobay P., Páncsics, Dobay G. 3, Kéri, Horváth B., Szilágyi 1. Edző: Ludányi Kadosa. Békéscsaba: Ormai — Szabó Zs., Szabó Z. 3 (2), Józsa, Major 1, Németh D. Cs.: Tifrea, Rácz 1, Mucsi, Ajtai 1, Páll 1. Edző: dr. Szilágyi Kristóf.

Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 7/0. Büntetők: 0/0, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 2—0, 2—3, 3—3, 3—5, 7—5.

Érdekesség, hogy a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Märcz Tamás is jelen volt az összecsapáson, mégpedig abban a minőségben, hogy ő a Kanizsa VSE szakmai igazgatója.

Szokatlan méretű, keskeny, mindössze hatpályás medence várta a csapatokat, amelyet a hazaiak azért már jócskán megszokhattak. Igyekezett gyorsan nyomatékot adni a pályaelőnynek a házigazda, két gyors, lefordulásos góllal nyitottak, ami az összeszokottságukra is utal. Ezután viszont sikerült azonnal rendeznie a sorokat a vendégeknek. Olyannyira, hogy félidőre kétgólos előnyre tettek szert a viharsarkiak. Ebben feljegyezhettük a találkozó legszebb találatát, amely Ajtai Miklós nevéhez fűződik: nagy lökete két kapufát érintve vágódott a hálóba. Ezután viszont elég volt némi figyelmetlenség, fegyelmezetlenség, és zsinórban négyszer volt eredményes a Nagykanizsa, ráadásul ismét megúszásos gólokból szerezte vissza az előnyt a pályaválasztó. A csabaiak jobbára szorosat védekeztek, a kanizsaiak viszont leginkább zónáztak, így végül kevés gól esett a mérkőzésen, ami a jó védekezést támasztja alá mindkét oldalon. Ráadásul a kapusok is remek napot fogtak ki, a volt válogatott kerettag Pelle Balázs 61, Ormai Zoltán 60 százalékon védett. Ám a szép és eredményes támadásokkal adósak maradtak a csapatok. A finisben ismét feljöttek a vendégek, Szabó Zoltán büntetőből esett találatával már csak egy gól különbség volt a két egylet között. 8—7-nél még egy perc volt hátra, emberelőnybe kerültek a csabaiak, ám nem tudták érvényesíteni a lehetőséget. Az is érdekesség, hogy egyik csapat sem tudott emberelőnyös helyzetből betalálni a másik kapujába, ami igencsak szokatlan egy mérkőzésen. Végül nem sok hiányzott ahhoz, hogy az esélyesebbnek kikiáltott Nagykanizsa ellen sikerrel zárja a napot a Swietelsky-Békéscsaba csapata.

Mestermérleg. Dr. Szilágyi Kristóf: — A hosszú utazás és a kanizsai uszodai körülmények ellenére bőven lett volna lehetőségünk, de végül hiányérzetem maradt. A harmadik negyed elején a négyperces rövidzárlatunknak köszönhetően pontokat hagytunk a Zala megyei városban. Mégpedig azért, mert a tőlünk elvártnál több technikai hiba csúszott a játékunkba, ami egyéni fegyelmezetlenségekkel párosult.

A rájátszás felsőházának további eredményei: KSI SE—Vasas SC 9—2. ÚVSE—Debreceni VSE 20—7. Ybl Waterpolo Club, Budapest—BVSC-Zugló 18—13.

Az állás: 1. KSI SE 19, 2. Ybl Waterpolo Club, Budapest 16, 3. Kanizsa VSE, Nagykanizsa 15, 4. ÚVSE 12, 5. BVSC-Zugló 9, 6. Vasas SC 6, 7. Debreceni VSE 3, 8. Swietelsky-Békéscsaba 3.