Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a gyermek korosztályúak is sikerre vigyék a hét végi bajnoki mérkőzést

zsilák lászló 04 fotó kbÁdáz csatákat hozott a 18. fordulóra kiírt háromfrontos Hódmezővásárhely—Békéscsaba országos utánpótlás bajnoki mérkőzés-sorozat. A két idősebb csapat jó hajrájának köszönhetően megszerezte a kétszer három pontot, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy a gyermek korosztályú együttesünk a listavezetővel szemben eredményesen szerepeljen. Ők is remekül finiseltek, de már utolérni nem tudták ellenfelüket, szoros csatában egygólos vereséget szenvedtek.

Hódmezővásárhelyi VSC—Csabai Csirkefogók VK 10—11 (3—1, 3—3, 2—2, 2—5)

Országos ifjúsági-bajnokság, Keleti csoport, Hódmezővásárhely. V.: Tóth Sándor, Rubos Károly. Hódmezővásárhely: Zsoldos — Diószegi 1, Katona, Barna, Piti 2, Papp 5, Szabó Á. Cs.: Kürtösi, Benkő 1, Kis M. 1, Papp. Edző: Szabó Tamás. Békéscsaba: Danciu — Vesa 1, Szeles 5 (1), Péter, Zsilák 1, Kiss B., Pop 1. Cs.: Tóth K., Sajtos 1, Tóth F. 1, Mayer, Darabos 1. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 9/2. Büntetők: 1/0, ill. 2/1. Kipontozódott: Piti, Katona, Benkő.

A hazaiak meglehetősen agresszív játékot nyújtottak, ami sokáig eredményre vezette őket, hiszen a második negyed elején már 6—1-re vezettek. Aztán fogyott náluk az erő és a lendület, a kipontozódások megbosszulták magukat, a mieink viszont új erőre kaptak, 6—5-re felzárkóztak. Izgalmas volt a végjáték is, 9—8-ra már a Csirkefogók vezettek, amikor egy rövid időre még fordított a Hódmezővásárhely. Az utolsó negyed közepére ismét egyenlő volt az állás, majd 44 másodperccel a vége előtt Pop Leonard egy remek akciógóljával megnyerte a Békéscsaba a találkozót. Pedig még volt lehetősége az egyenlítésre a hazai csapatnak, ám Papp Dominik büntetőjét 26 másodperccel a lefújás előtt a csabai kapus hárította.

További eredmények: Ceglédi VSE—MVLC Miskolci VC 10—11. MTK, Budapest—Csongrádi VVSE 12—10. Hírös Sport Iskola, Kecskemét—Oázis SC, Budapest 7—10.

Az ifjúsági korcsoport állása: 1. MVLC Miskolci VC 48, 2. MTK, Budapest 36, 3. Ceglédi VSE 29, 4. Hódmezővásárhelyi VSC 28, 5. Csabai Csirkefogók VK 27, 6. Csongrádi VVSE 24, 7. Oázis SC, Budapest 8, 8. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 1.

Hódmezővásárhelyi VSC—Csabai Csirkefogók VK 10—14 (2—5, 3—3, 4—2, 1—4)

Országos serdülőbajnokság, Keleti csoport, Hódmezővásárhely. V.: Tóth Sándor, Rubos Károly. Hódmezővásárhely: Zsoldos — Kis M., Benkő 5 (2), Barna 4, Oláh, Halász, Papp 1. Cs.: Kürtösi, Paragi, Kősasvári. Edző: Szabó Tamás. Békéscsaba: Stancu — Csuvarszki D., Sajtos 1, Zsilák 5 (1), Tóth F. 3, Tifrea 3, Darabos 1. Cs.: Zahorán, Fazekas Zs. 1, Tóth Sz., Fazekas S. Edző: Csabai Zoltán.

Gól emberelőnyből: 12/2, ill. 11/2. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Halász, ill. Csuvarszki D., Darabos.

Csak 2—2-ig volt szoros a mérkőzés, már az első negyed végére háromgólos előnybe került a csabai csapat. A folytatásban tartotta előnyét a Csirkefogók gárdája, igaz a harmadik negyed végére egy gólra megközelítette őket a Hódmezővásárhely, de az eredményes utolsó játékrész magabiztos győzelmet eredményezett.

További eredmények: Hírös Sport Iskola, Kecskemét—Oázis SC, Budapest 9—12. Ceglédi VSE—MVLC Miskolci VC 9—12. MTK, Budapest—Csongrádi VVSE 21—2.

A serdülő korosztály állása: 1. MTK Budapest 47, 2. Csabai Csirkefogók VK 42, 3. Hódmezővásárhelyi VSC 37, 4. Ceglédi VSE 31, 5. MVLC Miskolci VC 20, 6. Oázis SC, Budapest 15, 7. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 5, 8. Csongrádi VVSE 4.

Hódmezővásárhelyi VSC—Csabai Csirkefogók VK 7—6 (3—1, 1—2, 2—1, 1—2)

Országos gyermek korcsoportos bajnokság, Keleti csoport, Hódmezővásárhely. V.: Rubos Károly. Hódmezővásárhely: Arany — Szűcs 1 (1), Tóth M. 4, Kovács Á., Báthory 1, Jovány, Kősasvári 1. Cs.: Szilágyi, Nagy P., Nagygyörgy. Edző: Vígh Szabolcs. Békéscsaba: Nyakó — Braun, Zahorán, Kása 1, Bacsa, Csuvarszki D. 3 (1), Kékegyi. Cs.: Koós 2, Oláh A., Oláh Z., Schindler I., Kiss D., Ilyés, Paksi. Edző: Kádár József.

Gól emberelőnyből: 12/2, ill. 8/1. Büntetők: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Kovács Á. Kiállítás cserével: Zahorán.

Remek teljesítmény nyújtottak fiataljaink a listavezetővel szemben, nem sok kellett a meglepetéshez. Nem beszélve arról, hogy 6—3 után sem adták fel, a jó finis csaknem eredménnyel járt.

További eredmények: Aqua SE Nyíregyháza—Váci VSE 14—13. Ceglédi VSE—MVLC Miskolci VC 23—6. MTK, Budapest—Csongrádi VVSE 18—17. Hírös Sport Iskola, Kecskemét—Oázis SC, Budapest 12—11.

A gyermek korcsoport állása: 1. Hódmezővásárhelyi VSC 51, 2. Váci VSE 38, 3. Aqua SE Nyíregyháza 33, 4. Ceglédi VSE 31, 5. Oázis SC, Budapest 30 (171—152), 6. Csabai Csirkefogók VK 30 (148—138), 7. Hírös Sport Iskola, Kecskemét 25, 8. Csongrádi VVSE 15, 9. MVLC Miskolci VC 6, 10. MTK Budapest 5. (Az Oázis SC, Budapest—MVLC Miskolci VC mérkőzést később pótolják).

Címlapképünkön: ahogy kell, Zsilák László magasra kiemelkedve megcélozza az ellenfél kapuját. A serdülők mérkőzésén öt, az ifik találkozóján egy góllal járult hozzá a Csirkefogók győzelméhez – fotó Kiss Dani