Szépen kezdték a vidékbajnokságot tízéveseink

vízipóló logo700A legkisebbek, a tízévesek is megkezdték a bajnoki sorozatot a hét végén. Túri Gergő tanítványai hazai környezetben két remek és győztes mérkőzést játszottak a nemzetközi vidékbajnokság Piros csoportjában.

Csabai Csirkefogók VK—Koelner-Csongrádi VVSE 9—4 (1—0, 5—0, 3—2, 0—2)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek V. korcsoport, Békéscsaba. V.: Pásztor Antal. Békéscsaba: Szalai Réka — Szatmári 2, Bujdosó 1, Pónya O. Komlódi 1, Korcsok, Siófoki 2. Cs.: Pribojszki (kapus), Bazsó 2, Bohus 1, Tóth B., Szathmáry, Hrabovszki, Tóth Á. Edző: Túri Gergő. Csongrád: Panda Larina — Erdélyi Janka 1, Rigal-Peyrot 1, Ökrös, Temai 1, Kovács Rebeka 1. Cs.: Kovács Rebeka, Ormos (kapusok), Kádár Nikolett, Kozma Bella, Molnár Eszter, Sinkó Noémi, Bárány, Molnár B. Edző: Tari László. Gól emberelőnyből: 1/0, ill. 0/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

Mindent elárul, hogy a harmadik negyed finisébe kanyarodva már 9—0-át mutatott az eredményjelző a tízévesek találkozóján.

Csabai Csirkefogók VK—Hódmezővásárhelyi VSC 20—4 (7—1, 6—1, 3—0, 4—2)

Nemzetközi vidékbajnokság, gyermek V. korcsoport, Békéscsaba. V.: Szénászky Zsolt. Békéscsaba: Bazsó — Tóth B. 1, Bujdosó 5, Pónya O., Komlódi 7, Korcsok 1, Siófoki 2. Cs.: Szalai Réka (kapus), Pribojszki 1, Bohus 1, Hrabovszki, Szathmáry 2, Tóth Á., Földi. Edző: Túri Gergő. Hódmezővásárhely: Tószegi 1 — Sinka Zoé, Hartman 2, Petrecz, Oláh, Jáksó, Győrfi Patrícia. Cs.: Légrádi Gerda (kapus), László 1, Magda, Zsoldos-Kádár. Edző: Fehér Zsolt. Gól emberelőnyből: 0/0, ill. 1/0. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.

A vásárhelyiek ellen a második negyed elején megvolt már a kilenc lőtt gól, erre még egy lapáttal rátettek a fiatalok.

További eredmények: Szegedi Vízipóló Suli—KV Vojvodina, Újvidék (szerb) 3—5. Hódmezővásárhelyi VSC—Szentesi VK 3—22. KV Vojvodina, Újvidék—Koelner-Csongrádi VVSE 20—4. Szentesi VK—Szegedi Vízipóló Suli 13—2.

Az állás két forduló után: 1. Szentesi VK 6 (35—5), Csabai Csirkefogók VK 6 (29—8), 3. KV Vojvodina, Újvidék 6 (25—7), 4. Szegedi Vízipóló Suli 0 (5—18), 5. Koelner-Csongrádi VVSE 0 (8—29), 6. Hódmezővásárhelyi VSC 0 (7—42).