Serdülőink nagy fölénnyel legyőzték a debrecenieket

Frissnek bizonyultak serdülő vízilabdázóink és nemcsak azért, mert a szokottnál is hűvösebb mostanában az időjárása, és így az Árpád fürdő vize is, hanem azért is, mert az újévet követő tizedik napon már a bajnoki pontokért csobbantak a medencébe,

Mégpedig a nemzetközi serdülő vidékbajnokság Piros csoportjának harmadik fordulójának keretében, amelynek éppen Békéscsaba adott otthont. A szokásnak megfelelően ezúttal is két mérkőzést játszottak, mérlegük ötvenszázalékos, az első találkozón sikerélményben volt részül, miután nagy különbséggel, könnyedén legyőzték a debrecenieket, a másik meccsen azonban a régi rivális, a Szeged diadalmaskodott szoros csatában, pedig a harmadik negyed közepén még 7—7 volt az állás. Visszatérve a hajdúságiak elleni összecsapásra, a csabaiak győzelmükkel egy pontra megközelítették ellenfelüket.

Összesen öt mérkőzést rendeztek az Árpád fürdőben, az addig veretlen román Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad csapatát a Tisza-partiak legyőzték, így utol is érték őket pontszámban a tabellán. A Csabai Csirkefogók az ötfős mezőnyben az egy győzelemmel és egy vereséggel őrzik negyedik helyüket.

Csabai Csirkefogók VK—Debreceni VSE 16—7 (3—1, 4—2, 3—3, 6—1)

Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József, Popovics Gergő. Békéscsaba: Paluska — Vesa 2, Tóth K. 1, Hajdú A. 5, Zsilák 2, Popovics B. 5, Sajtos. Cs.: Mayer, Fazekas Zs., Tóth F. 1, Szabó S., Darabos. Edző: Csabai Zoltán. Debrecen: Bíró — Dienes 1, Bartalis 2, Veres 2, Tiba, Mercs, Borsos. Cs.: Tóth P. 2, Homoki, Hartl. Edző: Tóth Tamás.

Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 2/1. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli 8—11 (2—4, 3—2, 2—4, 1—1)

Békéscsaba. V.: ifj. Kádár József, Popovics Gergő. Békéscsaba: Paluska — Vesa, Mayer, Hajdú A. 5, Zsilák 3 (3), Popovics B., Sajtos. Cs.: Tóth K., Fazekas Zs., Tóth F., Szabó S., Darabos. Edző: Csabai Zoltán. Szeged: Marsi — Szepes 4 (1), Meskó, Csökmei, Gyömbér 1, Rácz-Fodor 4, Bodnár 1. Cs.: Bíró, Zatykó, Molnár, Mikházi 1, Bene, Rácz, Börcsök. Edző: Fodor Ádám.

Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 6/4. Büntetők: 3/3, ill. 1/1.

További eredmények: Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román)—Szentesi Üdülőközpont 6—2. Szegedi Vízipóló Suli—Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad 13—7. Szentesi Üdülőközpont—Debreceni VSE 8—10.

Az állás két forduló után: 1. Szegedi Vízipóló Suli 15, 2. Clubul Sportiv Crisul Oradea, Nagyvárad (román) 15, 3. Debreceni VSE 7, Csabai Csirkefogók VK 6, 5. Szentesi Üdülőközpont 1.

Címlapképünkön: harc a labdáért a békéscsabai Árpád fürdőben – fotó: Kiss Dani