Remekül helyt álltak a legkisebbek Mórahalmon

Lipták Levente több szép védést is bemutatott a mórahalmi baby korosztályos fordulóban

A Csongrád vármegyei Mórahalom adott otthont a baby korosztályosok Délkeleti területi vidékbajnoksága negyedik körének.

A 7–8. fordulóban fiókcsapatunk, a Gyulai VK legényei először a csongrádiakkal találkoztak, majd a Legrand Szentesi VK következett. Csabai Zoltán és Szilvásy Attila tanítványai ezen a napon is szépen helyt álltak.

Csabai Zoltán így értékelte a fordulón nyújtott teljesítményt: – Az első találkozón kissé álmosan kezdett a csapat, de az első negyed közepére kiegyenesedett minden, átvettük az irányítást. Szép és sok gólt lőttek a fiatalok, jelentős fölényben játszottunk. Erős és szoros védekezésből rendre labdát szereztek a srácok és a lefordulásokból eredményesek is voltak. A szentesiek ellen az első negyed a miénk volt, a második ellenfelünké. A térfélcsere után teljesen kiegyenlített küzdelem folyt a medencében, egymás hibáit igyekeztek kihasználni a csapatok. Ez a mérkőzés már hasznosabb és jóval küzdelmesebb volt.

A mórahalmi fordulóban a következő fiatalok kaptak lehetőséget a bizonyításra: Bátorfi Ádám, Belinczky Zsombor, Csapó Ákos, Geszner Balázs, Kálmán Milán, Lipták Levente, Matei Alexander, Molnár Sándor, Mórocz Dávid, Orosz Bertalan, Súr Zétény, Szabó Máté, Számfira Kristóf, Szaszák Milán.