OB II: ahogy megszoktuk, egy győzelem, egy vereség

póló szlávik csabapoloImmár 12 fordulón vannak túl az OB II-es csapatok, miután Szentesen a Dél-keleti csoport gárdái újabb két mérkőzést játszottak egymással. A mieink a csongrádiakkal és a házigazdákkal mérték össze tudásukat szombaton. Mérlegük pedig ahogy mostanában már megszokhattuk: egy győzelem és egy vereség.

Csabai Csirkefogók VK II.—Csongrádi VVSE II. 15—10 (4—2, 6—2, 2—3, 3—3)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szentes. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 2, Laczó P. 5, dr. Szlávik 3, Román, Dávid 1, Csendes. Cs.: Weinhardt M. 1, Sipaki, Borsos, Puha 1, Pop 1, Gyebnár, Miklós A. 1. Játékos edző: dr. Szlávik Győző, Borsos Pál. Csongrád: Váczi — Szécsényi 4, Szabó T., Czirbus, Kozák 1, Lantos 2, Gulyás. Cs.: Vecseri 1, Veres 2. Játékos edző: Kozák László.

Gól emberelőnyből: 2/2, ill. 6/3. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Csak az első negyed közepéig alakult szorosan a találkozó, ezt követően fokozatosan elhúzott a Békéscsaba, és végül magabiztosan behúzta a mérkőzést.

Csabai Csirkefogók VK II.—Szentesi VK II. 8—16 (1—5, 1—3, 3—3, 3—5)

OB II-es vízilabda-mérkőzés, Szentes. V.: Matajsz Márk. Békéscsaba: Danciu — id. Lukácsi S. 2, Laczó P. 1, dr. Szlávik 1, Román, Dávid 2, Sipos 1. Cs.: Weinhardt M., Csendes, Sipaki, Puha, Pop 1, Gyebnár. Játékos edző: dr. Szlávik Győző, Borsos Pál. Szentes: Kocsis — Bogdán, Torday 8 (1), Gut 1, Dongó 2, Szabó J. 1, Csuka 2. Cs.: Szabó R., Pengő, Czirok 1, Négyessy 1. Játékos edző: Czirok Csaba.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 7/4. Büntetők: 1/0, ill. 1/1. Kipontozódott: Gut.

A harmadik negyed elején már 9—2-re vezettek a hazaiak, innen már nem tudott visszakapaszkodni a csabai egylet.

További eredmények: Szegedi VTK—Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad (román) 8—11. Szentesi VK II.—Csongrádi VVSE II. 9—12. Hódmezővásárhelyi VSC II.—Szegedi UVTE 10—12. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad—Hódmezővásárhelyi VSC II. 14—8. Szegedi UVTE—Szegedi VTK 15—10.

Az OB II Keleti csoportjának állása a hatodik kör (12 forduló) után: 1. Szegedi UVTE 31, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea Masters, Nagyvárad 28, 3. Szentesi VK II. 18, 4. Csabai Csirkefogók VK II. 14, 5. Csongrádi VVSE II. 13, 6. Hódmezővásárhelyi VSC II. 10, 7. Szegedi VTK 9.

Címlapképünkön: dr. Szlávik Győző keresi, kinek továbbíthatná a labdát