Szeberényi Máté ismét a legjobb, ezúttal, mint golfozó

A Magyar Golf Szövetség a hagyományokhoz híven december 8-án, hétfőn kiosztotta Az év golfozója díjakat több kategóriában, profiknak, amatőröknek, felnőtteknek, junioroknak és szenioroknak.

Az eseménynek békéscsabai érdekeltsége is volt: miként 2012-ben, az idén is Szeberényi Máté, a Forest Hills sportolója érdemelte ki az amatőr kategória legjobbjának járó elismerést. A 23 éves fiatal egyébként a vízilabda világában is letette névjegyét, hiszen éppen csapatunkban, a Csabai Csirkefogók VK tagjaként is több alkalommal vízbe csobbant a bajnokikon egészen fiatal korától napjainkig, mi több, vízilabda játékvezető is.

S hogy mi alapján hirdetnek Az év legjobbját? Szeberényi Máté nyerte az idei Magyar Kupát. Az amatőr golfbajnokságon ezüstérmes volt. A 12 versenyből álló ranglista versenyen, éves szinten a második helyen zárt. E három tény alapján érdemelte ki a megtisztelő címet több mint kétszáz hazai versenyző közül.

A díjat Budapesten, az István mezei úti Sportok Házában vehette át a szövetség elnökétől, Sugár Andrástól és az egykori kitűnő öttusázótól és vívótól, Fábián Lászlótól, a MOB sportigazgatójától.

Címlapképünkön Szeberényi Máté, a 2014-es esztendő legjobb amatőr férfi golfozója a díjjal