Pazar bajnoki nyitány: három mérkőzés, kilenc pont

Címlapképünkön Szatmári Levente (lövés közben), aki a két mérkőzésen 11 alkalommal volt eredményes – fotó: T. Petka Anita

A mai napon, szombaton megkezdődött az országos utánpótlás-bajnokság az A2 csoportban, igaz, egyelőre csak számunkra és a csapatainkat fogadó hódmezővásárhelyieknek. Remekül nyitották az idényt fiataljaink, mindhárom kategóriában legyőzték ellenfelüket, ezzel kilenc pontot gyűjtöttek a nyitányon.

Hódmezővásárhelyi VSC–Swietelsky-Békéscsaba 10–15 (2–1, 2–4, 5–5, 1–5)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, ifjúságiak, Hódmezővásárhely. V.: ifj. Kuncz László, Bujka János. Hódmezővásárhely: Katona – Égető, László, Kiss G. 3, Benkő 4, Hegedüs L., Nagy M. 1. Cs.: Hegedüs Zs. (kapus), Jáksó 1, Petrecz 1, Lázár, Nagy B. Edző: Chilkó Márton. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai, Szatmári L. 3, Tasnádi 1, Fodor Zs. 5, Bazsó, Hajdu A. 3. Cs.: Pallag 2, Szathmáry Zs., Pojendán 1, Fölker. Edző: Zsilák László, Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 14/6, ill. 6/3. Büntetők: 0/0, ill. 0/0. Kipontozódott: Pojendán, Bazsó.

A nap utolsó mérkőzését játszották ifistáink, akik kissé fáradtabban ugrottak a vízbe. Kezdetben vezetett is az ellenfél, sőt, a békéscsabai vezetésnél egyszer egálba hozták a találkozót, máskor pedig egy gólra felzárkóztak. Az utolsó negyedben azonban huszáros hajrát vágtak ki fiataljaink, és a másik két együttesünkhöz hasonlóan behúzták a három pontot.

Zsilák László: – Uszoda nélkül elkezdeni a szezont nagyon nehéz, ráadásul mindkét korosztályban akadtak hiányzóink. Ennek ellenére bíztam a csapatban. Bár az elején egy kicsit beragadtak a srácok, de fizikálisan az ellenfelünk fölé nőtt a gárda, keményen darált, aminek meg is lett az eredménye. Az utolsó negyed is bizonyítja, hogy a nyáron befektetett sok munka eredményre vezet.

További eredmények. Ifjúságiak. Oázis SC Budapest–Szegedi Vízilabda Suli 20–11. Ceglédi VSE–Budafóka XXII. ker. SE 20–7. Legrand Szentes–Polo Academy SC 17–4. Angyalföldi Sportiskola DSE–Váci VSE 24–8. PannErgy MVSC Miskolc–Aqua SE Nyíregyháza 22–8.

Hódmezővásárhelyi VSC–Swietelsky-Békéscsaba 5–15 (1–2, 0–4, 3–6, 1–3)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, serdülők, Hódmezővásárhely. V.: Sipos Dávid, ifj. Kuncz László. Hódmezővásárhely: Katona – Égető, Szabó P., Jáksó, Petrecz 2, László 2, Nagy M. 1. Cs.: Hegedüs Zs. (kapus), Király, Kokovai, Salgó B., Turi-Kovács. Edző: Chilkó Márton, Barna Tamás. Békéscsaba: Beregszászi – Suhajda Z., Szatmári L. 8 (1), Bazsó, Szathmáry Zs., Pojendán 2, Pallag 4 (2). Cs.: Krizsán (kapus), Zimbran, Korcsok N., Nagy Á., Such 1, Plavecz, Fölker. Edző: Zsilák László, Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 7/0, ill. 5/3. Büntetők: 0/0, ill. 3/3. Kipontozódott: Fölker.

A nap második mérkőzésén a félidőtől már szinte hátradőlhetett a győzelemmel debütáló fiatal edzőnk, Zsilák László. Szatmári Levente igazán elemében volt, nyolc alkalommal is betalált az ellenfél hálójába.

Zsilák László: – Mindenekelőtt gratulálok a csapatnak, szépen mutatkoztak be az új bajnokságban. Az első negyedet leszámítva, amikor egy kicsit lassan kezdtünk, végig domináltunk, kézben tartottuk a találkozót. A taktikai elemeket hozták, eredményesen betartották a megbeszélteket a fiatalok. Azon dolgozunk, hogy minden mérkőzésünk ilyen legyen, még akkor is, ha nekem még ismerkednem kell az A2-es mezőnnyel.

További eredmények. Serdülők. Oázis SC Budapest–Szegedi Vízilabda Suli 12–10. Ceglédi VSE–Budafóka XXII. ker. SE 25–6. Legrand Szentes–Polo Academy SC 29–3. Angyalföldi Sportiskola DSE–Váci VSE 13–18. PannErgy MVSC Miskolc–Aqua SE Nyíregyháza 10–7.

Hódmezővásárhelyi VSC–Swietelsky-Békéscsaba 7–16 (0–5, 1–2, 3–5, 3–4)

Országos vízilabda-bajnokság, A2 Keleti csoport, alapszakasz, gyermek korcsoport, Hódmezővásárhely. V.: Bujka János, Sipos Dávid. Hódmezővásárhely: Szabó M. – Varga Nóra, Király, Utasi Anna, Kokovai 2, Nagy B., Lázár 5 (1). Cs.: Csorba (kapus), Salgó, Zsemberi Zselyke, Salgó Fanni, Turi-Kovács, Varga Zsófia, Rabie. Edző: Barna Tamás, Chakó Márton, Chilkó Márton. Békéscsaba: Kabai – Korcsok N. 2, Suhajda Z. 6, Such 2, Zimbran 2, Nánási, Plavecz 1. Cs.: Gyuricza (kapus), Földi, Suhajda S. 1, Puha 1, Orosz B., Machlik 1, Hajdu Á. Edző: Fodor Ádám, Zsilák László. Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 5/3. Büntetők: 1/1, ill. 1/0.

Egy iramos első negyeddel beköszönt csapatunk, és a folytatásban sem engedte sok levegőhöz juttatni ellenfelét, végül magabiztosan húzták be a három pontot a bajnoki nyitányon.

Fodor Ádám: – A találkozó előtt elmondtam a gyerekeknek, hogy nem a szép játékról fog szólni a mai nap, hiszen a sátorállítás miatt egy hete nem éppen a legideálisabb körülmények között tudunk készülni. Gondoltam, hogy erőből, kondiból küzdve nyerhetünk, amihez jó alaphang volt az első negyed, amikor egy 5–0-ás szériával nyitottunk. Góljaink zömét ekkor megúszásokból értük el. Magabiztos előnyünk tudatában sokat cseréltem, mindenki sok játéklehetőséget kapott. Ami pedig külön örömteli: a gyermek „hármas” korosztályból elhoztam erre a mérkőzésre a 2011-ben született Suhajda Somát is, aki góllal mutatkozott be. Bár akadtak a már említett edzéshiányból fakadó okok miatt pontatlanságok, néha keresték a gyerekek a „labda nyelét”, de összességében elégedett vagyok a látottakkal, mindenki komolyan vette a találkozót még akkor is, amikor már eldőlt a három pont sorsa.

További eredmények. Gyermek korcsoport. Oázis SC Budapest–Szegedi Vízilabda Suli 11–10. Ceglédi VSE–Budafóka XXII. ker. SE 17–9. Legrand Szentes–Polo Academy SC 35–1. Angyalföldi Sportiskola DSE–Váci VSE 18–9. PannErgy MVSC Miskolc–Aqua SE Nyíregyháza 25–1.