Sima győzelem a házigazdák ellen, szoros csata a szegediekkel

Le a kalapot Bódi Bercell előtt (fehér sapkában), a kecskemétiek ellen kilencszer, a szegediekkel szemben kétszer volt eredményes a szombati fordulóban

Gyulai fiókcsapatunk a vidékbajnokság Délkeleti csoportjának negyedik fordulóján vett részt szombaton. A kecskeméti megmérettetésen először a szegediekkel, majd a házigazdákkal mérték össze tudásukat a fiatalok. A mai mérleg hízelgő, egy könnyű győzelmet értek el, a másik találkozón szoros csatában maradtak alul.

Gyulai VK–Szegedi Vízipóló Suli 5–9 (1–1, 3–2, 0–3, 1–3)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek IV. korosztály, Kecskemét. V.: László Gábor. Gyula: Veszeli – Uhrin Zs. 1, Bódi 2, Szeidler, Balogh Cs., Suhajda S. 2, Uhrin B. Cs.: Kálmán (kapus), Balogh B., Gál, Tóth Z., Selypes. Edző: Szilvásy Attila. Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 1/1. Büntetők: 0/0, ill. 1/0.

Gyulai VK–Kecskeméti Sportiskola 17–9 (6–2, 2–0, 6–4, 3–3)

Vidékbajnokság, Délkeleti csoport, gyermek IV. korosztály, Kecskemét. V.: László Gábor. Gyula: Veszeli – Uhrin Zs., Bódi 9, Szeidler, Balogh Cs., Suhajda S. 5 (1), Uhrin B. 3. Cs.: Kálmán (kapus), Balogh B., Gál, Tóth Z., Selypes. Edző: Szilvásy Attila. Gól emberelőnyből: 11/4, ill. 4/2. Büntetők: 2/1, ill. 2/0. Kipontozódott: Tóth Z., ill. Holka.

Szilvásy Attila összefoglalója a kecskeméti kiruccanásról: – A listavezető Szeged ellen két negyeden át nagyon szépen és eredményesen játszott a csapat, addig jobbára mi vezettünk. A folytatásban elsősorban az állóképesség döntött a Tisza-partiak javára, no meg az, hogy a mi cserepadunk rövidebb és némileg gyengébb volt. Amíg van erőnk, egyenlő ellenfelei vagyunk a mezőnyből bárkinek. A sereghajtó kecskemétiek ellen az első félidőben arra törekedtünk, hogy jelentős előnyre tegyünk szert. Ez sikerült is, ezért sok mindenben változtattunk. Így például a kispadosok is több játéklehetőséget kaptak. Másrészt minden gyerek, minden poszton kipróbálhatta magát. A lényeg ekkor már az volt, hogy élvezzék a fiatalok a játékot, és átérezzék, milyen jó dolog nyerni.

További eredmények: Szolnoki Dózsa–Kecskeméti Sportiskola 11–1. Szegedi Vízipóló Suli–Spartak Patent Subotica, Szabadka (szerb) 9–4. Hódmezővásárhelyi VSC–Szolnoki Dózsa 5–15. Spartak Patent Subotica, Szabadka–Legrand Szentesi VK 6–7. Legrand Szentesi VK–Hódmezővásárhelyi VSC 4–5.

Az állás a negyedik kör, nyolc forduló után: 1. Szegedi Vízipóló Suli 24, 2. Legrand Szentesi VK 18, 3. Szolnoki Dózsa 16, 4. Spartak Patent Subotica 10, 5. Hódmezővásárhelyi VSC 9, 6. Gyulai VK 6, 7. Kecskeméti Sportiskola 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol).