Nyolc gólig jutottak legkisebb pólósaink

polopoloA legkisebbek, a gyermek V. korcsoportos vízilabda palánták Szolnokon adtak randevút egymásnak szombaton, ahol a mieink is vízbe ugrottak két mérkőzés erejéig. A nemzetközi vidékbajnoki sorozatban ezúttal a negyedik fordulóra került sor a Tisza-parti városban. A Csirkefogók csapatának ezúttal annyi élmény jutott, hogy négy-négy gólt értek el ellenfeleikkel szemben, a vereségre pedig mentség, hogy a mezőny átlagánál jóval fiatalabb csapatunk.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki VSC 4—14 (1—3, 0—7, 1—2, 2—2)

V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Szolnok. V.: Juhász Tibor. Békéscsaba: Gémesi — Halasi 1, Kiss-Schusztek 1 (1), Bozgán, Schindler G., Pálenkás 2, Siófoki. Cs.: Petrik, Hajdu, Korcsok, Kvasz. Edző: Dobra Róbert. Szolnok: Borsányi — Kárcis, Balla 2, Csoma 3 (2), Szikszai, Keresztfalvi, Németh B. 2. Cs.: Nagy D. (kapus), Simon 3, Cseh A. 3, Cseh N. 1, Juhász, Szűcs, Urbán, Koltay. Edző: Urbán Lajos.

Gól emberelőnyből: 8/0, ill. 8/3. Büntetők: 1/1, ill. 2/2. Kipontozódott: Bozgán. Kiállítás cserével: Németh B.

Már az első negyedben, 2—1 után alaposan ellépett a hazai együttes (10—1) és innen már végképp megállíthatatlanok voltak.

Csabai Csirkefogók VK—Vitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár 4—9 (0—3, 1—2, 1—2, 2—2)

V. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Szolnok. V.: Juhász Tibor. Békéscsaba: Kiss-Schusztek — Halasi, Bozgán 3 (2), Kvasz 1, Schindler G., Pálenkás, Hajdu. Cs.: Petrik, Siófoki, Korcsok, Gémesi. Edző: Dobra Róbert. Kolozsvár: Sallay — Bacur 1, Bodea 2, Dragomir 2, Grózner, Urkan, Péntek Noémi. Cs.: Gál 4, Anka, Covaci, Bartók, Pop, Papp, Silicato. Edző: Pocol Ovidiu.

Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 3/0. Büntetők: 2/2, ill. 0/0.

Két büntető gól, két emberelőny gól, ám ez kevés volt a villámrajtot vett kolozsváriak ellen, akik 4—0 után már 7—1-re is vezettek.

További eredmények: ZF Eger—Debreceni VSC 18—2. Progress Oradea, Nagyvárad (román)—Vitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár (román) 17—3. Szolnoki VSC—MVLC Miskolci VC 12—10. Progress Oradea, Nagyvárad—ZF Eger 16—2. Debreceni VSC—MVLC Miskolci VC 4—13.

Az állás a negyedik kör (7-8. forduló) után: 1. Progress Oradea, Nagyvárad 24, 2. Szolnoki VSC 21, 3. Debreceni VSC 12 (84—81), 4. ZF Eger 12 (68—70), 5. Vitorul Cluj-Napoca, Kolozsvár 9, 6. MVLC Miskolci VC 4, 7. Csabai Csirkefogók VK 1.