Továbbra is veretlenül az élen a Mucsi-legénység

polo gy3A hét végét Szegeden töltötte Mucsi Zsolt edző csapata, ugyanis a gyermek III. korcsoportosok nemzetközi vidékbajnoksága Zöld csoportjának küzdelmeit a Tisza-parti városban rendezték meg két napon át. Ebben a körben is kecsegtető mérleggel zárt csapatunk, hiszen egyetlen gárda sem tudta legyőzni a Csirkefogókat a négy mérkőzés során.

Csabai Csirkefogók VK—Szegedi Vízipóló Suli II. 7—5 (2—1, 1—2, 2—1, 2—1)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport Szeged. V.: László Gábor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek, Gellény 4, Vidovenyecz, Pónya T. 3 (3), Szenográdi. Cs.: Szőke, Siófoki, Lehoczki, Szatmári, Pap, Schindler G. Edző: Mucsi Zsolt. Szeged: Halász — Katona 2, Szabó D., Hasznos, Sebők, Kőrösi, Dunai. Cs.: Barna, Magdits, Tömböly Ábel 1, Palásthy Zs., Turi, Ladóczki, Galántai 2. Edző: Lengyel Gábor.

Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 6/2. Büntetők: 4/3, ill. 0/0. Kipontozódott: Kiss Schusztek, ill. Szabó D.

Csaptunk az első perctől kezdve vezetett, a szegediek legjobb esetben és csupán két alkalommal tudták ikszre hozni a találkozót, de a harmadik negyed közepére eldőlt a meccs végkimenetele.

Csabai Csirkefogók VK—Dinamo Ungvár (ukrán) 8—5 (1—2, 2—0, 4—1, 1—2)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport Szeged. V.: László Gábor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek, Gellény 4 (1), Vidovenyecz 3 (1), Pónya T., Szenográdi 1. Cs.: Szőke, Siófoki, Lehoczki, Szatmári, Pap, Schindler G. Edző: Mucsi Zsolt. Ungvár: Bibikov — Turuanytiszia 3, Djuscs, Motyl 1, Szikula, Novitykij, Dankanyics 1. Cs.: Ján, Frindák, Schnaider, Labik, Povkhán, Dzsiamko, Kosztiv, Ágo. Edző: Szergej Kiszeljuk.

Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 4/1. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Djuscs.

Csak az első két negyed alakult szorosan, a harmadikban alaposan elhúzott csapatunk és behúzta a nap második győzelmét.

Csabai Csirkefogók VK—Csongrádi VVSE 12—5 (3—0, 3—1, 5—1, 1—3)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport Szeged. V.: Fodor Ádám. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki, Kiss Schusztek 2, Gellény 3 (2), Vidovenyecz 2, Pónya T. 2 (1), Szenográdi. Cs.: Szőke, Siófoki 1, Lehoczki, Szatmári 2, Pap, Schindler G. Edző: Mucsi Zsolt. Csongrád: Fássy — Hegedüs Gerda, Czombos 2 (1), Horváth E. 2, Kókai Laura, Szűcs 1 (1), Bojtár. Cs.: Sági Anna (kapus), Kókai A., Bódi. Edző: Szremkó Krisztina.

Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 8/1. Büntetők: 4/3, ill. 2/2. Kipontozódott: Szatmári, ill. Kókai Laura.

A békéscsabaiak zsinórban dobott öt gólja megadta az alaphangot, sőt, az utolsó negyed elején már 12—2-re is vezettek, így magabiztos győzelmet arattak a vasárnapi nyitó mérkőzésen.

Csabai Csirkefogók VK—SKP Kosice, Kassa (szlovák) 15—3 (5—0, 3—0, 3—2, 4—1)

Gyermek III. korcsoportos nemzetközi vidékbajnokság, Zöld csoport Szeged. V.: Juhász Tibor. Békéscsaba: Bucsi — Borszéki 1, Kiss Schusztek 1, Gellény 3 (2), Vidovenyecz 3, Pónya T. 1, Szenográdi 2. Cs.: Szőke 3 (1), Siófoki 1 (1), Lehoczki, Szatmári, Pap, Schindler G. Edző: Mucsi Zsolt. Kassa: Juhász — Iman, Zbojovsky, Graban 1, Hrdvál, Adamec 2 (1), Bárfay. Cs.: Rajdos, Nemergut, Balogh F. Edző: Fabian Miro.

Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 4/1. Büntetők: 6/4, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Juhász, Bárfay. Kipontozódott: Szatmári, ill. Adamec.

Csak a nyolcadik békéscsabai gól után volt képes első ízben betalálni a kapuba a kassai gárda, ami el is döntötte a pontok sorsát.

További eredmények: Szentesi Leányok—SKP Kosice, Kassa 5—3. Csongrádi VVSE—SKP Kosice, Kassa 13—3. Szentesi Leányok—Szegedi Vízipóló Suli II. 3—10. Dinamo Ungvár—Csongrádi VVSE 18—7. SKP Kosice, Kassa—Szegedi Vízipóló Suli II 5—9. Dinamo Ungvár—Szentesi Leányok 10—4. Szegedi Vízipóló Suli II.—Dinamo Ungvár 6—5. Szentesi Leányok—Csongrádi VVSE 10—5.

A Zöld csoport állása 13 forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 39, 2. Dinamo Ungvár 24, 3. Szentesi Leányok 18, 4. Csongrádi VVSE 13, 5. Szegedi Vízipóló Suli II. 11, 6. SKP Kosice, Kassa 10.

Címlapképünkön a Szegeden négy mérkőzésből négy győzelmet bezsebelő Csabai Csirkefogók VK és edzőjük, Mucsi Zsolt – fotó: Enyedi Beáta